homokinetický kloub

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Tomaaasek1 píše:
TNT píše:jeffy
Diky,aspon nejakej zaklad.Nechtel bych,aby me neco prekvapilo. :wink:
Jestli budeš menit vnejši manžetu tak je uplně nejlepší a nejistejší že se nic neposere delat to pres spodni rameno,delam to v praci tak pořad,v podstate si povolis poloosu,sundáš si třmen s destičkama a povolíš spodní zadní rameno,odrazíš ho a potom ti nekdo da kola uplne do plnyho rejdu a na milimetry to normálně vytahneš,je to nejrychlejší a nejjednoduší zpusob,samozřejme se to da delat i pres horni ramena,ale tam je desnej problem v tom že se ti skoro nikdy nepovede vyndat horni šroub kterej drží oba kulaky,je totiž dost ohnutej,samozřejme jestli si delal v posledi dobe horni ramena tak by to melo jit v klidu i vrchem ale ja to delam spodem...
Diky moc pane,snad to pomuze. Zitra delam 2 Passaty. :P

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

Tomaaasek1
Čau nevíš prosímtě co by mohlo být sičení z pod kapoty tam jak je baterka, přijde mi že to je klima ale sičí to už dlouho a klima šlape pořád na 100%, vždycky když to vypnu tak to sičí ještě tak 10 vteřin? :?:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

jeffy píše:Tomaaasek1
Čau nevíš prosímtě co by mohlo být sičení z pod kapoty tam jak je baterka, přijde mi že to je klima ale sičí to už dlouho a klima šlape pořád na 100%, vždycky když to vypnu tak to sičí ještě tak 10 vteřin? :?:
No tak to je opravdu ta klima a TO JE MAPURUOSTO NOUMAULNI ÚĎO. :wink:
Lednice, když vypne kompresor, tak také syčí.

Uživatelský avatar
Tomaaasek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomaaasek1 »

jeffy píše:Tomaaasek1
Čau nevíš prosímtě co by mohlo být sičení z pod kapoty tam jak je baterka, přijde mi že to je klima ale sičí to už dlouho a klima šlape pořád na 100%, vždycky když to vypnu tak to sičí ještě tak 10 vteřin? :?:

Tak kamarade,asi tak pred hodinou a pul sem přijel a najednou slyšim nejaké sičení,hned sem otevřel motor a slo to od baterky,mezi klima a baterkou přesne, tak sem to napíchl hned na VAGa a nic,bez chyb,tak sem volal jeste kamošovi co dela taky passaty a VW jako já a řikal že teda nic,že to je uplně normální,zajimavý je že to nekdy dela a nekdy ne,zaleži na tom jak mas asi pustenou klimu. Nic mene závěr: NIČEHO SE NEBOJ,JE TO NORMALNI!!!

Uživatelský avatar
jeffy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jeffy »

Tomaaasek1
tak když máš climatronic tak ani nevíš kdy ta klima běžela protože se zapíná sama že :idea:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

jeffy píše:Tomaaasek1
tak když máš climatronic tak ani nevíš kdy ta klima běžela protože se zapíná sama že :idea:
Mám za to, že i když nemáš automatickou, tak se ti také musí sám zapínat kompresor a vypínat, jinak by jsi měl u nosu rampouchy. :158:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

StandaS
Sám se nezapne...ani automat ani manual. :)
Když máš na Climatroniku Econom a na Manuálu nezmačkneš Cčko. :wink:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

Paskal píše:StandaS
Sám se nezapne...ani automat ani manual. :)
Když máš na Climatroniku Econom a na Manuálu nezmačkneš Cčko. :wink:
No to jim je snad jasný :P No vlastně jsou i tací, kterým ne. Znám i takové :wink: Né co se týká aut, ale v práci :out:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Tak dneska hotovo.

