Teplý start B5

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Teplý start B5

Příspěvek od Danny »

Můj tatík má Passata B5,1.9TDI 66kw AHU..Chtěl bych se zeptat co může dělat tohle..Studený start na ťuknutí,ale jak je to horké ,tak jak se startuje tak se musí klika protočit asi 4 a chytne..Chytne to vždycky,ale až po těch 4 otáčkách..Nevíte co s tím..Nové žhavičky,teplotní čidlo na hadici..Měli jsme to napíchlé na počíku..Nic nezjistili.Nafta nepadá,kompres dobrá..Fakt nevím..Kdyby jste někdo náhodou věděl,tak se prosím podělte o zkušenosti!!Díky :D

Uživatelský avatar
passikk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u brna

Re

Příspěvek od passikk »

čidlo tep. nebo startér :lol:

Uživatelský avatar
stockach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza

Re: Teplý start B5

Příspěvek od stockach »

Danny píše:Můj tatík má Passata B5,1.9TDI 66kw AHU..Chtěl bych se zeptat co může dělat tohle..Studený start na ťuknutí,ale jak je to horké ,tak jak se startuje tak se musí klika protočit asi 4 a chytne..Chytne to vždycky,ale až po těch 4 otáčkách..Nevíte co s tím..Nové žhavičky,teplotní čidlo na hadici..Měli jsme to napíchlé na počíku..Nic nezjistili.Nafta nepadá,kompres dobrá..Fakt nevím..Kdyby jste někdo náhodou věděl,tak se prosím podělte o zkušenosti!!Díky :D
Tak toto by ma zaujímalo tiež. Ten teplý štart nie je síce na 4 otáčky kľuky, no v priebehu roka sa o niečo začal oneskorovať. Studený na prvý šup no teplý tak na 1 1/2 otáčky :( Borci radte :wink:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Zkuste odpojit čidlo teploty o to udělá,kdžy nic,tka bych pokračoval startovací dávkou,kdžy to taky nepomůže,tak startér

Uživatelský avatar
stockach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od stockach »

vaha píše:Zkuste odpojit čidlo teploty o to udělá,kdžy nic,tka bych pokračoval startovací dávkou,kdžy to taky nepomůže,tak startér
Cidlo skusim, startovacia davka zrejme cez VAG - skusim, ale nie je mi jasne preco starter :idea: :?: Za studena by sa snad tiez prejavil, alebo sa mylim :?:

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Příspěvek od Danny »

A které čidlo myslíte??To do je na hadici za motorem jsem už měnil...Ale to co je v naftovém čerpadle nee.Nějak se mi do toho nechtělo pouštět..A proč startér???

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Danny píše:A které čidlo myslíte??To do je na hadici za motorem jsem už měnil...Ale to co je v naftovém čerpadle nee.Nějak se mi do toho nechtělo pouštět..A proč startér???
tak zkuzs dávku a pak startér...

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Příspěvek od Danny »

vaha píše:
Danny píše:A které čidlo myslíte??To do je na hadici za motorem jsem už měnil...Ale to co je v naftovém čerpadle nee.Nějak se mi do toho nechtělo pouštět..A proč startér???
tak zkuzs dávku a pak startér...
A to je co ta dávka?? :oops:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

To je toto....... :)
Přílohy
1.JPG
1.JPG (53.96 KiB) Zobrazeno 1810 x

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Příspěvek od Danny »

Tak to si doma neudělám...Díky!!Zkusím to u známěho na Boschu :)

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od romanx »

vaha píše:Zkuste odpojit čidlo teploty o to udělá,kdžy nic,tka bych pokračoval startovací dávkou,kdžy to taky nepomůže,tak startér
Já to jednou zkusil u PD, když mi zlobilo žhavení a bylo čidlo v tahu, ale když jsem to rozpojil a nechal nažhavit na plno, tak si to asi i pořádně přidalo startovací dávku a myslel jsem, že mi vyskočí motor.Chytlo to hned ale zvuk jak traktor na první dvě - tři otáčky....pak jsem se pomalu začal bát udělat to znovu abych něco neodkurv.l....ale v pohodě.. :lol:

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplý start B5

Příspěvek od sss601 »

mám podobnej problém jednou za čas mi trvvá déle nastartovat asi 1 za 10 nastartování... na studenej motor to startuje jako lusk ale na teplej to občas trvá déle umí to někdo odstranit???? najde se někdo v okolí???? Sokolov Slaný Praha :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplý start B5

Příspěvek od Currahee »

sss601 píše:mám podobnej problém jednou za čas mi trvvá déle nastartovat asi 1 za 10 nastartování... na studenej motor to startuje jako lusk ale na teplej to občas trvá déle umí to někdo odstranit???? najde se někdo v okolí???? Sokolov Slaný Praha :mrgreen: :mrgreen:
Praha :mrgreen: :mrgreen: pokud jde jen o dávku 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplý start B5

Příspěvek od šimek »

Přesně tento problém měl jeden klubák, zvednul jsem mu startovací dávku paliva a je po problému. Měl to také tak, studené na ťuknutí a teplé musel dýlejc točit, po té upravě, která se provádí VAGem a podle návodu jak sem dal Paskal všechno v pohodě, takže bych v tom nehledal nic extra a šel touto cestou.

godzilla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 20.01.2008 12:13

Re: Teplý start B5

Příspěvek od godzilla »

Zvýšení startovací dávky je ta správná cesta!!! Ale ani to čerpadlo není nesmrtelné - jednou musí začít zlobit jak tak, tak i tak, protože se dávka nedá zvyšovat do nekonečna. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“