Nafta / rostlinny olej - jak to jezdi ??

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Nafta / rostlinny olej - jak to jezdi ??

Příspěvek od Alda »

Cau panove,
mam v praci kamose, kterej do sveho venta leje cele leto rostlinny olej a libuje si, jak jsezdi levne. Chtel jsem se zeptat, jakej to ma vliv na zivotnost motoru.

Alda

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Viděl jsem o tom dokument a kmému úžasu to tomu motoru vůbec nevadí. prý to má téměř stejné složení jako nafta, dokonce i emise jsou naprosto v pořádku. V německu na to už pár šílenců jezdí kolik let, jeden nechal motor zkontrolovat a bylo mu řečeno, že motor je ok, prostě žádný rozdíl v opotřebení. Možná na to někdo z clubu taky jezdí.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

A ten kamos to nema nijak upravene? Nemit PD ale nejakou klasiku nejlepe bez turbiny, tak to tak prubnu.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

Já myslím, že taky v pohodě. má to dokonce čistčí emise, tekže spalování je v pohodě.. čerpadlo by mělo bejt taky v pohodě, protože ten olej má lepší maznost jak nafta. a pokud bude novej tak by neměli být ani žádný kaly v čerpadle. u nás jsem našel dokonce firmu, která to oficiálně předělává a dává na to záruku.. já bych to osobně míchal 1 ku 1 a bude to úplně v pohodě. jedinej problém je, že to je hustší jak nafta a ve studeném počasí to bývá horší..takže je to lepší na léto..

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

hodys píše:Já myslím, že taky v pohodě. má to dokonce čistčí emise, tekže spalování je v pohodě.. čerpadlo by mělo bejt taky v pohodě, protože ten olej má lepší maznost jak nafta. a pokud bude novej tak by neměli být ani žádný kaly v čerpadle. u nás jsem našel dokonce firmu, která to oficiálně předělává a dává na to záruku.. já bych to osobně míchal 1 ku 1 a bude to úplně v pohodě. jedinej problém je, že to je hustší jak nafta a ve studeném počasí to bývá horší..takže je to lepší na léto..
to musi bejt pr**l kdyz nekdo za nim jede a ten frajer to pridupne...uplne vidim tu rodinku co jede v patek na chatu a ten frajer jede pred nima a da tomu napit..."Ty Frantisku,necejtis tady topinky?" :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

jo je pravda, že použitej olej ve fritáku je trošku cejtit po řízkách :D ale novej je v pohodě.. smrdí jinak než nafta, aler ne jak topinky :)

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Příspěvek od Alda »

No videl jsem to u kamose na ventu a zdalo se mi spis jako smazeny maso. Fakt takovy zvlastni zapach, ale slo to. Jinak rikal ze na zimu to nejde, protoze ten olej zhoustne a pak nejde startovat, ale ted uz to tam zase pere 1:1 a v lete leje jenom olej. Vzdycky kouka kde maj na nej akci. :-))

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Alda píše:No videl jsem to u kamose na ventu a zdalo se mi spis jako smazeny maso. Fakt takovy zvlastni zapach, ale slo to. Jinak rikal ze na zimu to nejde, protoze ten olej zhoustne a pak nejde startovat, ale ted uz to tam zase pere 1:1 a v lete leje jenom olej. Vzdycky kouka kde maj na nej akci. :-))
Takze misto benzinek hleda LIDLA nebo ALBERT jo? :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Příspěvek od Alda »

Nemuze si vynachvalit Kaufland. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

hmm. vyrážím do kauflandu :D

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

znám člověka , kterej jezdí na použitej fritovací olej, "voní" to po hranolkach :wink: , ale za tu cenu...
je to jen sezóní záležitost , přes zimu to fakt nejde a taky je to náročnější - musí se filtrovat a odkalit ještě než se nalije do nádrže
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

na ten použitej friták bych se raději vy*ral. to už je trochu moc :D kamoš měl vento v tdi a jezdil s nákladákem co svážel použitej friták z meka a jezdil na to..prej pohoda, ale tohle bych už neriskoval. mám ještě známího co už 6 let jezdí jenom na trafo olej a různý podobný humusy a neměl nikdy problém. jezdi s mercedesama a bmw.. a vyprávěl o borcovy co má mercedesa a má vrakáč a ten lije do nádrže i vyjetej olej z morotu a převodovek, ale to už je fakt moc.

Uživatelský avatar
milo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milo »

:lol: Až se to víc rozšíří, tak jakmile nekdo přede mnou pojede na frit olej budu slintat Mnam HRANOLKY :lol:

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

A jestli pak chlapci plati spotrebni dan? Co?
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

tak o tom dost pochybuju. to by platil jen blázen ne??? :)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“