[b]Slabé podsvícení budíků[/b]

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
zew302
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravsko

[b]Slabé podsvícení budíků[/b]

Příspěvek od zew302 »

Mam B5 TDI 81KW a zjistil sem ze kamosovi co ma B5 TDIPD 85KW stejny rok 2000 sviti budiky a klimatronik podstatne silneji. Kdyz nastavim podsviceni na nejvice tak je to stejne jakoby on dal na nejmene. Jde mi to zeslabit az tak ze to pri mensim zatazeni skoro nesviti. Dokonce sem i meril napeti ve dvernich spinacich oken a nameril sem pri minimalnim osvetleni 1,5V a pri maximalnim osv. jen 7,5V (samozrejme ne za odporama ale primo na dratech od konektoru). Nemelo by tam nahodou byt celych 12V? A nedala by se ta intenzita nahodou nastavit pres VAG?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: [b]Slabé podsvícení budíků[/b]

Příspěvek od StandaS »

zew302 píše:Mam B5 TDI 81KW a zjistil sem ze kamosovi co ma B5 TDIPD 85KW stejny rok 2000 sviti budiky a klimatronik podstatne silneji. Kdyz nastavim podsviceni na nejvice tak je to stejne jakoby on dal na nejmene. Jde mi to zeslabit az tak ze to pri mensim zatazeni skoro nesviti. Dokonce sem i meril napeti ve dvernich spinacich oken a nameril sem pri minimalnim osvetleni 1,5V a pri maximalnim osv. jen 7,5V (samozrejme ne za odporama ale primo na dratech od konektoru). Nemelo by tam nahodou byt celych 12V? A nedala by se ta intenzita nahodou nastavit pres VAG?
Bude tam nejspíše potenciometr a ten mohl někdo vyměnit a použil jiné hodnoty. Chtělo by to tech. dokumentaci. :wink:

Uživatelský avatar
zew302
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od zew302 »

Ten potenciometr jsem mel kompletne rozebrany. Myslim ten co je vedle volantu spojeny s ovladanim svetel. Je tam sice odporovy jezdec (potenciometr) ale vede jen do nejakeho integrovaneho obvodu (porad je to v tom ovladani). Myslim ze ten jen dale posila spise signal nez snizene a zvysene napeti. Chtelo by to najit kam to posila a tam asi bude nejaky stabilizator ktery uz by se dal vymenit nebo mu nastavit jine hodnoty odporama atd.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

ješt k tomu podsvícení,v mém pašíku kdžy dám podsvícení na plno,tak je to krásně výrázný a sytý,ale všiml sem si u kamarádu co maj pášu,MR99 a 00 že ty maj to podsvícení takoví vybledlí,je to schválně nebo :?:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

vaha píše:ješt k tomu podsvícení,v mém pašíku kdžy dám podsvícení na plno,tak je to krásně výrázný a sytý,ale všiml sem si u kamarádu co maj pášu,MR99 a 00 že ty maj to podsvícení takoví vybledlí,je to schválně nebo :?:
jj,jestli tam dříve nebyly všude jiný diody.

Uživatelský avatar
zew302
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od zew302 »

To ja sem prave neve nevedel jestli to tak sviti jen me nebo je to vyrobou. Ale proc by to pak zesilovali? Nebo staci jen vymenit nejake rele? Trochu me to stve protoze to jde fakt dost poznat.

Uživatelský avatar
zew302
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od zew302 »

DMS píše:
vaha píše:ješt k tomu podsvícení,v mém pašíku kdžy dám podsvícení na plno,tak je to krásně výrázný a sytý,ale všiml sem si u kamarádu co maj pášu,MR99 a 00 že ty maj to podsvícení takoví vybledlí,je to schválně nebo :?:
jj,jestli tam dříve nebyly všude jiný diody.
Diodama si myslim ze to nebude protoze tak malo sviti i klimatronik a ten je snad stejny.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od s4wyer »

zew302 píše:To ja sem prave neve nevedel jestli to tak sviti jen me nebo je to vyrobou. Ale proc by to pak zesilovali? Nebo staci jen vymenit nejake rele? Trochu me to stve protoze to jde fakt dost poznat.
zase jestli ti to svítí tak, že na to v noci vidíš tak bych se na to vydlábnul...mě praskli žárovičky a mám to celé po tmě...krom otáčkoměru, tam mi to svítí... :D :lol:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
zew302
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od zew302 »

nn to ja zas takovy nejsem, me to neda spat dokud na to neprijdu. Ale zatim nemam cas to nejak rozebrat auto pouzivam kazdy den a cele to rozebirat a zase rychle davat dokupy :?

Uživatelský avatar
gsmak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ružomberok

Re: [b]Slabé podsvícení budíků[/b]

Příspěvek od gsmak »

Kde se to nastavuje.. intenzita osvetleni budiku.._? Passat B5 2000

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: [b]Slabé podsvícení budíků[/b]

Příspěvek od DMS »

takovým kolečkem-potenciometrem na přístrojovce :)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“