parkovací systém- co vy na to?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od kubiss »

amader píše:Jaký CZ???
to nevidis??pres cele vrata...nalepka CeeeeeZet ko

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od Krosik »

tiez si nemozem namontovat senzory koli vystuhe v narazniku, musim ich dat vyssie ale na to potrebujem vyrovnavajuce podlozky, snazim sa nieco na to zohnat...

btw v Cechach nemate zakon, ze tazne musite davat dole ak jazdite bez vozika?

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od mili »

Krosik píše:tiez si nemozem namontovat senzory koli vystuhe v narazniku, musim ich dat vyssie ale na to potrebujem vyrovnavajuce podlozky, snazim sa nieco na to zohnat...

btw v Cechach nemate zakon, ze tazne musite davat dole ak jazdite bez vozika?
Nevím přesně, ale myslím si, že když je tažné připevněné na 2 šrouby tak je to bráno jako když je to na pevno a nemělo by se sundavat. :-)

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od pasat »

mili píše:
Krosik píše:tiez si nemozem namontovat senzory koli vystuhe v narazniku, musim ich dat vyssie ale na to potrebujem vyrovnavajuce podlozky, snazim sa nieco na to zohnat...

btw v Cechach nemate zakon, ze tazne musite davat dole ak jazdite bez vozika?
Nevím přesně, ale myslím si, že když je tažné připevněné na 2 šrouby tak je to bráno jako když je to na pevno a nemělo by se sundavat. :-)
Takhle je to ale u Š 120 L :lol: V dnešní době je snad už každý "odnímatelný" a tudíž bys ho měl sundavat, ne?

Uživatelský avatar
amader
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec nad Moravicí

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od amader »

kubiss píše:
amader píše:Jaký CZ???
to nevidis??pres cele vrata...nalepka CeeeeeZet ko

V zahraničí mi to malé CZ neakceptovali,tak jsem tam musel dát to větší a teď se chystám nastříkat ty 5té dveře,takže.....

Uživatelský avatar
amader
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec nad Moravicí

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od amader »

Krosik píše:tiez si nemozem namontovat senzory koli vystuhe v narazniku, musim ich dat vyssie ale na to potrebujem vyrovnavajuce podlozky, snazim sa nieco na to zohnat...

btw v Cechach nemate zakon, ze tazne musite davat dole ak jazdite bez vozika?

Já jsem ty výztuhy v nárazníku převrtal a dal je tam bez problémů

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od pasat »

Krosik píše:tiez si nemozem namontovat senzory koli vystuhe v narazniku, musim ich dat vyssie ale na to potrebujem vyrovnavajuce podlozky, snazim sa nieco na to zohnat...

btw v Cechach nemate zakon, ze tazne musite davat dole ak jazdite bez vozika?
Jsou často již v sadě... http://tuning.sbazar.cz/parkovaci-senzo ... 37027.html

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od broza »

pasat píše:Mám taky dodělávaný a je to super věc. Jenom jsem volil pouze s akustickým signálem...

A za 1000Kč i s poštou je to fakt SUPER! http://tuning.sbazar.cz/parkovaci-senzo ... 37044.html

A jak je to stím zapojením kabeláže. Je tam i návod a zvládne to i laik??

Uživatelský avatar
amader
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec nad Moravicí

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od amader »

Já tam malý návod měl,nejsem elektrikář a zvládl jsem to v poho a zapojil jsem ta na zadní světlo od zpátečky

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od pasat »

Je to jednoduchý - zvládnul jsem to taky a sám :lol: Základem úspěchu je sundat zadní nárazník a pak už můžeš makat. Na tom nárazníku zezadu je spousta žeber a otvorů, kam ty kablíky protáhneš a jako průchod do kasle ( do kufru) použiješ origo gumovou průchodku co je tam už z výroby pro kabeláž na tažné (asi :wink: ) = je pod levým zadním světlem (tedy u Passat B5 sedan). Jinak kabeláž do řídící jednotky nandáš jen na konektory, návod je v ČJ, napájení si napojíš od napájení couvacího světla, rozmyslíš si kam dám pípák, aby byl dobře slyšet (měl jsem verzi bez displeje = to se mně zdá jako blikačka od kolotočů :mad3: ) . A to je asi vše. Pak zařadíš couvačku - pípák ti krátce pípne, že už "kouká" a můžeš zkoušet couvat proti zdi :velo: :gy:

