výhřev sedadel - problém je v regulátoru?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jiří Kučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

výhřev sedadel - problém je v regulátoru?

Příspěvek od Jiří Kučera »

Ahoj všichni,
tak stejně jako mnozí přede mnou mám problém s výhřevem sedadel, když je zapnu na max tak hřeje jen opěradlo a to jen slabě. Po změření je pojistka o.k., změřil jsem piny na konektoru pod sedadlem a jde pouze do jen do jednoho 4,19V a to u obou sedadel ať to nastavím na jedničku nebo pětku - to by vysvětlovalo lehké vyhřívání těch opěradel, ale na káblikách v konektoru pro výhřev sedadla je 0 voltů při nastaveném jakémkoliv stupni. Takže jsem vyndal regulátor z palubovky a měřil napětí na tomto konektoru (viz. obrázek níže) a jsou tam dva piny s 12V, znamenáto že je tedy regulátor k.o. - ale že zrovna oba regulátory?
Přílohy
VWa.jpg
VWa.jpg (39.84 KiB) Zobrazeno 2140 x
VWb.jpg
VWb.jpg (23.26 KiB) Zobrazeno 2142 x

Uživatelský avatar
marky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever čech jílovwé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marky »

měl jsem skoro stejnej problem bylo to špatné ukostření na předním pravém sloupku vede tam kostra přímo ze sedaček měl jsem povolený kostřící šroub.tak to skus kdyby si potřeboval regulátor tak mám
powered by TDI
KONTAKT: 732964162

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

koukám že máš stejný rádio jak já :lol: jináč sory za OT :wink:

Uživatelský avatar
Jiří Kučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Kučera »

vaha píše:koukám že máš stejný rádio jak já :lol: jináč sory za OT :wink:
Zdar, tož to teda smekám , ono toho rádia až zas tolik vidět není, je to samo ALPINE - škoda že nemají modré podsvícení.

Uživatelský avatar
Jiří Kučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Kučera »

marky píše:měl jsem skoro stejnej problem bylo to špatné ukostření na předním pravém sloupku vede tam kostra přímo ze sedaček měl jsem povolený kostřící šroub.tak to skus kdyby si potřeboval regulátor tak mám
Ahoj, dík za tip, zkusím na tu kostru ještě odpoledne mrknout, ale teď jsem zrovna měřil ještě odpor na pinech toho regulátoru a mám takový pocit že to je tam někde neprůchozí. Ty máš ten regulátor o.k.starší nebo nový?, případně kolik bys za něj chtěl, dík.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Jiří Kučera píše:
vaha píše:koukám že máš stejný rádio jak já :lol: jináč sory za OT :wink:
Zdar, tož to teda smekám , ono toho rádia až zas tolik vidět není, je to samo ALPINE - škoda že nemají modré podsvícení.
jestli máš to co já tak já si můžu podsvícení volit mezi 4 barvama,celý červený,červený s modrejma velkejma tlačítkama(jak je play,atd),zelený a oranžový :wink:

Uživatelský avatar
Jiří Kučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Kučera »

vaha píše:
Jiří Kučera píše: Zdar, tož to teda smekám , ono toho rádia až zas tolik vidět není, je to samo ALPINE - škoda že nemají modré podsvícení.
jestli máš to co já tak já si můžu podsvícení volit mezi 4 barvama,celý červený,červený s modrejma velkejma tlačítkama(jak je play,atd),zelený a oranžový :wink:
No to já bohužel nemůžu měnit mám model 9852rr ale jsem s ní naprosto spokojený kdybych si teď měl nějaké kupovat tak jedině ALPINE (nejsem žádný dealer této značky ale opravdu good) a na to že nemám externí zesilovač hraje neuvěřitelně

