vymena hornich ramen

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
aquaflex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ostrawa

vymena hornich ramen

Příspěvek od aquaflex »

Muzete mi nekdo poradit s vlastni zkusenosti?


Zacalo mi to po zime trosku klepat (b5, tdi 81kw), tak jsem dnes jsem zajel na technickou si to nechat trosku proklepat. Kamos mi rekl, ze bych mel vymenit horni kosti (ramena). Tak jsem si je obednal, vcelku by ta vymena nemela byt nic sloziteho, nebo se mylim? V tom spociva ma zadost o radu, jak dalece je to narocne a jestli musim delat geometrii.

Ma nekdo zkusenost?

diky moc

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Horní zadní jsem měl vytáhnutý v neděli - otázka 10-ti minut demontáže a montáže + vyheverování a sundání kola. Trochu mně na levé straně klepe a čep na tomto rameni byl trochu volnej, tak jsem to ramínko vytáhl, abych měl jistotu :cry:
To druhý (horní přední) nevím, to jsem nevytahoval, ale může tam zavazet tlumič a péro při vytahování šroubu u silentbloku.
Geošku dělat nemusíš, pokud nešaháš na čep řízení.

Uživatelský avatar
knap
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 420
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knap »

Včera jsem snižoval předek a zjistil jsme taky vůli na jednom kole v čepu na tom předním horním táhle a na druhém trochu na tom zadním. :? Když jsem to byl projet,tak ale nic nebouchá??? :evil: Asi to tam ještě nechám a až se to začne projevovat,vyměním to.U toho jednoho táhla jde snad vyměnit jen ten čep,ne?Má někdo představu,na kolik ta sranda přijde?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=20220" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=138318" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tosiko »

Jestliže chceš vytahovat obě horní ramena tak musíš demontovat celé to horní uložení, jinak nevytáhneš šroub od předního horního ramene , zavazí tam kastle.Je dodré zkontrolovat ostatní ramena a udělat geometrii.Cena za ty ramena je cca. 700 a 900kč, jedno stojí o trochu více.

Uživatelský avatar
aquaflex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ostrawa

Příspěvek od aquaflex »

Tak vidim, ze nazoru je vice, ale "na kolene" bych to asi mohl zvladnout i bez nekaleko vetsiho vybaveni, jen ta geometrie - asi ji tedy radsi udelam, ale zase je skoda vyhazovat penize zbytecne kdyz to neni nutne

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

no taky dodám, že pokud je to starší kousek a nebyl dlouho rozdělávanej, tak je docela porod vydolovat ten svornej šroub co drží ty ramena v těhlici. jinak ta cena 700 a 900 je za nějakej aušus ne??
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tosiko »

Sorry cenu jsem si spletl s kostmi na stabilizačku, ramena stojí tak 1200-1400 od FEBI a to není žádný aušus , a pokud nesundáš to vrchní uložení tak ti na jedné straně nepůjde vytáhnout přední a na druhé straně zadní rameno , pro upřesnění. Na těhlici ten šroub předem nastříkej třeba KERNITE nebo jiným sprejem a je to vpohodě, jak nemusíš tak nedemontuj čep od řídící tyče, myslín nevytahovat z těhlice .U nás je digi deometrie za 500, tak to nejsou všechny prachy a budeš mít klid.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

knap píše:Včera jsem snižoval předek a zjistil jsme taky vůli na jednom kole v čepu na tom předním horním táhle a na druhém trochu na tom zadním. :? Když jsem to byl projet,tak ale nic nebouchá??? :evil: Asi to tam ještě nechám a až se to začne projevovat,vyměním to.U toho jednoho táhla jde snad vyměnit jen ten čep,ne?Má někdo představu,na kolik ta sranda přijde?
Myslím, že u žádnýho ramene nejde vyměnit jen čep, alespoň si nedokážu představit jak :?
dají se přelisovat silentbloky :wink:

Uživatelský avatar
aquaflex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ostrawa

Příspěvek od aquaflex »

No, tak to asi prenecham nejakymu servisu (ne vw :) ) - kolik by tak mohli chtit? Prace tam moc neni (jestli to pujde), tam myslim, ze 1000+geometrie by mela klapnout. co myslite?

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

aquaflex píše:No, tak to asi prenecham nejakymu servisu (ne vw :) ) - kolik by tak mohli chtit? Prace tam moc neni (jestli to pujde), tam myslim, ze 1000+geometrie by mela klapnout. co myslite?
A jak dlouho máš Pašíka a kolik jsi zatím najel?
Já jen, že jestli to budeš dávat do servisu po jednom ramínku a pokaždé necháš dělat geošku, tak asi máš hodně peněz na vyhazování.
Na každé straně máš pět ramen, pokud vodešel čep v jednom, čekej že za chvilku odejde další. Plno lidí dělaj komplet výměnu všech ramen zaráz, dá se koupit celá sada a vyjde o moc levněji. Sám se na to takto chystám - pak máš na dlouho pokoj :wink: .
Jinak připomínám, že po výměně jednoho horního ramena je asi zbytečné dělat geošku!

Uživatelský avatar
aquaflex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ostrawa

Příspěvek od aquaflex »

No, menim cely vrch, tj. dve na jedne a dve na druhe - nevim proc bych mel menit spodek, kdyz je dobrej. Nevim tedy, proc celou sadu - to mi za 3 mesice odejde nahodou nejake rameno a mam ji menit opet celou? To se mi dle me prodrazi, ty 4 kosti ma za necelou 5tku - 12 se mi tedy davat nechce, kdyz to neni nutne

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Příspěvek od prassat »

Geometrie se dělá jen kvůli výměně čepů řízení (ostatní ramena jsou totiž přesně daná - to jak rozměr, tak i uložení - a tak se geoška rozhodit nemůže !!! ).
Jinak pokud měníš jen nějaký to ramínko, počítej, že do půl roku budeš v servisu s jiným ..... bohužel, ale tak to chodí..... Možná by si mohl přemýšlet pomalu o GO nápravy - není to zas taková pálka, a navíc když už se to rozebírá.....

