Klima ?! Zadřený kompresor, nebo málo kapaliny ???

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
RedZero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jinočany, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Klima ?! Zadřený kompresor, nebo málo kapaliny ???

Příspěvek od RedZero »

Včera mi pri sepnutí klimatizase zacali jít z kompresoru šílená zvuky. při pohledu jak sepne a jestli se točí to na točení moc nevypadá. Ale nevím jestli je už zadřenej, a nebo mi jen nekde ufoukla kapalina a jak tam nic není tak se netočí protože se nemaže. Ale nevím přesně jak to tam je. Myslím že tam je i nějaká pojistka aby nesepnul když není podtlak nebo není kapalina, ale je možný že tam ještě něco je a nepozná to.. Vyzná se v tom někdo jak to je ? Nerad bych někam přijel a oni mi naučtuji kompresor a stačilo by jen naplnit znova.

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoVW »

Nazdar, nepises ci ti ide pri zapnutej klime studeny vzduch, alebo nie. Vacsinou podivne zvuky pri zapnutej klime idu z el.ventilatora na chladici.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Pokud by bylo málo kapaliny, tak se kompresor nesepne, je tam čidlo. Já osobně to vidím na kompresor.

Uživatelský avatar
RedZero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jinočany, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RedZero »

No kdyby to šlo z ventilátoru tak to bych fakt poznal ;-). No ani nemam odvahu to zkouset.. pri pohledu na kompresor je proste videt ze se netoci.. ( ale to jsme myslim psal )


No ja bych to prave taky videl na ten kompresor ( zkousel jsme se spis utesit ze to neni on a je to pouze kapalina :D ) No ale je mi divny ze se zadrel tak z niceho nic ani z nj nebyly slyset zadny hrozny zvuky jak byvaji. Proste jsem ho zapl vypl zapl znova a konec.. No s tim cidel jsem si to myslel ze tam je ale myslis ze se nemuze stat to, ze tam trocha je a to cidlo ukazuje spatne a kompresor se netoci?

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Klima ?! Zadřený kompresor, nebo málo kapaliny ???

Příspěvek od jirkaR »

tak dnes jedu a když se rozjíždím na křižovatce řev jako když se prokluzuje řemen(včera se mi na 1800 ot malinko písknul - jsem to neřešil) o kousek dál jsem zastAVIL a začalo se strašně kouřit od motoru ,když se to trochu ustálilo bylo vidět,že to jde od kompesoru a řemen se začal roztýkat
musel jsem ho přeříznout a vypadá že se zadřel kompresor
jde to nějak rozdělat ,nějaké ložisko či co? nebo je to celý kaputo?
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Golf 3 mysak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.11.2008 18:56

Re: Klima ?! Zadřený kompresor, nebo málo kapaliny ???

Příspěvek od Golf 3 mysak »

jirkaR píše:tak dnes jedu a když se rozjíždím na křižovatce řev jako když se prokluzuje řemen(včera se mi na 1800 ot malinko písknul - jsem to neřešil) o kousek dál jsem zastAVIL a začalo se strašně kouřit od motoru ,když se to trochu ustálilo bylo vidět,že to jde od kompesoru a řemen se začal roztýkat
musel jsem ho přeříznout a vypadá že se zadřel kompresor
jde to nějak rozdělat ,nějaké ložisko či co? nebo je to celý kaputo?
rozdelat jde ale pokud se netoci je na 100 pro zadrenej a musis dat celej novej tak jsem to mel i ja

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Klima ?! Zadřený kompresor, nebo málo kapaliny ???

Příspěvek od jirkaR »

ona se netočila jen řemenice,kompresor jo ,to jsem poznal až 10 klíčkem
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Archiv“