homokinetický kloub

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

homokinetický kloub

Příspěvek od jeffy »

Nerporadí někdo jak sundat kloub z hřídele vnější? Nemužu ho sundat a mlátit po něm kladivem moc smyslu nemá, náhodou nějaká finta nebo skrytá pojistka atd.?

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Příspěvek od Danny »

Myslím že je tam ségrovka a pak to opatrně stahovákem sundat...Nic víc..Pořádně to umyj a uvidíš!!

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

Jasně že je tam segerka, tu sundáš a potom to bez problémů stáhneš z toho tisícihranu. :idea:

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

Povedlo se je potřeba trošku odvahy a zklepnout to z přes ten pojistný kroužek. Jen životnost manžety mě zajímá protože ta byla t termoplastu a když jsem zkusil jak je tvrdý tak si myslím že moc dlouho nevdrží :?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

Nad tím bych nepřemýšlel a dal bych rovnou novou, nežli to kvůli prasklé manžetě znovu rozebírat. :drv:

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

Jasně že ta manžeta byla nová, jen že je tak tvrdá mě se*e, proto mám obavy že dlouho nevydrží.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

jeffy píše:Jasně že ta manžeta byla nová, jen že je tak tvrdá mě se*e, proto mám obavy že dlouho nevydrží.
Někteří výrobci je dělají gumové, ale už jsem je viděl z nějakého plastu. Řekl bych že guma je lepší, je to ale jen můj názor, ale už jsem o jednu novou gumovou přišel od odhozeného kamenu.

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

Taky jsem zvyklý na ty gumové a ty z plastu mě moc neuklidnují tak nevím čas ukáže kde soudruzi z NDR udělali chybu 8)

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

jeffy píše:Taky jsem zvyklý na ty gumové a ty z plastu mě moc neuklidnují tak nevím čas ukáže kde soudruzi z NDR udělali chybu 8)
Už jsem to u nějakého auta viděl a nemělo by to dělat žádný problém. Je to na omak divný pocit, ale mělo by to něco vydržet. :lol:

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

to ukáže čas :lol:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Chystam se menit manzety na dvou Passatech,musim to stihnout pred dovolenou (cca 25.7.) tak se radsi ptam nez zacnu rozebirat..Co vsechno se tak musi povolit a sundat,abych to udelal? Musi se vyndat spodek tlumice z toho ramena? Poradite? :wink: diky

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

TNT
já zárověn měnil i horní rameno takže jsem měl vrch oddělaný tak jsem celou těhlici jen vyvrátil jakoby ven a poloosa šla vyndat, jinak u převodovky je příruba tak tu musíte povolit je tam 6 šroubů. A při sundávání vnějšího kloubu z hřídele jsem měl trošku strach po tom klepnout pořádně ale chcte to trošku větší ránu aby to vyskočilo a nebát se toho.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

jeffy
Diky,aspon nejakej zaklad.Nechtel bych,aby me neco prekvapilo. :wink:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Polosa od převodovky se nemusi odšroubovávat jak měniš vnějši manžety. :wink:

Uživatelský avatar
Tomaaasek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomaaasek1 »

TNT píše:jeffy
Diky,aspon nejakej zaklad.Nechtel bych,aby me neco prekvapilo. :wink:
Jestli budeš menit vnejši manžetu tak je uplně nejlepší a nejistejší že se nic neposere delat to pres spodni rameno,delam to v praci tak pořad,v podstate si povolis poloosu,sundáš si třmen s destičkama a povolíš spodní zadní rameno,odrazíš ho a potom ti nekdo da kola uplne do plnyho rejdu a na milimetry to normálně vytahneš,je to nejrychlejší a nejjednoduší zpusob,samozřejme se to da delat i pres horni ramena,ale tam je desnej problem v tom že se ti skoro nikdy nepovede vyndat horni šroub kterej drží oba kulaky,je totiž dost ohnutej,samozřejme jestli si delal v posledi dobe horni ramena tak by to melo jit v klidu i vrchem ale ja to delam spodem...

Odpovědět

Zpět na „Archiv“