vymena hadice

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
george456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

vymena hadice

Příspěvek od george456 »

Nazdarek mam problem vymenil jsem hadici od cerpadla posilovace rizeni a od te doby pri otaceni volantem slysim drncivi zvuk jde to i do volantu. Nejvice to dela kdyz je motor zahraty (ta hadice neni original nechal jsem si ji udelat) Je mozny ze je to tou hadici a nebo odeslo z niceho nic cerpadlo? prosim poradte my nekdo jestli jste to teda nekdo pochopil neumim to moc popsat nejsem automechnik. Passat 1.9 TDI 81kW r.98 B5

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: vymena hadice

Příspěvek od Tomm »

george456 píše:Nazdarek mam problem vymenil jsem hadici od cerpadla posilovace rizeni a od te doby pri otaceni volantem slysim drncivi zvuk jde to i do volantu. Nejvice to dela kdyz je motor zahraty (ta hadice neni original nechal jsem si ji udelat) Je mozny ze je to tou hadici a nebo odeslo z niceho nic cerpadlo? prosim poradte my nekdo jestli jste to teda nekdo pochopil neumim to moc popsat nejsem automechnik. Passat 1.9 TDI 81kW r.98 B5
No jestli sis ji nechal udelat, tak nemusi mit stejny parametry jako ta puvodni (pruznost, roztaznost a tak) a kvuli tomu to muze delat neplechu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
el-marees
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena hadice

Příspěvek od el-marees »

george456 píše:Nazdarek mam problem vymenil jsem hadici od cerpadla posilovace rizeni a od te doby pri otaceni volantem slysim drncivi zvuk jde to i do volantu. Nejvice to dela kdyz je motor zahraty (ta hadice neni original nechal jsem si ji udelat) Je mozny ze je to tou hadici a nebo odeslo z niceho nic cerpadlo? prosim poradte my nekdo jestli jste to teda nekdo pochopil neumim to moc popsat nejsem automechnik. Passat 1.9 TDI 81kW r.98 B5
nebo jestli to neni kapalinou. Me to delalo v lete...po chvilce co se zahral motor, to zacalo dost hlasite bzucet. Pak jsem vymenil kapalinu a mel jsem klid

Uživatelský avatar
george456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

vymena hadice

Příspěvek od george456 »

Kdyz jsem menil tu hadici tak jsem vymenil i kapalinu. Vadi kdyz jsem tam nenalil original?(dostal jsem kapalinu do serva tak jsem ji tam nalil :oops: )Jaka tam patri? A kolik tak asi stoji? (ze by to delalo kvuli neoriginalni kapaline?? 8O )[/code]

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Pokud si tam nalil nějaky šmejd tak to bude tím... :)
Kapalina do serva je VW G002 000 :wink:
Cenu přesně nevím...ja ju má za kilo. :P

Uživatelský avatar
ZdenV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenV »

Mám stejnou specifikaci vozu (motor AFN) a mám naprosto identický problém, tlakovou hadici sem vytáhl, ve firmě na hydrauliku vyseparovali koncovky a udělali hadici novou. Ve Škodovce mi prodali kapalinu G 004000M2 (zelená) s tím, že je to náhrada za G002000. Ovšem to drnčení a vrzání v jednom je šílený, při jízdě to není tak markantní, ale při parkování je to velmi intenzivní. Na zkoušku sem koupil červenou kapalinu, která by tam udajně měla být, kapánek se to zlepšilo ale problém přetrvává. Někde sem čet, že je třeba to odvzdušnit točením na doraz a chvíli podržet v krajních polohách, tak to jdu zkusit.

Uživatelský avatar
hanzi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanzi »

V hadici problém nebude. Hadice jsem nechával běžně dělat na zahraniční stavební stroje a nikdy nebyl problém. Pokud máš koupenou kapalinu do serva tak je dobrá. V praxi jde o to, že jiná kapalina při průtoku čerpadlem pění a tím vznikají vzduchové bubliny. Takže máš servo zavzdušněné po montáži hadice. Kapalina je nestlačitelná, ale vzduch ano, proto při točení volantem cítíš ty rázy. Buhužel mám pašíka krátce, tak Ti neporadím jak na to. Paskal to určitě bude vědět.

Nick11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 28.03.2009 12:36

Re: vymena hadice

Příspěvek od Nick11 »

Mam takovej dotaz. Zlehka mi tece hadice od serva, ktera vede jakoby pod celni sklo. Jak se da demontovat, kdyz to vypada, ze je nekde pod palubkou? Je tam dost mista? Jak je tam uchycena? Menil ste nekdo tuhle hadici?

Odpovědět

Zpět na „Archiv“