2 manzety.Podle rady vsechno v poho.V polnich podminkach,pac na zdvizce byla SCANIA. :)
Přílohy
11072007169.jpg
11072007169.jpg (40.49 KiB) Zobrazeno 2037 x
11072007166.jpg
11072007166.jpg (37.87 KiB) Zobrazeno 2037 x

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

Koukám kaskadér :wink: co si třeba dát pod práh alespoň to sundané kolo??? :velo: Nebo že by až po špatné zkušenosti, až ten hever povolí a v lepším případě to padne jen na kotouč :nap: Na souseda takto huplo autí a bohužel nikdo nebyl přítomen. :cry: Jinak gratulace. :fly2:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

StandaS píše:Koukám kaskadér :wink: co si třeba dát pod práh alespoň to sundané kolo??? :velo: Nebo že by až po špatné zkušenosti, až ten hever povolí a v lepším případě to padne jen na kotouč :nap: Na souseda takto huplo autí a bohužel nikdo nebyl přítomen. :cry: Jinak gratulace. :fly2:
Ale ale... :) Pod napravnici byl spalicek. :drv: 8) ...Delam do aut celkem dlouho,jen proste nebylo v dilnicce misto. :lol:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

TNT píše:
StandaS píše:Koukám kaskadér :wink: co si třeba dát pod práh alespoň to sundané kolo??? :velo: Nebo že by až po špatné zkušenosti, až ten hever povolí a v lepším případě to padne jen na kotouč :nap: Na souseda takto huplo autí a bohužel nikdo nebyl přítomen. :cry: Jinak gratulace. :fly2:
Ale ale... :) Pod napravnici byl spalicek. :drv: 8) ...Delam do aut celkem dlouho,jen proste nebylo v dilnicce misto. :lol:
:P Tak ten jsem přehlédl. Není moc malej??? :P Dal bych větší. V sobotu jsem opravoval brzdy známému a když jsem mu žekl, ať hodí kolo pod práh, tak se hrozně cukal, co kdyby to spadlo, poškodilo by mu to lité kolečko :P Řekl jsem mu, že raději to kolo, než abych to měl za krkem.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

StandaS píše:
TNT píše: Ale ale... :) Pod napravnici byl spalicek. :drv: 8) ...Delam do aut celkem dlouho,jen proste nebylo v dilnicce misto. :lol:
:P Tak ten jsem přehlédl. Není moc malej??? :P Dal bych větší. V sobotu jsem opravoval brzdy známému a když jsem mu žekl, ať hodí kolo pod práh, tak se hrozně cukal, co kdyby to spadlo, poškodilo by mu to lité kolečko :P Řekl jsem mu, že raději to kolo, než abych to měl za krkem.
Nn byl to kus masivniho tramu...Jo to je fakt,lepsi kolo pod prah nez auto za krk...Ale ja mam pro tyhle pripady plechace.Davat tam alu,tak to bych jich musel mit aspon 10 pod srdcem... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

Tak a je to tady. Dneska koukám, mastné zadní kolo. Kouknu na předek a to je celé zebl.... Praskla manžeta. Chtěl jsem jet na chalupu, tak pojedu do háje a v pondělí to musím hned nechat udělat. Nějak si mi do toho nechce, jsem zlenivěl. :tooth:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od StandaS »

Tak hotovo, 800 Kč. :ura1: Ještě že jsem se do toho v sobotu nepustil sám. Asi by mne kleplo. Výměna trvala jen 20 min a ani náhodou bych to nedělal na voze. Jednodušší je opravdu povolit těch 6 šroubů u rozvodovky a poloosa ven. Když rozpojovali kloub, za živého boha nešel dolů a to byla poloosa ve svěráku. Neumím si představit, že bych to dělal na autě. Prý se to občas stává. Jinak vyhodit poloosu ven je opravdu brnkačka a přímo nesnáším vyrážení kuláku na ramenech. Takto se to dělat nemusí a proto je to pohoda. :fly2:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“