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Jiří Kučera píše:
vaha píše: jestli máš to co já tak já si můžu podsvícení volit mezi 4 barvama,celý červený,červený s modrejma velkejma tlačítkama(jak je play,atd),zelený a oranžový :wink:
No to já bohužel nemůžu měnit mám model 9852rr ale jsem s ní naprosto spokojený kdybych si teď měl nějaké kupovat tak jedině ALPINE (nejsem žádný dealer této značky ale opravdu good) a na to že nemám externí zesilovač hraje neuvěřitelně
tak to neni stejný :wink: já mám 9854R...jináč jak to hraje máš pravdu,taky bych neměnil :wink:

Uživatelský avatar
Jiří Kučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Kučera »

Tak a je to vyřešeno, nakonec jsem měl půjčený regulátor nový a tím to nebylo. Celý problém byl v utrženém káblíčku v prostřed vyhřívací dečky sedáku přesně tam jak je přiletován na to zašité teplotní čidlo či co to je za malý bazmek vypadající jak baterka do hodinek. Přišel jsem na to úplně náhodně když jsem připojený měřák na pinech z regulátoru a ukazovalo na jednom 4,20V a nadruhém napájecím 0 V - ale v momentě když jsem se zvedl ze sedadla tak okamžitě šlo 12 V i do toho druhého, takže rozborka sedadla ani jsem neodlepoval tu dečku a nařízl tkaninu dečky v místě kde jsem tušil zradu a ono tam drát odpadlý z té již zminňované placičky(sorry nevím jak se to čidlo jmenuje) naletoval jsem zpátky ještě proměřil průchodnost - odpor jestli to není někde ještě přerušený a hybaj zpátky a teď během 1 minuty mám spocenou pr**l i když v těchto současných teplotních podmínkách to jde i bez výhřevu sedačky. A to jsem chtěl b láhový kupovat novou dečku - tobych se kopal do hlavy.
Myslím si že to přerušení drátku bude většinou vždy u toho čidla, drát vede do je na něj připájen z obou stran a je v podstatě hned pod povrchem potahu sedadla, připadá mi to tak mechanicky málo odolné. PS: Nechť má tato zkušenost poslouží co nejvíce lidem, nebotˇve VW a nejenom tam neví co by chtěli za kousek hadry a cca 3m tenkého káblíku!

Uživatelský avatar
frantacech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od frantacech »

Prosimte kolik jsi mel odpor ohrevu a cidla?

Prestalo mi hrat sedadlo ridice, i predtim hralo malo. Sbiram silu to rozebrat.

Uživatelský avatar
Jiří Kučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Kučera »

frantacech píše:Prosimte kolik jsi mel odpor ohrevu a cidla?

Prestalo mi hrat sedadlo ridice, i predtim hralo malo. Sbiram silu to rozebrat.
Tak přesné číslo ti už nepovím jen jsem zkoušel jsetli jsou ty drátky průchozí a jakmile se rozeběhly čísla na multimetru tak jsem to dál nezkoumal. Rozdělání sedadla není žádná hrůza dnes bych to měl do hodiny i změřený, přepájený a zpět nasazený, ale poprvé ta rozborka trvala déle.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: výhřev sedadel - problém je v regulátoru?

Příspěvek od vaha »

můžu se zeptat kde přesně je to čidlo a jak se k té dečce dostanu,musí se rozčalounit sedadlo?nějak sem si včera všimnul že přestalo vyhřívat sedadlo řidiče

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výhřev sedadel - problém je v regulátoru?

Příspěvek od Krosik »

@Jiří Kučera

mohol by si aspon par foto s navodom ako sa k tomu dostat? U mne sedadlo spolujazdca hreje slabsie ako vodicove, chcem na to mrknut, dik moc.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: výhřev sedadel - problém je v regulátoru?

Příspěvek od vaha »

ten ti toho moc nepoví naposled tady byl někde v dubnu bo tak :lol: o víkendu si jdu opravovat moje vyhřívání tak pak se podělím :wink:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: výhřev sedadel - problém je v regulátoru?

Příspěvek od vaha »

rozdělání sedačky je úplně jednoduché,sundají se ty boční plasty,odšroubuje stělování výšky,to se udělá jako první teda :lol: no a potah tam je zaháknutý za takový rantl.Já mám přepálenou vyhřívácí dečku na sedáku,nemá někdo? :lol:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“