Uživatelský avatar
koldavideo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od koldavideo »

Mám Passat 3C. Když napojím couvací zařízení na světlo zpátečky tak budu mít asi problém s CAN-BUS ne? Diagnostika mi vyhodnotí závadu na elektroinstalaci nebo vše bude OK. Nevíte o někom kdo má dodělávané park. čidla na B6 3C?

Uživatelský avatar
kubays
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.10.2007 09:40
Bydliště: Příbram

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od kubays »

Ahoj pokud bys měl zájem,mám doma zpětné zrcátko s LCD monitorem LG 7´´,dálk.ovládáním,IR couvací barevnou kamerou(s nočním viděním) a veškerou kabeláží kompletně nové zabalené v orig krabici.Má super rozlišení vstup navíc pro DVD,TV apod.(zkoušel jsem ho připojené na TV doma),při zařazení zpátečky se automaticky zapne(rychle) nebo přepne (kdybyste koukali na DVD/TV) na kameru v nárazníku.Displej se dá otáčet o180 stupnů či zrcadlově přetáčet (kvuli kameře vzadu a přirozenému pohledu).Před půl rokem jsem to vyhrál v aukci, ale nedostanu se na to to tam dát.Tak to ted nechám za 2900,- komplet.(dohoda možná)

vypadá jak na fotce,ale bez těch tlačítek dole a odrazová část je v kuse až dolu co je ta šedá část s tlačítky a všechno se ovládá dálkou,což je lepší,protože při vypnutym stavu na první pohled působí jako větší obyč zrcátko,dá se jednoduše vypojit a sejmout ze zrcátka v autě nebo někdo šikovnej si to múže naintalovat přímo místo klasického zrcátka.

TOTO JSOU REAL FOTKY
Přílohy
PA295640.JPG
PA295644.JPG
PA295647.JPG
PA295648.JPG
Naposledy upravil(a) kubays dne 30.10.2007 20:11, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od mili »

http://www.ahifi.cz/zabezpeceni-vozidel ... catku.html
Protože jsem zjistil, že s tímto systémem asi zkušenosti moc lidí nemá, tak jsem psal prodejci ještě pár dotazů. Dám sem pro případný zájemce odpovědi. :D

1) detekční rozsah senzoru je 60° (každého senzoru)
2) rozměry zrcátka jsou - 28,5 x 7,5 cm
3) jas se nedá nestavit, není to potřeba - při aktivaci je obraz velmi kavalitní a ostrý
4) pípání se dá zapnout/vypnout - na pravé straně zrcátka
5) omlouváme se, ale toto dálkové ovládání je k parkovací mu systému
FL-PVD01 ( parkovací systém s kamerou), k systému FL-PR01 není dálkové ovládání potřeba
6) ano - v zrcátku se zobrazuje na které straně se překážka nachází
7) zrcátko lze napájet nejlépe ze zadní části vozidla ( ze zpátečních světel), od zrcátka vede jeden kabel k řídící jednotce, které bývá umístěna v kufru vozidla
8) vadný nebo špinavý senzor toto zařízení nehlásí

raudek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.10.2009 00:41

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od raudek »

Zdravím, nemáte někdo prosím nějaké zkušenosti s parkovacími senzory od značky Cobra ?
Našel jsem je právě na této adrese v poměru ke kvalitě se mi to zjeví jako dost dobrá cena. ( viz vlákno níže )

http://www.amilo.cz/parkovaci-senzory-cobra/" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky za názor :lol:

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: parkovací systém- co vy na to?

Příspěvek od pepanos »

Tady v archivu se to neřesí,když se mrkneš na příspěvek nad tebou,je dva roky starej.
Spíš vznes dotaz v sekci Elektro,nebo Exteriér.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“