Topení - málo hřeje do kabiny !?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od pasat »

Moc mně to netopilo. Tak jsem použil ten čistící prostředek do chladícího systemu (pěkně 3 x za sebou - ať je to tutovka). A teď to topí trochu líp, ale :

Mám climatronic a když dám teplotu HI a větrák na "2" (dva obdeélníčky) tak jde z výdechů krásně horký vzduch. Ale jak přidám na ventilátoru, tak už vzduch dost chladne. Asi se nestačí pořádně ohřát. Čím to je?
1) bordel přímo uvnitř výměníku ?
2) špinavý výměník "z venku" kudy jde vzduch ?
3) zavzdušněný výměník ? Je to reálné?
4) malý průtok vody ve výměníku ?

Co myslíte? Jak to pořádně roztopit? Zima se krutě blíží :cry:

Uživatelský avatar
MaraVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Topení - málo hřeje do kabiny !?

Příspěvek od MaraVR6 »

pasat píše:Moc mně to netopilo. Tak jsem použil ten čistící prostředek do chladícího systemu (pěkně 3 x za sebou - ať je to tutovka). A teď to topí trochu líp, ale :

Mám climatronic a když dám teplotu HI a větrák na "2" (dva obdeélníčky) tak jde z výdechů krásně horký vzduch. Ale jak přidám na ventilátoru, tak už vzduch dost chladne. Asi se nestačí pořádně ohřát. Čím to je?
1) bordel přímo uvnitř výměníku ?
2) špinavý výměník "z venku" kudy jde vzduch ?
3) zavzdušněný výměník ? Je to reálné?
4) malý průtok vody ve výměníku ?

Co myslíte? Jak to pořádně roztopit? Zima se krutě blíží :cry:
Mám to samé a taky si nevím rady.

Uživatelský avatar
MaraVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

závada odstraněná

Příspěvek od MaraVR6 »

Tak jsem měl ten samý problém. Teď jsem se vrátil s garáže a podle návodu na tomto foru (odvzdušnění -MaraVR6) jsem sundal husí krk vedle baterky pozor je stažený stahovací páskou musíš jí rozstřihnout. Pod ním jsou dvě hadice k tělesu topení. Ta levá má na sobě bílý proužek s dirkou. Sundáš kovovou stahovací pásku a hadici povytáhneš. Ta dirka je na odvzdušnění. Odšroubuješ expansku a zvedneš jí co ti půjde. Z dirky půjde vzduch a pak už jen voda, tak zastrčíš hadici zpět a je hotovo. Jen nastav klimu na econom na HI. Je to lepší dělat za studena. Uvidíš ten pokrok v topení.
Mě už to funguje. Práci zdar :wink:

Uživatelský avatar
yardaz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Nechci strašit ale budeš mít zarostlý radiátor topení, mám s tím bohaté zkušenosti...... :x
Když Pássovec, tak TDI!!!!

http://www.dakoinvest.cz
PRODÁM VAŠI NEMOVITOST, AŤ JE KDEKOLIV, MIMO MĚSÍCE A VENUŠE.........

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: závada odstraněná

Příspěvek od pasat »

MaraVR6 píše:Tak jsem měl ten samý problém. Teď jsem se vrátil s garáže a podle návodu na tomto foru (odvzdušnění -MaraVR6) jsem sundal husí krk vedle baterky pozor je stažený stahovací páskou musíš jí rozstřihnout. Pod ním jsou dvě hadice k tělesu topení. Ta levá má na sobě bílý proužek s dirkou. Sundáš kovovou stahovací pásku a hadici povytáhneš. Ta dirka je na odvzdušnění. Odšroubuješ expansku a zvedneš jí co ti půjde. Z dirky půjde vzduch a pak už jen voda, tak zastrčíš hadici zpět a je hotovo. Jen nastav klimu na econom na HI. Je to lepší dělat za studena. Uvidíš ten pokrok v topení.
Mě už to funguje. Práci zdar :wink:
To je tak asi v Golfu, ale v Passatu B5 ? Večer na to kouknu. Díky

Uživatelský avatar
MaraVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: závada odstraněná

Příspěvek od MaraVR6 »

pasat píše:
MaraVR6 píše:Tak jsem měl ten samý problém. Teď jsem se vrátil s garáže a podle návodu na tomto foru (odvzdušnění -MaraVR6) jsem sundal husí krk vedle baterky pozor je stažený stahovací páskou musíš jí rozstřihnout. Pod ním jsou dvě hadice k tělesu topení. Ta levá má na sobě bílý proužek s dirkou. Sundáš kovovou stahovací pásku a hadici povytáhneš. Ta dirka je na odvzdušnění. Odšroubuješ expansku a zvedneš jí co ti půjde. Z dirky půjde vzduch a pak už jen voda, tak zastrčíš hadici zpět a je hotovo. Jen nastav klimu na econom na HI. Je to lepší dělat za studena. Uvidíš ten pokrok v topení.
Mě už to funguje. Práci zdar :wink:
To je tak asi v Golfu, ale v Passatu B5 ? Večer na to kouknu. Díky
Neboj, propláchnul jsi to čističem a vypustil vodu? Tak je to jen zavzdušněné. Měl jsem to taky úplně na písmenko co jsi psal ty tu tvojí závadu.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Přesně tak a 3-krát za sebou. A pak ještě pro jistotu vodou. Tak to jsem na to hodně zvědavej. Dám vědět...