Pokud si však jistý, že vše okolo až na jedno rameno je OK, tak to je jiná. Osobně mi ramena občas povrzávaly a začli klepat, dali jsme to v dílně na zvedák a montpákama za všechny ramena vzali a nic moc .... a tak jsem udělal nápravu celou novou.....

Sada na opravu př. nápravy materiál: 9.300,- DELPHI či lehce dražší FEBI (při koupi na velkoobchod s uplatněním DPH - tedy moje cena 8) )

všechny ramena, čepy řízení, stabilizátory a všechny šrouby ...

Práce mechanikovi: 1.000,-

Geometrie: 480,-

.... za ty prachy neber to! :twisted:
Přílohy
náprava_B5_A4_A6_SuperB.jpg
náprava_B5_A4_A6_SuperB.jpg (60.63 KiB) Zobrazeno 4083 x

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tosiko »

To mně baví , jak si někdo nakoupí díly pak to strčí mechanikovi a potom rozepisuje svoje chytrosti o tom co musíš udělat a co né , a co se rozjede atd. Shazuješ li uložení horních ramen,měl bys dělat geometri,Jestli měnit všechny ranena? podle toho kolik maš najeto,jesli byl dělaný spodek atd.Já jsem dělal spodek v 95 000 ,vrch ok po STK těd 115 000 bez problémů, tak je to na tvém uvážení .

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

aquaflex píše:No, menim cely vrch, tj. dve na jedne a dve na druhe - nevim proc bych mel menit spodek, kdyz je dobrej. Nevim tedy, proc celou sadu - to mi za 3 mesice odejde nahodou nejake rameno a mam ji menit opet celou? To se mi dle me prodrazi, ty 4 kosti ma za necelou 5tku - 12 se mi tedy davat nechce, kdyz to neni nutne
Tvé názory jsou přinejmenším zajímavé :roll: :roll: :roll:
...jen, že měníš za 5 tyček dvě horní nejlevnější ramínka (celkem tedy čtyři) a kolem 10-ti tyček se dá sehnat celá sada :roll: ... Jen tak mimochodem, nejčastěji odchází spodní zadní, cena jednoho cca 2,5 - 3 tis. Spodní přední má dva silentbloky a jeden čep - cena asi taky tak. Tak si spočítej, kolik Tě to bude stát, když to budeš měnit postupně. Měl by sis pročíst staré příspěvky, hlavně na starým fóru vwclub.cz a hned by jsi věděl co dělat.
A Tvůj názor, že vyměníš celou sadu a za 3 měsíce odejde náhodou nějaké rameno je dost stupidní - leda že najedeš tak 100tis za 3 měsíce. Celá sada se mění proto, aby jsi měl min. 100tis pokoj :wink:
...dělej, jak myslíš...ale potom piš do fóra, v kolika km měníš další ramena - zkušenost pro ostatní :wink:

Uživatelský avatar
aquaflex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ostrawa

Příspěvek od aquaflex »

xpassat píše:
aquaflex píše:No, menim cely vrch, tj. dve na jedne a dve na druhe - nevim proc bych mel menit spodek, kdyz je dobrej. Nevim tedy, proc celou sadu - to mi za 3 mesice odejde nahodou nejake rameno a mam ji menit opet celou? To se mi dle me prodrazi, ty 4 kosti ma za necelou 5tku - 12 se mi tedy davat nechce, kdyz to neni nutne
Tvé názory jsou přinejmenším zajímavé :roll: :roll: :roll:
...jen, že měníš za 5 tyček dvě horní nejlevnější ramínka (celkem tedy čtyři) a kolem 10-ti tyček se dá sehnat celá sada :roll: ... Jen tak mimochodem, nejčastěji odchází spodní zadní, cena jednoho cca 2,5 - 3 tis. Spodní přední má dva silentbloky a jeden čep - cena asi taky tak. Tak si spočítej, kolik Tě to bude stát, když to budeš měnit postupně. Měl by sis pročíst staré příspěvky, hlavně na starým fóru vwclub.cz a hned by jsi věděl co dělat.
A Tvůj názor, že vyměníš celou sadu a za 3 měsíce odejde náhodou nějaké rameno je dost stupidní - leda že najedeš tak 100tis za 3 měsíce. Celá sada se mění proto, aby jsi měl min. 100tis pokoj :wink:
...dělej, jak myslíš...ale potom piš do fóra, v kolika km měníš další ramena - zkušenost pro ostatní :wink:

No, nevim, co kupujes za ramena ty, ale ja mam ty nejdrazsi z Febi (maloobcod v ma mj auto 6280), ja mam cenu 4800. Nevim, co tam strkas za ramena ty, ale dle ceny to zadna slava nebude. Kolega (velmi dobry), co mi to prodava mi doporucil tyhle, udajne jsou nejlepsi - nemam duvod mu neverit kvuli 1000 kc rozdilu. Platcem dhp nejsem, tak je dost zavadejici se masirovat, ze ty jsi a mas auto ve firme (myslim tim ten odpocet).


No, zkusenost kazdopadne napisi, ale to asi bude za dlouho - nepocitam, ze se mi to projevi nejak brzy......

Odpovědět

Zpět na „Archiv“