jaky motor?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: nafta

Příspěvek od martas01 »

Miky píše:Berrky, jestli máš zájem za 22, tak dej S.Z. možná se domluvíme. Asi hlavně záleží odkud jsi. Já osobně mám jen obyč Tdi-AFN,ale tu červenou bych do toho nedal.To je ale můj osobní názor,nikomu to nerozmlouvám! Možná je to i proto, že jsem 10 let dělal na benzině a vím o co jde.To bych nalil tak do Volhy s indenorem,nebo do Liazky
taky bych mel zajem ale rocne otocim min 5000L :roll: :lol: :lol:
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brasil10 »

ok píše:Je to tak, ale ty si řikal že chceš 1.8T nebo 1.9TDI tak je to jedno s pojistkou. A TDI má o 3 litry nižší spotřebu.
možná se pletu, ale povinný ručení je myslim DO 1850ccm pak OD 1850 do 2500ccm... Takže pojistka za 1,8 je o třídu níž...

Stejná pojistka je například u 1,9 TDi a 2,5 V6 TDi

Uživatelský avatar
fofo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zvolen

Nazdar kámo.

Příspěvek od fofo »

Ja mam tiez VW passat variant 1,6 pri 53kW.r.v.1988. Mam ho asi 3 mesiace.Predtým ho mal otec. Ak chces malu spotrebu daj do toho LPG. Tem môj uz na LPG jazdi asi 9 rokov a je to v pohode.Spotreba LPG cca 9 litrov v zime trocha viac.

Uživatelský avatar
Darius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Darius »

Mám 1.9 96kW r.v.2001 a lákal by mě klidně benzín 2.8i V6 nemá s tím někdo zkušenost?
Obrázek

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

Vcera jsem slysel, ze spotrebu muze ovlivnit i chip. Ale tady jsem v jednou foru cetl, ze u 1,6 benzin bez turba to smysl moc nema ani u vykonu ani spotreby. Mate nekdo zkusenost? Dik moc.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

Darius píše:Mám 1.9 96kW r.v.2001 a lákal by mě klidně benzín 2.8i V6 nemá s tím někdo zkušenost?
jo, v Superbu automat, ale ani ten bych neměnil za 96 kW, to si radši čipnu 96 kW :wink:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

armourer píše:Vcera jsem slysel, ze spotrebu muze ovlivnit i chip. Ale tady jsem v jednou foru cetl, ze u 1,6 benzin bez turba to smysl moc nema ani u vykonu ani spotreby. Mate nekdo zkusenost? Dik moc.
:D u čipu záleží zaprvé jaký máš čip a jaký styl jízdy provozuješ podle toho se odvíjí i spotřeba. A benziňáky, atmosf.motory nejde tolik čipnout jako diesely, skoro to nemá cenu :wink:

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

DMS, myslis jak kvalitni cip nebo je vic "typu"? Ja jezdim docela klidne, lehka noha, ale kdyz predjizdim, nemam rad, kdyz to trva.

a.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

armourer píše:DMS, myslis jak kvalitni cip nebo je vic "typu"? Ja jezdim docela klidne, lehka noha, ale kdyz predjizdim, nemam rad, kdyz to trva.

a.

spíše se musí rozlišovat, kdo čip dělá, mít víc referencí atd... Zkopírovat software dnes dokáže každý moula. A než bys šel na čip, sakra si rozmysli ke komu, půl roku třeba sbírej reference. :wink:

Uživatelský avatar
dalishek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Štramberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dalishek »

Brasil10 píše:
ok píše:Je to tak, ale ty si řikal že chceš 1.8T nebo 1.9TDI tak je to jedno s pojistkou. A TDI má o 3 litry nižší spotřebu.
možná se pletu, ale povinný ručení je myslim DO 1850ccm pak OD 1850 do 2500ccm... Takže pojistka za 1,8 je o třídu níž...

Stejná pojistka je například u 1,9 TDi a 2,5 V6 TDi
jj.. ma pravdu tenhle chlapec.. platim na 1.8 benal menší pojistku než kamoš na 1.9 močůvka.. a spotřeba? no ja mam 1.8T 20V a jezdim tak za 8 litru na 17" kolcách, když mam 15" plechy tak jetdím za 6.5 litru.. tak nevim..

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

ave Dalishek, jezdis hodne mimo obec? 6,5 je v "navodu" u 1,8T jako mezimesto, prumer 8. Mas variant nebo ne? diky.

a.

Uživatelský avatar
frk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od frk »

Darius píše:Mám 1.9 96kW r.v.2001 a lákal by mě klidně benzín 2.8i V6 nemá s tím někdo zkušenost?
co presne by te zajimalo?

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

Ahoj,

tak snad uz posledni dotaz na tema motory: muzete prosim porovnat 66kW TDi a 74kW benzin co do jizdnich vlastnosti? Ev. jake je vhodne cipnuti u 66TDi a co s nim provede.

Diky

a.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

armourer píše:Ahoj,

tak snad uz posledni dotaz na tema motory: muzete prosim porovnat 66kW TDi a 74kW benzin co do jizdnich vlastnosti? Ev. jake je vhodne cipnuti u 66TDi a co s nim provede.

Diky

a.

jízdní vlastnosti asi nemá cenu psát znova porovnání = zhruba stejné vlastnosti jako diesel x benzin u vyšších motorizací. Vhodné čipnutí u 66kw dieselu je vyměnit trysky a máš z něj 81kW. Od určitýho roku se dokonce tyto motory neliší ničím jiným než tryskama.

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

vaha píše:to sem zvědaví jak dlouho budeš toho pášu 1,6 prodávat,jeden týpek ho tady prodává asi půl roku...jestli ho chceš na jaře vyměnit tak už si dej inzerát :lol:
vela ludi zhana take auta. Ved ked si niekto moze kupit oktaviu 1.4 alebo 1.6 55kW, tak zvladnu i passat 1.6.
Vsetci veria, ze zerie len okolo 7 litrov, ale realita je ina.... Teraz sa rozmahaju male objemy vo velkych autach a sedlaci tomu vzdy naletia....

Odpovědět

Zpět na „Archiv“