jaky motor?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

jaky motor?

Příspěvek od armourer »

Ahoj passataci!
jsem novy v klubu i VW, poridil jsem passika variant 98, 1,6 74kW

Chtel jsem auto pro svoje potreby - najedu kolem 10tkm za rok, hodne jezdim sam po meste a kombi bylo treba. Pred nakupem jsem zjistoval co a jak a hodne lidi mi poradilo tenhle agregat. Po dvou tydnech se mi zatim zda, ze motor neni z nejsilnejsich a i pri hodne lehke noze jsem pri smisenem provozu kolem 9,3. Jinak super kara, ale...

Prosim zkusenejsi jezdce o pouceni, nevim zda nejit to 1,8T (po nakupu 1,6 jsem v manualu nasel, ze 1,8T ma mit mensi spotrebu pri 110kW:-) nebo dokonce do 81kW diesel.

diky za rady

armourer

Uživatelský avatar
caffeine
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Příspěvek od caffeine »

Já mám 81kw diesel a jezdím za 6l/100km 8)

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Jdi do TDI, strop 9litrů/100km hovoří za vše a jede to. :wink:

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

Diky za rady, ze vsech mych zdroju zatim vedou diesely 8:2. Slysel jsem, ze TDi se vyplati nad 10-15tkm, kvuli vetsi udrzbe a pojistce... ale 1,6 74kW je asi vazne malo...
ze bych tedy tradicne nekoupil dobre?

a.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Je to tak, ale ty si řikal že chceš 1.8T nebo 1.9TDI tak je to jedno s pojistkou. A TDI má o 3 litry nižší spotřebu.

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

omluva :oops: ted jsem myslel rozdil pojistky mezi TDi a 1,6 benzin. zapomnel jsem jeste porizoaci cenu, ale to uz u takhle stareho auta nemusi byt az o tolik. V kazdem pripade dekuju za doporuceni - jak jsem tu uz nekde cetl: kdyz passat, tak TDi.

a.

Uživatelský avatar
makli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Zlín

Příspěvek od makli »

Mam 1.8T a rocne najedu kolem 12 - 15 tkm. 1.8 ma ve skutecnosti objem 17xx, takze povinne ruceni je oproti 1.9 o nejakou tu tisicovku nizsi.

Dlouhodobou spotrebu mam 8,4 l/100. Nejezdim s tim moc po meste, spise dlouhe trasy (min 50% po dalnici). Po okreskach, neni problem mit s prazdnym autem spotrebu 6.9, ale na dalnici to pak jde nahoru. Taky chvili trva, nez se motor ohreje a nez se tak stane, tak zere docela hodne. Jestli se ti casteji stava, ze napr. uvaznes v zacpe se studenym motorem, tak bych na nizsi spotrebu oproti 1.6 nesazel 8)

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

makli, diky, se spotrebou u 1,8T mam zkusenost jen podle papiru. spotreba by tedy "papirove" mela byt nizsi o trosku na prumeru, ale o 0,7 po meste - navic zjevny nepomer vykonu. mam pravdu?

a.

Uživatelský avatar
makli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Zlín

Příspěvek od makli »

Diky turbu zacina u 1.8T maximum tociveho momentu na 1750 otackach, coz mu 1.6 a atmosfericka 1.8 muzou zavidet. Proto ten motor neni potreba moc tocit a to se priznive projevi na spotrebe. Krome toho je taky 1.6 na tak tezke auto slaba, takze nizsi spotrebe u 1.8T verim.

Sam ale nevim, zdali bych na tvem miste prodaval auto, se kterym nejsou problemy (pokud tomu tak je :wink: ) a kupoval jine, do ktereho bys treba musel hned vrazit nejake penize (minimalne rozvody, naplne atd) nebo na nem neco opravovat.

Uživatelský avatar
jens355
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotýčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jens355 »

1.6 je malo,ale zit se s tim da lepsi nez chodit pesky a navic je to porad pasik,proste zadny zavody a jestli resis spotrebu tak Tdi je jasny

Uživatelský avatar
FELDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FELDA »

Mám 1,9TDI 81kw + chip spotřebu mám max 7 litrů,a to už mu musím tnout na doraz....jinač není problém jezdit za 6 l....najezdím tak 30tis za rok,a když seženeš naftu po 20k,tak je to balada :D
http://www.live4ride.org" target="_blank :rog:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

FELDA píše:Mám 1,9TDI 81kw + chip spotřebu mám max 7 litrů,a to už mu musím tnout na doraz....jinač není problém jezdit za 6 l....najezdím tak 30tis za rok,a když seženeš naftu po 20k,tak je to balada :D
A za 15 je to pohádka..... :lol: :wink:

Uživatelský avatar
armourer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od armourer »

Cili, soucasny plan je: necham 1,6 a pomalicku se zacnu rozhlizet to 81TDi a az se naskytne nejaky vyhodny (a cerny:-) pujdu do nej.
ted jsem zjistil, ze 1,6 je hodne ovlivnena nakladem. Tri chlapi jsou uz poradne znat, ale kdyz jedu sam, neni to tak spatne. Kdo by ale v aute vozil 2 cizi chlapy? :-)

dekuju moc za rady pro zacinajiciho passovce. Rozhodne: at motor jaky chce, o jinem aute neuvazuju!

Uživatelský avatar
berrky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od berrky »

Paskal píše:
FELDA píše:Mám 1,9TDI 81kw + chip spotřebu mám max 7 litrů,a to už mu musím tnout na doraz....jinač není problém jezdit za 6 l....najezdím tak 30tis za rok,a když seženeš naftu po 20k,tak je to balada :D
A za 15 je to pohádka..... :lol: :wink:
Chlapi, tady mavate docela slusnejma ciframa za naftu, kde se to da takhle levne sehnat? Vyrovnam se s kazdym kralovsky, kdo mi to dohodi....
Nafťáci všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

to sem zvědaví jak dlouho budeš toho pášu 1,6 prodávat,jeden týpek ho tady prodává asi půl roku...jestli ho chceš na jaře vyměnit tak už si dej inzerát :lol:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“