palivo....

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: palivo....

Příspěvek od molczik »

berrky píše:
molczik píše: Nečetl jsem to tu celé, ale ty vážně budeš lejt do Passata TDI PD lehký topný olej? 8O
Nebudu, leju! A take vsichni, ktere znam okolo...
Tak to pak dej za pár let vědět jak na tom ten motor je. To by mě docela zajímalo. :D

Uživatelský avatar
berrky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: palivo....

Příspěvek od berrky »

molczik píše:
berrky píše: Nebudu, leju! A take vsichni, ktere znam okolo...
Tak to pak dej za pár let vědět jak na tom ten motor je. To by mě docela zajímalo. :D
Bude na tom stejne, jako vsechny ostatni, co jsem mel pred tim. Tzn. ze na tom bude vyborne...
Nafťáci všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: palivo....

Příspěvek od molczik »

berrky píše:
molczik píše: Tak to pak dej za pár let vědět jak na tom ten motor je. To by mě docela zajímalo. :D
Bude na tom stejne, jako vsechny ostatni, co jsem mel pred tim. Tzn. ze na tom bude vyborne...
No pokud už si měl několik TDIček a všechny vydrželi jezdit několik let na LTO, tak v pohodě. Mě je 28, takže jsem jich tolik odjezdit ještě nestih. Jak říkam. Řekneš mi třeba za 5let jestli to ještě jezdí.

Uživatelský avatar
berrky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: palivo....

Příspěvek od berrky »

molczik píše:
berrky píše: Bude na tom stejne, jako vsechny ostatni, co jsem mel pred tim. Tzn. ze na tom bude vyborne...
No pokud už si měl několik TDIček a všechny vydrželi jezdit několik let na LTO, tak v pohodě. Mě je 28, takže jsem jich tolik odjezdit ještě nestih. Jak říkam. Řekneš mi třeba za 5let jestli to ještě jezdí.
To ti asi nereknu, protoze menim vozy cca po 2 letech...
Nafťáci všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: palivo....

Příspěvek od molczik »

berrky píše:
molczik píše: No pokud už si měl několik TDIček a všechny vydrželi jezdit několik let na LTO, tak v pohodě. Mě je 28, takže jsem jich tolik odjezdit ještě nestih. Jak říkam. Řekneš mi třeba za 5let jestli to ještě jezdí.
To ti asi nereknu, protoze menim vozy cca po 2 letech...
Aha, tak to bude ono. Předpokládám že kupci neříkáš, že si jezdil na LTO, nebo jo? Nechci bejt tady za nějakýho hnidopiocha, ale jsem prostě přesvědčenej, že to tomu motoru k dlouhé životnosti nepomáhá. Ale co. Nechme to koňovi. :wink:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: palivo....

Příspěvek od DMS »

molczik píše:
berrky píše: To ti asi nereknu, protoze menim vozy cca po 2 letech...
Aha, tak to bude ono. Předpokládám že kupci neříkáš, že si jezdil na LTO, nebo jo? Nechci bejt tady za nějakýho hnidopiocha, ale jsem prostě přesvědčenej, že to tomu motoru k dlouhé životnosti nepomáhá. Ale co. Nechme to koňovi. :wink:
myslím,že to je jasný. PD je natolik složitý systém, že VW nedoporučuje ani v zimě při -20 C cokoliv přilévat do nafty...prostě je nachylný na nekvalitní a na nedoporučující palivo např.bionaftu.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

Někde jsem se dočetl, že PD a common-raily mají solenoidový vstřiky - a ty prý jsou extra náchylný na kvalitu nafty - údajně jakákoli nečistota, která způsobí mikrokorozi, nebo zanesení mikrokanálků má za následek nedovírání solenoidových vstřikovačů a tím pádem odepsání vstřikovače, pokud nepočítám propálení, nebo proříznutí pístu.
Údajně novější piezoelektrický vstřikovače - u VW to jsou ty PPD motory - nejsou už tak extra náchylný na nekvalitní naftu, prý mají větší kanálky a jsou jinak řešené.
Ale jinak to jsou pořád vysokotlakové systémy a tam zřejmě bude větší nárok na kvalitu

Starší D a Di motory jsou v podstatě otvírané tlakem nafty z čerpadla, tak ty by snad měly zkousnout LTO bez potíží. Otázka je, jak je na tom čerpadlo
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Matino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matino »

mám kámoše a ten měl dodávku forda 2.5d, jezdil na LTO a po dvou letech musel motor vyhodit a dát tam nový. Vzhledem k pořizovací ceně motoru cca 2000k se mu to vyplatilo. Takže kdo má auoto za pár kaček ať tam lije co ho napadne a kdo má drahé auto a zdravý rozum ať tam lije naftu.

Uživatelský avatar
Miky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

palivo

Příspěvek od Miky »

Matino píše:mám kámoše a ten měl dodávku forda 2.5d, jezdil na LTO a po dvou letech musel motor vyhodit a dát tam nový. Vzhledem k pořizovací ceně motoru cca 2000k se mu to vyplatilo. Takže kdo má auoto za pár kaček ať tam lije co ho napadne a kdo má drahé auto a zdravý rozum ať tam lije naftu.


souhlas :minzdr: :minzdr: :minzdr:

Uživatelský avatar
Jumper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.02.2009 23:30

Re: palivo....

Příspěvek od Jumper »

čau chlapy,na tohle téma přidám svojí zkušenost:12 let jezdím T-oil(transformátorový olej-chladící a izolační kapalina do vysokonapěťových vypínačů a transformátorů).Není to dokonalé palivo vzhledem k jeho hustotě,proto v zimě ředím 1:1 s MN a celoročně dávám SUPER diesel aditiv,v létě neředím pouze přidávám aditivum.mám pocit že na olej má auto větší výkon motor se ztiší.A největší výhoda je že nic nestojí.Bohužel se k tomu dostane málo lidí.Poslední poznámka:se třemi auty jsem na to najezdil cca 500 000km,nikdy jsem neměl závadu na motoru,která by měla spojitost s palivem.
Mějte se hezky a jezděte zadarmo..

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: palivo....

Příspěvek od Maslo23 »

sice tohle uz je zapomenuty ale neda mi to...kdyz uz si nekdo koupi auto za 200 klacku a pak tu resi jak usetrit na nafte :roll: mi prijde na hlavu

netvrdim, ono to chvilku jezdi, treba i roky, ale co pak ten cudak co auto po vas s dobrym pocitem koupi a muze delat GO...kdyby to fungovalo jak tu ostatni pisou, tak na to jezdi dneska kazdy, ale ono proste to tak neni a tvrdit ze napr tdci skousne LTO :lol: :lol: :lol: :lol: no potes ten se sere uz pri lehce nekvalitni nafte...tdi pd na tom bude podobne...lidi neblbnete a nebo to auto uz dal neprodavejte, koupit takovy auto po nejakych volech tak vam to omlatim o palici

Odpovědět

Zpět na „Archiv“