B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od Gumoku »

Ahoj. Jak dlouho Vám trvá než se odmlží uplně zamlžené zrcátka a uplně zamlžené okno???
Zdá se mi že to mám nějaké pošahané, po15-ti minutách jízdy na zrcátkách jen malinký rožek,téměř nic dá se říct a zadní okno jen tak 2mm kolem těch čar....je to tak normální nebo to mám nějaký spomalený? Díky
VW forever ;-)

Uživatelský avatar
apache
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od apache »

zrcátka nic moc,okno topí mnohem líp

Uživatelský avatar
Jajik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od Jajik »

Mam ten samej problemek, pokud nam pomuzete tak vam dekujeme....

Uživatelský avatar
standa_Passat1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od standa_Passat1 »

Zadní okno dle teploty vzduchu. Ale kolem nuly je to poznat do dvou minut. Na zrcátkách to je asi ........ Hodně dlouho nevím jestli to vůbec jede. Jinak zadní odno se zapíná na panelu v předu a zrcátka vlevo u okna. :roll:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od teekey »

kluci, VAGCOM a nacist pamet zavad komfortky, protoze ty zrcatka muzou byt KO, nebo taky staci ty zrcadla vyndat a mrknout na ne zezadu, jestli jsou uz nazelenaly a kontakty na kabely jsou zaoxidovany, tak budou uz asi v kremikovem nebi. Kdyz pohledate, tak jsou zde klubaci, co prodavaji sady novych kusu od 1000CZK. Ohledne vyhrivani zadniho skla - pokud tam je treba po desti a nebo ranni rose v 5h rano nanos vody, tak to chvili trva nez se odmlzi (zahreje), ale jinak bezne po par minutach jsou viditelne pruhy ;-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
xxpeta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchod

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od xxpeta »

teekey píše:kluci, VAGCOM a nacist pamet zavad komfortky, protoze ty zrcatka muzou byt KO, nebo taky staci ty zrcadla vyndat a mrknout na ne zezadu, jestli jsou uz nazelenaly a kontakty na kabely jsou zaoxidovany, tak budou uz asi v kremikovem nebi. Kdyz pohledate, tak jsou zde klubaci, co prodavaji sady novych kusu od 1000CZK. Ohledne vyhrivani zadniho skla - pokud tam je treba po desti a nebo ranni rose v 5h rano nanos vody, tak to chvili trva nez se odmlzi (zahreje), ale jinak bezne po par minutach jsou viditelne pruhy ;-)
jak to myslíš vyndat? Zkoušel jsem to, ale na něčem to na jedné straně drží a nerad bych to urval, je nějakej fígl kde a jak zabrat?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od majkl1 »

Nejlepší je sundat ve vnitř ten plast s reprákem(vytáhnout směrem nahoru) a potom zrcátko odšroubovat. Venku, na spodku jsou dva malý šroubečky a spodek(černej plast) vyndat. Vzít voltmetr zapnout vyhřívání a změřit jestli ti jde šťáva(12v) do spirály. Jestli jo a neodmlžuje, tak je spirála kaput(slabá stránka pasatů). Pak koupit jiný sklo se spirálou třeba tady http://www.e-cat.cz/c-1297_156925_20196 ... catek.html
a namontovat. Pokud šťáva není, tak zkontrolovat vedení od komfortky až ke konektoru u zrcátka :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od Santiago »

hmm, tak to čeká asi mje, vag napsal že nešlape vyhřívání zrcátek :-(
last train to universe :bot:

Uživatelský avatar
xxpeta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchod

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od xxpeta »

majkl1 píše:Nejlepší je sundat ve vnitř ten plast s reprákem(vytáhnout směrem nahoru) a potom zrcátko odšroubovat. Venku, na spodku jsou dva malý šroubečky a spodek(černej plast) vyndat. Vzít voltmetr zapnout vyhřívání a změřit jestli ti jde šťáva(12v) do spirály. Jestli jo a neodmlžuje, tak je spirála kaput(slabá stránka pasatů). Pak koupit jiný sklo se spirálou třeba tady http://www.e-cat.cz/c-1297_156925_20196 ... catek.html
a namontovat. Pokud šťáva není, tak zkontrolovat vedení od komfortky až ke konektoru u zrcátka :wink:
a není lepší jenom vyloupnout to zrcátko a změřit to na konektoru, než to rozebírat zevnitř? Stejně pokud bude špatná spirála, tak bude muset ven..