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Tož večer jsem přijel domů až pozdě a jenom jsem vyměnil prasklou žárovku a topení nechám na víkend = bude víc času. Díky za rady

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Tak v sobotu provedeno, ale bohužel se výsledek nedostavil. Ale napadlo mně : když je docela slušnej přístup k hadicím přímo do radiátoru, tak že bych mohl udělat proplach jen radiátoru nějakým super čističem. Jako se vyplachuji plynové kotle od usazenin. Nedělal už to někdo? Díky

Uživatelský avatar
VWkolombo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od VWkolombo »

pasat píše:Tak v sobotu provedeno, ale bohužel se výsledek nedostavil. Ale napadlo mně : když je docela slušnej přístup k hadicím přímo do radiátoru, tak že bych mohl udělat proplach jen radiátoru nějakým super čističem. Jako se vyplachuji plynové kotle od usazenin. Nedělal už to někdo? Díky
Tak jak jsi dopadl?

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Psal jsem to do jiného tématu (odvzdušnění) :

Tak už topím !!! Výměník bez problému průchozí(vyzkoušel jsem to zahradní hadicí) , tak jsem znovu zkusil odvzdušnit a je to. Dal jsem auto pořádně čumákem z kopce (předtím ne) a mučil jsem to až z té díry lítala voda 30cm vysoko (předtím ne, jen trochu při zmáčknutí hadice). Takže tak...


Jak mučil?


Pěkně pouta a bič ! HADICI S DÍRKOU PĚKNĚ AŽ NA KRAJÍČEK TRUBKY (NENÍ V NÍ ŽÁDNÝ VÝŘEZ - ALESPOŇ U MNĚ NE) A PAK MOTOR PÁRKRÁT POŘÁDNĚ VYTOČIT NA 4500 OT/MIN. Aby pumpa pořádně točila vodu a vytlačila vzduch (při prvním odvzdušnění jsem to nevěděl) a taky auto dát čumákem z kopce! A povedlo se to. A že je to pořádně odvzdušněné poznáš podle toho, že ti voda z té malé dirky opravdu líta až na deku zespodu haubny. A topí to již opravdu pěkně a rychle (mám tam také origo předehřev chladící kapaliny = 3 svíčky, které zřejmě opravdu fungují správně). Prostě hurá, už mám v autě teplo a skoro hned (cca. po 2 km). Ahoj a držím palce

Uživatelský avatar
VWkolombo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od VWkolombo »

pasat píše:Psal jsem to do jiného tématu (odvzdušnění) :

Tak už topím !!! Výměník bez problému průchozí(vyzkoušel jsem to zahradní hadicí) , tak jsem znovu zkusil odvzdušnit a je to. Dal jsem auto pořádně čumákem z kopce (předtím ne) a mučil jsem to až z té díry lítala voda 30cm vysoko (předtím ne, jen trochu při zmáčknutí hadice). Takže tak...


Jak mučil?


Pěkně pouta a bič ! HADICI S DÍRKOU PĚKNĚ AŽ NA KRAJÍČEK TRUBKY (NENÍ V NÍ ŽÁDNÝ VÝŘEZ - ALESPOŇ U MNĚ NE) A PAK MOTOR PÁRKRÁT POŘÁDNĚ VYTOČIT NA 4500 OT/MIN. Aby pumpa pořádně točila vodu a vytlačila vzduch (při prvním odvzdušnění jsem to nevěděl) a taky auto dát čumákem z kopce! A povedlo se to. A že je to pořádně odvzdušněné poznáš podle toho, že ti voda z té malé dirky opravdu líta až na deku zespodu haubny. A topí to již opravdu pěkně a rychle (mám tam také origo předehřev chladící kapaliny = 3 svíčky, které zřejmě opravdu fungují správně). Prostě hurá, už mám v autě teplo a skoro hned (cca. po 2 km). Ahoj a držím palce
Ta voda stříká i po puštění plynu nabo jen v otáčkách?
Díky

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Jen při vyšších otáčkách, jinak je to jen malej "čůrek". Neboj se to počádně vytočit, pak je to odvzdušněno pořádně a topí to jako nový :lol:
A nezapomeň : čumák auta z kopce dolů !

Uživatelský avatar
VWkolombo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od VWkolombo »

pasat píše:Jen při vyšších otáčkách, jinak je to jen malej "čůrek". Neboj se to počádně vytočit, pak je to odvzdušněno pořádně a topí to jako nový :lol:
A nezapomeň : čumák auta z kopce dolů !
Díky. Z tázajícího jsi se stal rádcem :lol: :lol: zítra to zkusím a dám vědět.
Mám jeden bezva kopec :ura1:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Pokud vím (teď už jo), tak rád poradím :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“