jak vytunit brzdy?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

jak vytunit brzdy?

Příspěvek od SupermanXXX »

mě to prostě příde že ty brzdy maj mrtvej nástup a celý jsou takový na pikaču :cry: pomůže když koupím lepší (sportovní) kotouče? Nedá se nějak přidat tlak na posilovači nebo něco?

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od s4wyer »

SupermanXXX píše:mě to prostě příde že ty brzdy maj mrtvej nástup a celý jsou takový na pikaču :cry: pomůže když koupím lepší (sportovní) kotouče? Nedá se nějak přidat tlak na posilovači nebo něco?
co si máme představit pod "celý jsou takový na pikaču" :lol: :?: :?:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od kvasky »

s4wyer píše:
SupermanXXX píše:mě to prostě příde že ty brzdy maj mrtvej nástup a celý jsou takový na pikaču :cry: pomůže když koupím lepší (sportovní) kotouče? Nedá se nějak přidat tlak na posilovači nebo něco?
co si máme představit pod "celý jsou takový na pikaču" :lol: :?: :?:
Dal jsem kotouče s drážkama ATE a desky též ATE a dá se ríct, že jsem teď s brzdama spokojen. Potom už by to chtělo udělat radikální zásah. Co takhle kotouče i třmeny z W8? Co? :wink:

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od Tomasek1234 »

Mas vse ok? Me passat brzdi jak krava. A to mam 2mm hranu na kotoucich a sjety desticky.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od vaha »

na passata se dávali dva druhy brzdových systému...

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od David »

a co brzdová kapalina?? měla by se měnit po dvou letech - pak se pomalu mění na vodu:-) - nech si jí změřit
Prodám RC model HPI RS4 EVO3+ nitro - max.83km/h! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=179631" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od Tomasek1234 »

Nechal bych si udelat kontrolu komplet brzd, vymenit brzdovku, odvzdusnit a pak uvidis. Vymejslet hned nesmysly typu brzdy z W8 asi neni to prave orechove.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od majkl1 »

Z čistě fyzikálního hlediska je brždění přeměna kynetické(pohybové) energie na teplo a to třením. To je závislé na velikosti třecí plochy(průměru kotouče a dýlce destiček), materiálech, které se třou a síle, která působí mezi plochami. Takže, pokud nehodláš kompletně překopat brzdy tím, že vyměníš za větší kotouče a jiný třmeny(desetitisíce), tak stačí si připlatit za kvalitní kotouče a ještě kvalitnější destičky a dodržovat jejich min. tloušťky, protože jinak velmi rychle "vadnou".
Protože já jezdím poměrně "svižně" a mám věčně kufr plnej železa, tak kvalitní brzdy jsou pro mě velice důležitý, takže jsem koupil kotouče od ATE PowerDisk(daj se sehnat i lepší, např. Zimmermanny-Sport, nebo Formula) a destičky ATE (nebo Textar) a musím říct, že po jejich "zajetí" jsem naprosto spokojen. Studené brzdí solidně a po zahřátí(honičce) ještě líp.
Asi tak nějak.
Samozřejmě záleží na stavu celé brzdové soustavy, jak už tady psali kluci. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od s4wyer »

majkl1 píše:Z čistě fyzikálního hlediska je brždění přeměna kynetické(pohybové) energie na teplo a to třením. To je závislé na velikosti třecí plochy(průměru kotouče a dýlce destiček), materiálech, které se třou a síle, která působí mezi plochami. Takže, pokud nehodláš kompletně překopat brzdy tím, že vyměníš za větší kotouče a jiný třmeny(desetitisíce), tak stačí si připlatit za kvalitní kotouče a ještě kvalitnější destičky a dodržovat jejich min. tloušťky, protože jinak velmi rychle "vadnou".
Protože já jezdím poměrně "svižně" a mám věčně kufr plnej železa, tak kvalitní brzdy jsou pro mě velice důležitý, takže jsem koupil kotouče od ATE PowerDisk(daj se sehnat i lepší, např. Zimmermanny-Sport, nebo Formula) a destičky ATE (nebo Textar) a musím říct, že po jejich "zajetí" jsem naprosto spokojen. Studené brzdí solidně a po zahřátí(honičce) ještě líp.
Asi tak nějak.
Samozřejmě záleží na stavu celé brzdové soustavy, jak už tady psali kluci. :wink:
Taky znám pár lidí co jezdí s kufrem plným železa...většinou ale jezdí žigulem :lol:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od majkl1 »

s4wyer píše:
majkl1 píše:Z čistě fyzikálního hlediska je brždění přeměna kynetické(pohybové) energie na teplo a to třením. To je závislé na velikosti třecí plochy(průměru kotouče a dýlce destiček), materiálech, které se třou a síle, která působí mezi plochami. Takže, pokud nehodláš kompletně překopat brzdy tím, že vyměníš za větší kotouče a jiný třmeny(desetitisíce), tak stačí si připlatit za kvalitní kotouče a ještě kvalitnější destičky a dodržovat jejich min. tloušťky, protože jinak velmi rychle "vadnou".
Protože já jezdím poměrně "svižně" a mám věčně kufr plnej železa, tak kvalitní brzdy jsou pro mě velice důležitý, takže jsem koupil kotouče od ATE PowerDisk(daj se sehnat i lepší, např. Zimmermanny-Sport, nebo Formula) a destičky ATE (nebo Textar) a musím říct, že po jejich "zajetí" jsem naprosto spokojen. Studené brzdí solidně a po zahřátí(honičce) ještě líp.
Asi tak nějak.
Samozřejmě záleží na stavu celé brzdové soustavy, jak už tady psali kluci. :wink:
Taky znám pár lidí co jezdí s kufrem plným železa...většinou ale jezdí žigulem :lol:
JÁ TI DÁM ŽIGULA, ŽE TI BUDOU SANDÁLE MALÝ :repa: :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od s4wyer »

majkl1 píše:
s4wyer píše: Taky znám pár lidí co jezdí s kufrem plným železa...většinou ale jezdí žigulem :lol:
JÁ TI DÁM ŽIGULA, ŽE TI BUDOU SANDÁLE MALÝ :repa: :mrgreen:
žigulem nepohrdnu :mrgreen: , budu mít s čím rajtovat na poli :lol: :lol:

:hook2: :ura1: :fly2: :out: :drv: :newy: :brsh1:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
amader
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec nad Moravicí

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od amader »

Mě zajímají ty dva druhy systémů které se montovaly do passatů,něco na tom bude,já už měnil podruhé kotouče a desky několikrát :kap: taky to stále brzdí na Pikaču :velo:
Jinak starší Fábie brzdí taky hůř než ty novější modely.
tak přemýšlím jak to je.mám teď nové brzdy,zajeté a nic moc,tlačím na pedál jak ve 120 bez posilovače !!!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od majkl1 »

Dával se tam pouze buď systém ATE nebo LUCAS. Rozdíl co by řidič nepoznáš. Možná trochu líp na tom bude ATE, protože u něj jsou destičky o 4,7 mm delší. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Já dával Zimmermann a Textar a změna obrovská.. Hlavně se tak snadno neuhřejou. Navíc to dobře vypadá.. Můžu doporučit,.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: jak vytunit brzdy?

Příspěvek od majkl1 »

Cyp_the_trestacz píše:Já dával Zimmermann a Textar a změna obrovská.. Hlavně se tak snadno neuhřejou. Navíc to dobře vypadá.. Můžu doporučit,.
I tož to dobrá volba, ale platit bych ju nechcel. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“