Uživatelský avatar
jmajor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Středočeský
Kontaktovat uživatele:

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od jmajor »

xxpeta píše:
majkl1 píše:Nejlepší je sundat ve vnitř ten plast s reprákem(vytáhnout směrem nahoru) a potom zrcátko odšroubovat. Venku, na spodku jsou dva malý šroubečky a spodek(černej plast) vyndat. Vzít voltmetr zapnout vyhřívání a změřit jestli ti jde šťáva(12v) do spirály. Jestli jo a neodmlžuje, tak je spirála kaput(slabá stránka pasatů). Pak koupit jiný sklo se spirálou třeba tady http://www.e-cat.cz/c-1297_156925_20196 ... catek.html
a namontovat. Pokud šťáva není, tak zkontrolovat vedení od komfortky až ke konektoru u zrcátka :wink:
a není lepší jenom vyloupnout to zrcátko a změřit to na konektoru, než to rozebírat zevnitř? Stejně pokud bude špatná spirála, tak bude muset ven..
tak tak já sem ty zrcátka rozebíral z venku, jde to v pohodě. Změřil bych odpor spirály a napětí. Jak jsou teď rána vlhká tak jsem zjistil že mě taky jedno nevyhřívá. Vyhřívání zadního okna je vidět tak do minuty.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od majkl1 »

Jak chcete, vyndat ho je otázka na 2-3min. a nemusíte se pod ním kroutit jak hadi, koukat nahoru proti světlu a celkem prd vidět :P . Pěkně si ho v ruce(zrcátko :lol: )otočit a v poho si s ním pohrát. Nehledě na to, že ty malý šroubky často přireznou, ukroutí se, nebo z nich šroubovák zklouzne a škrábanec je na světě.
A to, že vag nahlásí chybu na vyhřívání zrcátek může bejt i tou spirálou, neboť řj pozná, že není správnej odběr(vyhřívá jen část spirály) a tudíž to nemusí bejt kabelama. Jak říkám, nejdřív proměřit a až pak se dát do kabelů. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
alnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od alnek »

jmajor píše:
xxpeta píše: a není lepší jenom vyloupnout to zrcátko a změřit to na konektoru, než to rozebírat zevnitř? Stejně pokud bude špatná spirála, tak bude muset ven..
tak tak já sem ty zrcátka rozebíral z venku, jde to v pohodě. Změřil bych odpor spirály a napětí. Jak jsou teď rána vlhká tak jsem zjistil že mě taky jedno nevyhřívá. Vyhřívání zadního okna je vidět tak do minuty.
Mně jedno levý zrcátko vyloupli a ukradli... a potom co jsem koupil nové jsem teprve poznal, že opravdu nevyhřívalo - bo teď když to zapnu tak je z celkem rozumnou dobu na dotek opravdu teplé a vyhřívání tak funguje. A že to je věc celkem fajn ;) Koupil jsem tedy následně i to pravé nové a hřejou už obě :mrgreen:
A VWo tom to je :-)

LKP

Uživatelský avatar
Dewil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od Dewil »

jmajor píše:
xxpeta píše: a není lepší jenom vyloupnout to zrcátko a změřit to na konektoru, než to rozebírat zevnitř? Stejně pokud bude špatná spirála, tak bude muset ven..
tak tak já sem ty zrcátka rozebíral z venku, jde to v pohodě. Změřil bych odpor spirály a napětí. Jak jsou teď rána vlhká tak jsem zjistil že mě taky jedno nevyhřívá. Vyhřívání zadního okna je vidět tak do minuty.
No u zrcatek stoprocentne pouznas jestli vyhrivaji , ze asi 1 min po zapnuti vyhrivani normalne citis rukou ze jsou tepla po celem plose skla.To neni nutne rozdelavat. Me osobne opravdu "hřejí". Nejčastější je opravdu zavada přepálená spirála.Nelze opravit, je to vlepeny mezi sklem a uchytem zrcatka. Takže to pořeší koupě nového skla. cca 600Kč.Sam jsem to podstoupil. :lol:

Uživatelský avatar
alnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od alnek »

přesně jak jsem psal no... ale jestli je jako já předtím a nikdy nic takovýho neměl, tak jsem nevěděl co od toho čekat, takže se blbě poznávalo no... spíš byly jen dohady ;-)
A VWo tom to je :-)

LKP

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B5-výhřívání zrcátek a zadního okna

Příspěvek od Santiago »

tak kdo se hlásí že má dost času a spraví mi vyhřívání zrcátek? :-)
last train to universe :bot:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“