ztrácí se chladící kapalina

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Urcite bych zacal tim Termostatem. :wink:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

tak to je taky možný

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

OK, již jsem ho byl koupit tak ho zkusím co nejdřív vyměnit a pak dám vědět.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

výměna termostatu

Příspěvek od mili »

Tak jsem hned včera večer vyměnil termostat. Prvních 30 km vše v pohodě, rafička po celou dobu na 90, hadice po dojezdu měkké. Dnes jsem ujel dalších 35 km, teplota celou dobu 90, ale hadice po dojezdu již zase tvrdší.
Ještě mě napadlo jestli to nemůže být nějaké zavzdušněné, ale topí to normálně.
Myslíte, že i vzduch v okruhu by mohl způsobovat ten tlak a nebo už opravdu nezbývá nic jiného než zkusit vyměnit těsnění?
Všem díky za rady.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna termostatu

Příspěvek od vaha »

mili píše:Tak jsem hned včera večer vyměnil termostat. Prvních 30 km vše v pohodě, rafička po celou dobu na 90, hadice po dojezdu měkké. Dnes jsem ujel dalších 35 km, teplota celou dobu 90, ale hadice po dojezdu již zase tvrdší.
Ještě mě napadlo jestli to nemůže být nějaké zavzdušněné, ale topí to normálně.
Myslíte, že i vzduch v okruhu by mohl způsobovat ten tlak a nebo už opravdu nezbývá nic jiného než zkusit vyměnit těsnění?
Všem díky za rady.
a ztrácí se dál voda?nekoukal jsi jestli nejsou kolem vodní pumpy stopy uníku nebo někde?

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Re: výměna termostatu

Příspěvek od mili »

vaha píše:
mili píše:Tak jsem hned včera večer vyměnil termostat. Prvních 30 km vše v pohodě, rafička po celou dobu na 90, hadice po dojezdu měkké. Dnes jsem ujel dalších 35 km, teplota celou dobu 90, ale hadice po dojezdu již zase tvrdší.
Ještě mě napadlo jestli to nemůže být nějaké zavzdušněné, ale topí to normálně.
Myslíte, že i vzduch v okruhu by mohl způsobovat ten tlak a nebo už opravdu nezbývá nic jiného než zkusit vyměnit těsnění?
Všem díky za rady.
a ztrácí se dál voda?nekoukal jsi jestli nejsou kolem vodní pumpy stopy uníku nebo někde?
Díval jsem se všude a jediné kde to bylo před výměnou termostatu včera mokré bylo pod hadičkou, kterou jsem nasadil na přepad z nádržky.
Po výměně termostatu zatím nic, ale najel jsem zatím pouze cca. 65 km.


Nevím jestli to s tím souvisí, ale ještě to bylo také mokré zespodu auta na pravé straně od místa kde je spojené vedení výfukového potrubí.
Toho jsem si všiml již několikrát dříve, vždy když jsem měl zaplou klimatizaci, ale nevypadalo to na chladicí kapalinu.

Dělá Vám to někomu taky, je mě totiž divné, že je to mokré jakoby na pravé straně pod tím tapicírungem co je zespodu auta v tunelu nad výfuk. potrubím.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

mili
Podle me to bylo tim termostatem....Jinak hadice sou natlakovane kdyz se to zahreje....nejsou ale uplne mjeke. :)

A to ze mas mokre na prave strane tak to je od Climosky jak ji mas zaplou....to je normalni to maj vsichni. :wink:

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Paskal píše:mili
Podle me to bylo tim termostatem....Jinak hadice sou natlakovane kdyz se to zahreje....nejsou ale uplne mjeke. :)

A to ze mas mokre na prave strane tak to je od Climosky jak ji mas zaplou....to je normalni to maj vsichni. :wink:
Pokud by to bylo jen termostatem tak budu jedině rád. :D Uvidím co to bude nadále dělat.

Nějak jsem nepochopil proč není voda z klimošky odvedená někam pod auto. To to všem teče takhle blbě někam pod tapec?
Myslel jsem, jestli mi tam nechybí nějaká odvodní hadice.
Takhle to tam mám pořád mokrý jak je ten tapicírung nasáklý a jen čekám kdy mě to tam začne reznout. :roll:
Pochopil jsem správně, že je to voda z vhlkosti která zkondenzuje na výměníku?

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

JJ pochopil si to spravne....... :) :wink:

Uživatelský avatar
Mitalita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mitalita »

mili píše:
Paskal píše:mili
Podle me to bylo tim termostatem....Jinak hadice sou natlakovane kdyz se to zahreje....nejsou ale uplne mjeke. :)

A to ze mas mokre na prave strane tak to je od Climosky jak ji mas zaplou....to je normalni to maj vsichni. :wink:
Pokud by to bylo jen termostatem tak budu jedině rád. :D Uvidím co to bude nadále dělat.

Nějak jsem nepochopil proč není voda z klimošky odvedená někam pod auto. To to všem teče takhle blbě někam pod tapec?
Myslel jsem, jestli mi tam nechybí nějaká odvodní hadice.
Takhle to tam mám pořád mokrý jak je ten tapicírung nasáklý a jen čekám kdy mě to tam začne reznout. :roll:
Pochopil jsem správně, že je to voda z vhlkosti která zkondenzuje na výměníku?
jj, pochopil jsi to spravne, ale rozhodne od ty srazeny vlhkosti nemuze nasaknout tapecirunk... to je chyba nekde jinde... z klimosky ta vysrazena voda musi tect ven pod auto, pak je to spravne

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Jedná se o tapicírunk zespodu auta, uvnitř je vše suché ale stejně je to divné.
Kudy to má tedy správně vytékat?

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

JJ ze spodu je ten filc...a taky ho mam navlhly a ne jen ja :) proste vsichni co maj Climosku...Hold to konstrukteri VW nedomysleli.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Paskal píše:JJ ze spodu je ten filc...a taky ho mam navlhly a ne jen ja :) proste vsichni co maj Climosku...Hold to konstrukteri VW nedomysleli.
Tak to jsi mě paskale potěšil, že v tom nejsem sám. Už jsem myslel, že tam mám něco blbě, ale když maj ten filc mokrej všichni tak je to OK. :lol:

Uživatelský avatar
Mitalita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mitalita »

tak to se omlouvam za mystifikaci... mluvil jsi o tepecirunku, tak jsem myslel, ze ti to tece nekde dovnitr... :)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

mili píše:
Paskal píše:JJ ze spodu je ten filc...a taky ho mam navlhly a ne jen ja :) proste vsichni co maj Climosku...Hold to konstrukteri VW nedomysleli.
Tak to jsi mě paskale potěšil, že v tom nejsem sám. Už jsem myslel, že tam mám něco blbě, ale když maj ten filc mokrej všichni tak je to OK. :lol:
Njn :P ja na to tez prvne cucel jak pero z gauca jak sem to zjistil :lol: A hned sem smejdil co a jak. :tooth: No proste tak to je :wink:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“