Je v poradku tato vaha vzduchu?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ryjen »

Paskal píše:ryjen
Ty vwole tak sem kouknul na ten tvůj Log a ta váha je kapůt :tooth: ...ta v 3000 ot/min neda přez 50% :roll:
Hele, ta vaha je teda uplne out nebo by sla jeste provrtat? Jestli jo tak pisni kde a co to vlastne je, nemuzu to najit ani v chytre knize :oops:

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

Je hned za vzduchovym filtrom v sani, je to vlastne taky medzikus - trubka a snimac sa nachadza vo vnutri. U TDI je z jednej strany stiahnuta kovovou paskou nasadena na natrubku a ku telesu filtra je uchytena dvoma krizovymi srubami. Teda aspon tak je to u TDI. Vycistit sa da, ak odpojis ten kabel co ide k tomu snimacu, mal by si vidiet dva torx - sruby - povolis a snimac vytiahnes von, treba ho skusit vyprat v technicaku, ale to je uz posledne riesenie. Moze sa to zlepsit a aj nemusi. Nova vaha by mohla stat okolo 3000 - 3500 koruniek. Navrhujem vymenit ak dava malo na logu, ja som menil nedavno na TDI V6 a teraz taha auto ovela lepsie ako predtym.

Inac, tu je ta vaha z TDI, pre benzin by sa vzhladom nemala lisit:
Přílohy
vaha.jpg
vaha.jpg (22.34 KiB) Zobrazeno 1431 x

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ryjen »

airbone píše:Je hned za vzduchovym filtrom v sani, je to vlastne taky medzikus - trubka a snimac sa nachadza vo vnutri. U TDI je z jednej strany stiahnuta kovovou paskou nasadena na natrubku a ku telesu filtra je uchytena dvoma krizovymi srubami. Teda aspon tak je to u TDI. Vycistit sa da, ak odpojis ten kabel co ide k tomu snimacu, mal by si vidiet dva torx - sruby - povolis a snimac vytiahnes von, treba ho skusit vyprat v technicaku, ale to je uz posledne riesenie. Moze sa to zlepsit a aj nemusi. Nova vaha by mohla stat okolo 3000 - 3500 koruniek. Navrhujem vymenit ak dava malo na logu, ja som menil nedavno na TDI V6 a teraz taha auto ovela lepsie ako predtym.

Inac, tu je ta vaha z TDI, pre benzin by sa vzhladom nemala lisit:
Diky, stoural jsem se v motoru a myslim ze jsem ji uz zahledl 8) . Mam nalevo od motoru takovou docela dost sirokou hadici a nakonci je neco co pripomina star trekovskou koncovku nuklearniho pohonu :lol: no a na ty trubce je z boku takove male cosi pridelano dvema torxy, takze to by snad mohlo byt ono... zkusim vycistit a hodim na VAG...
Kde se da pripadne sehnat nova vaha? Resp nejaka repasovana, nekde jsem cetl ze nova prijde na 10 litru... :?:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od teekey »

tahle nova se da sehnat od 2500,- u Boshe a nebo potom si kup jen ten potencak kterej je vevnitr (da se demontovat) :wink:
MJauto to dost dobre resi :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ryjen »

teekey píše:tahle nova se da sehnat od 2500,- u Boshe a nebo potom si kup jen ten potencak kterej je vevnitr (da se demontovat) :wink:
MJauto to dost dobre resi :D
Tomu nerozumim, nejake dily byly spatne a meni se za lepsi cenu nebo jak mam rozumet ty tabulce :?:

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

ryjen píše:
teekey píše:tahle nova se da sehnat od 2500,- u Boshe a nebo potom si kup jen ten potencak kterej je vevnitr (da se demontovat) :wink:
MJauto to dost dobre resi :D
Tomu nerozumim, nejake dily byly spatne a meni se za lepsi cenu nebo jak mam rozumet ty tabulce :?:
Neviem ake su ceny v CZ, ja objednavam diely cez ebay. Pokial sa jedna o 1.8T, tak vaha je tu: http://cgi.ebay.de/Luftmassenmesser-1-8 ... dZViewItem" target="_blank

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ryjen »

airbone píše:
ryjen píše: Tomu nerozumim, nejake dily byly spatne a meni se za lepsi cenu nebo jak mam rozumet ty tabulce :?:
Neviem ake su ceny v CZ, ja objednavam diely cez ebay. Pokial sa jedna o 1.8T, tak vaha je tu: http://cgi.ebay.de/Luftmassenmesser-1-8 ... dZViewItem" target="_blank
Je to dvoulitr... a ta vaha je starsi? Me ta cena neprijde tak super jestli je stara, kdyz BOSCH ma za 2600 novou...
Vcera jsem ji rozdelal a vycistil, moc zanesena teda nebyla, vlastne jsem trochu vycistil sitko a pak takove dva dratecky (asi ty merici odpory nebo co to je), ale moc ne abych je nepretrhl... tak nevim... ze by to bylo nejak zivejsi se mi nezda... udelam log a uvidime...

Uživatelský avatar
Since1869
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od Since1869 »

Tohle píšou o kontrole váhy vzduchu ve VISu. Je to motor 2.0 85KW od roku 00 vejš
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (31.95 KiB) Zobrazeno 1301 x

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

ryjen píše:
airbone píše: Neviem ake su ceny v CZ, ja objednavam diely cez ebay. Pokial sa jedna o 1.8T, tak vaha je tu: http://cgi.ebay.de/Luftmassenmesser-1-8 ... dZViewItem" target="_blank
Je to dvoulitr... a ta vaha je starsi? Me ta cena neprijde tak super jestli je stara, kdyz BOSCH ma za 2600 novou...
Vcera jsem ji rozdelal a vycistil, moc zanesena teda nebyla, vlastne jsem trochu vycistil sitko a pak takove dva dratecky (asi ty merici odpory nebo co to je), ale moc ne abych je nepretrhl... tak nevim... ze by to bylo nejak zivejsi se mi nezda... udelam log a uvidime...
Ta vaha je samozrejme nova, naco by niekto kupoval staru? To s vahou je skoro ako s brzdovymi dostickami, ak je KO, tak je KO. Co sa tyka cistenia, hlavne treba vysrubovat tie torxy, vytiahnut ten snimac a ten vyprat v benzine. Tie dratiky by mali ohrievat vzduch, je to ako spirala, cim viac ho je, tym rychlejsie sa ochladzuje a ten snimac zrejme snima teplotu vzduchu. Ak nepomoze vypratie v benzine, potom uz len nova vaha.

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v poradku tato vaha vzduchu?

Příspěvek od martin159 »

tak jsem ted měl venku váhu vzduchu ,když nastartuju motor tak mi to hází 3,7 g za s ale když šlapu na plyn a vykroutím to až na 5000 tak to vyleze až na 40 g-s je to možné nebo je v čoudu?

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v poradku tato vaha vzduchu?

Příspěvek od martin159 »

ale když držím otáčky na 3500 tak je to 10 gs přiteplotě 80 stupnů při 800 otáčkách je to 2,5 jsou tyto hodnoty ok díky za pomoc?

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v poradku tato vaha vzduchu?

Příspěvek od martin159 »

jinak na kanále 219jsem našel jen váhu vzduchu je to u benzínu 1,6

Odpovědět

Zpět na „Archiv“