Topení - málo hřeje do kabiny !?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

pasat píše:Pokud vím (teď už jo), tak rád poradím :lol: :lol: :lol:
Ahoj, taky mám problém s topením (B5,5) = tak nějak topím až, když ujedu tak kolem 10 km :cry:
Mohl by si tedy napsat sem ještě jednou kompletní návod, co všechno a jak a kde přesně udělat? - přiznávám se, že jsem se v tom trochu ztratil :( - kdyby bylo i nějaké ilustrační foto, tak by to bylo moc fajn :)

díky moc předem :wink:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Přijeď do Kladna a odvzdušním to za 15 minut a z toho 10 minut budeme kecat o "krásách naší vlasti" :lol:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Tak jsem měl ten samý problém. Teď jsem se vrátil s garáže a podle návodu na tomto foru (odvzdušnění -MaraVR6) jsem sundal husí krk vedle baterky pozor je stažený stahovací páskou musíš jí rozstřihnout. Pod ním jsou dvě hadice k tělesu topení. Ta levá má na sobě bílý proužek s dirkou. Sundáš kovovou stahovací pásku a hadici povytáhneš. Ta dirka je na odvzdušnění.

HADICI S DÍRKOU PĚKNĚ AŽ NA KRAJÍČEK TRUBKY (NENÍ V NÍ ŽÁDNÝ VÝŘEZ - ALESPOŇ U MNĚ NE) A PAK MOTOR PÁRKRÁT POŘÁDNĚ VYTOČIT NA 4500 OT/MIN. Aby pumpa pořádně točila vodu a vytlačila vzduch (při prvním odvzdušnění jsem to nevěděl) a taky auto dát čumákem z kopce! A povedlo se to. A že je to pořádně odvzdušněné poznáš podle toho, že ti voda z té malé dirky opravdu líta až na deku zespodu haubny. A topí to již opravdu pěkně a rychle (mám tam také origo předehřev chladící kapaliny = 3 svíčky, které zřejmě opravdu fungují správně).

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

pasat píše:Tak jsem měl ten samý problém. Teď jsem se vrátil s garáže a podle návodu na tomto foru (odvzdušnění -MaraVR6) jsem sundal husí krk vedle baterky pozor je stažený stahovací páskou musíš jí rozstřihnout. Pod ním jsou dvě hadice k tělesu topení. Ta levá má na sobě bílý proužek s dirkou. Sundáš kovovou stahovací pásku a hadici povytáhneš. Ta dirka je na odvzdušnění.

HADICI S DÍRKOU PĚKNĚ AŽ NA KRAJÍČEK TRUBKY (NENÍ V NÍ ŽÁDNÝ VÝŘEZ - ALESPOŇ U MNĚ NE) A PAK MOTOR PÁRKRÁT POŘÁDNĚ VYTOČIT NA 4500 OT/MIN. Aby pumpa pořádně točila vodu a vytlačila vzduch (při prvním odvzdušnění jsem to nevěděl) a taky auto dát čumákem z kopce! A povedlo se to. A že je to pořádně odvzdušněné poznáš podle toho, že ti voda z té malé dirky opravdu líta až na deku zespodu haubny. A topí to již opravdu pěkně a rychle (mám tam také origo předehřev chladící kapaliny = 3 svíčky, které zřejmě opravdu fungují správně).
díky moc za ten návod :)
a s tou návštěvou na Kladně neříkej 2x nebo mne tam budeš mít :wink:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Jestli se ti do toho nechce, tak klidně přijeď, není problém... :wink:

ZN.: Klubácká pomoc :lol:

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

pasat píše:Jestli se ti do toho nechce, tak klidně přijeď, není problém... :wink:

ZN.: Klubácká pomoc :lol:
díky moc :)
uvidím, kouknu na to a kdybych se na to necítil, tak bych se případně ozval a domluvili bychom se
nebudeš nááááhodou tady? http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=25061" target="_blank
:wink:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

E-e... To nestíhám :cry:

qino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.09.2009 13:56

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od qino »

Ahojte chalani, tiez mam problem s kurenim, skusal som vase rady ale nejako mi to nejde. Ked mam motor vytoceny tak to nestrieka vobec, az ked povolim pedal tak mi voda vystrekne z tej odvzdusnovacej dierky a ked znovupridam plyn tak mi toprestane striekat. Vody mam dost, hadice su teple. Co tomoze byt? Vodna pumpa nema dostatocny tlak? Alebo co?

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od pasat »

qino píše:Ahojte chalani, tiez mam problem s kurenim, skusal som vase rady ale nejako mi to nejde. Ked mam motor vytoceny tak to nestrieka vobec, az ked povolim pedal tak mi voda vystrekne z tej odvzdusnovacej dierky a ked znovupridam plyn tak mi toprestane striekat. Vody mam dost, hadice su teple. Co tomoze byt? Vodna pumpa nema dostatocny tlak? Alebo co?
Čumák auto trochu z kopce dolů a motor vytočit na maximum a pár vteřin držet + opakovat... 8)

qino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.09.2009 13:56

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od qino »

Ahoj, mal som auto zadnymi kolesami na chodniku. Rozdiel medzi prednymi asi 10 centi. Je to dost, alebo mam najst normalny kopec. V navode jak na passata je nieco o tom ze by sa mala otvorit expanzna nadrzky a dat tam nejaky pripravok, alebo hrubu hadicu, popripade odmontovat nadobku a zavesit ju aby bola o desat centimetrov vyssie. Na co je to dobre? Ta hadica sodvzdusnovacou dierkou je ta co ide uz z radiatora do nadrzky? Som si pozeral aj navod na preplach radiatora a nemam nijaky pristup, kde by som to mohol preplachnut. Keby som mal upchaty radiator asi by mi nestriekala voda cez odvzsnovak ani keby som vytocil motor?

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od pasat »

Ta hadice je tu :

Pokud ani teď ne, tak to dej raději do servisu :wink:
Přílohy
10062006 001odvzdušnění.JPG

qino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.09.2009 13:56

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od qino »

ja viem kde je ta hadica, ale mne to pri vytocenom motore nestriekalo, az kedsom povolil pedal

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od pasat »

No logicky: když zvýšíš otáčky, tak se přidá tlak v chladícím okruhu a musí to lítat ven. Držel si několik vteřin max. otáčky? A nebo je problém úplně jinde- a já tedy nevím... Mne pomohl popsaný postup. Holt zajed do nějakého servisu. Takhle je to střelba úplně na slepo!

Odpovědět

Zpět na „Archiv“