ztrácí se chladící kapalina

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od mili »

Mám B5 1.9 TDI, r.v. 98 a už nějakou dobu pozoruji, že se mě pomalu ztrácí chlad. kapalina. Stále jsem nemohl nic najít až nyní se mi zdá, že kapalina utíká okolo víčka přepadem. Navíc když víčko povolím je v okruhu hrozný tlak(i když auto stojí třeba celý den) a po povolení se hladina v nádržce zvedne třeba i o 2 cm. Chci se zeptat:
1) dělá Vám to taky a máte tam takový tlak?
2) myslíte, že by to mohlo způsobovat vadné víčko nádržky?
Díky.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

víčko nádržky si myslim že ne,máš tři možná čtyři možnosti...
a)těsnění pod hlavou
b)prasklá hlava
c)vodní pumpa
d)prasklý blok,nepravděpodobný ale možný
když nastartuješ motor tryská ti do nádobky z takoví úzký trubičky voda,ta trubička jde z hlavy...

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Jestli mi tryská voda z trubičky jsem si nevšiml, ale v nádržce nic nebublá tak doufám, že nebude nic prasklého. Pumpa má najeto tak 20 tis. tak by snad mohla být v pohodě.

Uživatelský avatar
PedroVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od PedroVW »

Stalo se mi to u B5 taky pomalu se mi ztracela chlad kapalina
pomalu, nikde nic nebylo pak jsme sundali kryty pod motorem najely asi 40 km a nechaly stat do rana v garazi a pod autem byla mala louzicka a presne taky kdyz jsem otevrel vicko tak silenej tlak praskle tesneni pod hlavou, jeste zkus otevrit nadobku a kolum vicka nebo uhrdla tak je to jasny proste ti jde olej do vody, hadal bych to tesneni pod hlavou a este kdyz jedes a zastavis tak to curu na prepadu zkus jestli je mokry za normalnich okolnost by melo byt uplne suchy...

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od teekey »

taky se mi stalo, ze se mi ztratila voda, ale stalo se mi to zatim jenom jednou, tak to neresim :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
pepa83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od pepa83 »

taky sem to řešil, ale kapalo mi to.. vzadu na hlavě je takoá plastová příruba a v ní se slučujou asi 3 hadice.. tam bylo prasklý těsnění.. ale bylo by vidět že je to tam mokrý, kdyby to bylo tohle
bla bla

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cody_ke »

pepa83 píše:taky sem to řešil, ale kapalo mi to.. vzadu na hlavě je takoá plastová příruba a v ní se slučujou asi 3 hadice.. tam bylo prasklý těsnění.. ale bylo by vidět že je to tam mokrý, kdyby to bylo tohle
Pepo ty mas 1,6 benzin a to je trosku ine ako 1,9 TDI
Mili Podla toho ako to opisujes ti odchadza pravdepodobne tesnenie pod hlavou ten tlak vzduchu je koli prave koli tomu ze ti tlaci vzduch zo spalovacej komory do okruhu vody/chladenia a maly ubytok vody sa da tym vysvetlit tiez. Treba si uvedomit ze dieslaky pracuju pri podstatne vyssich tlakoch. Nepocitjes slaby ubytok vykonu motoru ak ano na beton tesnenie pod hlavou. Fotrovi to robilo vysral sa na to a doslo to tak daleko ze expanzka sa nafukla ako balon, a vytlacilo mu hadicu na chladic. Ked sme zhodili hlavu bolo pekne vidiet kadial to tlaci, po vymene tesnenia uz ani skrt vsetko opat v poho.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

vaha píše:víčko nádržky si myslim že ne,máš tři možná čtyři možnosti...
a)těsnění pod hlavou
b)prasklá hlava
c)vodní pumpa
d)prasklý blok,nepravděpodobný ale možný
když nastartuješ motor tryská ti do nádobky z takoví úzký trubičky voda,ta trubička jde z hlavy...
Tak jsem se díval na tu trubičku a nic z ní nestříká.
Ještě chci říct, že mě chlad. kapalina ubyla z max. na min. tak za 2 měsíce.
Přepad je mokrý jen někdy. Třeba dnes jsem najel 50 km a ani kapka. Žádný olej ve vodě vidět není. Výkon je možná o něco menší, ale když jsem byl asi před půl rokem v servise tak mě řekli, že mě pomalu odchází váha vzduchu.
Ještě se chci zeptat jestli s tím může nějak souviset to, že se mi v poslední době stalo, že mě při jízdě najednou spadla ručička teploty na 0 a za nějakou dobu se vrátila zpět na 90? Nebo je toto způsobené jen odcházejícím čidlem teploty?

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

pokud to tlakuje tak neni kapánim :idea:

Uživatelský avatar
Wondris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10, Malešice a Hostík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wondris »

Mám taky "malej" problém. Někam se mi ztrácela voda. Už jsem byl smířenej s tim, že je to těsnění pod hlavou. Ale zjistil jsem, že mám prasklinu v přírubě jak je snímaš chladící kapaliny :cry: Potřeboval bych to celé vyměnit, ale nějak jsem to zatim nikde nesehnal. Nevíte někdo kolik taková sranda stojí?? Moc se mi to nechce kupovat z vrakáče. Díky.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

originál asi trojku :lol:

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vally_ny »

mili píše:
vaha píše:víčko nádržky si myslim že ne,máš tři možná čtyři možnosti...
a)těsnění pod hlavou
b)prasklá hlava
c)vodní pumpa
d)prasklý blok,nepravděpodobný ale možný
když nastartuješ motor tryská ti do nádobky z takoví úzký trubičky voda,ta trubička jde z hlavy...
Tak jsem se díval na tu trubičku a nic z ní nestříká.
Ještě chci říct, že mě chlad. kapalina ubyla z max. na min. tak za 2 měsíce.
Přepad je mokrý jen někdy. Třeba dnes jsem najel 50 km a ani kapka. Žádný olej ve vodě vidět není. Výkon je možná o něco menší, ale když jsem byl asi před půl rokem v servise tak mě řekli, že mě pomalu odchází váha vzduchu.
Ještě se chci zeptat jestli s tím může nějak souviset to, že se mi v poslední době stalo, že mě při jízdě najednou spadla ručička teploty na 0 a za nějakou dobu se vrátila zpět na 90? Nebo je toto způsobené jen odcházejícím čidlem teploty?
a díval jsi se,jestli nemáš prorezlý chladič.Stačí malá dírka,aby to malinko kapalo.
Obrázek

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Příspěvek od manota »

vally_ny píše:a díval jsi se,jestli nemáš prorezlý chladič.Stačí malá dírka,aby to malinko kapalo.
presne tak, minimalni dirka v chladici a dela to presne co popisuje...
hombrefeo, mujeres guapas...

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

vally_ny píše:
mili píše: Tak jsem se díval na tu trubičku a nic z ní nestříká.
Ještě chci říct, že mě chlad. kapalina ubyla z max. na min. tak za 2 měsíce.
Přepad je mokrý jen někdy. Třeba dnes jsem najel 50 km a ani kapka. Žádný olej ve vodě vidět není. Výkon je možná o něco menší, ale když jsem byl asi před půl rokem v servise tak mě řekli, že mě pomalu odchází váha vzduchu.
Ještě se chci zeptat jestli s tím může nějak souviset to, že se mi v poslední době stalo, že mě při jízdě najednou spadla ručička teploty na 0 a za nějakou dobu se vrátila zpět na 90? Nebo je toto způsobené jen odcházejícím čidlem teploty?
a díval jsi se,jestli nemáš prorezlý chladič.Stačí malá dírka,aby to malinko kapalo.
Chladič jsem dával před rokem nový.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Wondris píše:Mám taky "malej" problém. Někam se mi ztrácela voda. Už jsem byl smířenej s tim, že je to těsnění pod hlavou. Ale zjistil jsem, že mám prasklinu v přírubě jak je snímaš chladící kapaliny :cry: Potřeboval bych to celé vyměnit, ale nějak jsem to zatim nikde nesehnal. Nevíte někdo kolik taková sranda stojí?? Moc se mi to nechce kupovat z vrakáče.
Díky.
Jestli myslíš toto, tak to mají např. zde
http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=47&" target="_blank
a stojí to 260 Kč.
Přílohy
febi18226.jpg
febi18226.jpg (12.42 KiB) Zobrazeno 4773 x

Odpovědět

Zpět na „Archiv“