Tloušťka brzdových kotoučů

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od ryjen »

Může se kontrolka ABS rozsvítit kvůli nízké tloušťce brzdového obložení?

Na přední nápravě má mít páša tloušťku kotoučů 23 mm, ve skutečnosti má už jen 21 mm, čili výměna nutná už jen kvůli bezpečnosti, nicméně může kvůli tomu svítit ABS, záleží teda na tloušťce? :mrgreen:

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od kvasky »

ryjen píše:Může se kontrolka ABS rozsvítit kvůli nízké tloušťce brzdového obložení?

Na přední nápravě má mít páša tloušťku kotoučů 23 mm, ve skutečnosti má už jen 21 mm, čili výměna nutná už jen kvůli bezpečnosti, nicméně může kvůli tomu svítit ABS, záleží teda na tloušťce? :mrgreen:
Myslím, že ne. Měnil jsem taky kotouče když meli kolem 21mm a kontrolka nesvítila. Viděl bych to na špatný čidlo.

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od ryjen »

kvasky píše:
ryjen píše:Může se kontrolka ABS rozsvítit kvůli nízké tloušťce brzdového obložení?

Na přední nápravě má mít páša tloušťku kotoučů 23 mm, ve skutečnosti má už jen 21 mm, čili výměna nutná už jen kvůli bezpečnosti, nicméně může kvůli tomu svítit ABS, záleží teda na tloušťce? :mrgreen:
Myslím, že ne. Měnil jsem taky kotouče když meli kolem 21mm a kontrolka nesvítila. Viděl bych to na špatný čidlo.
Spatny cidlo ceho? Kontroloval jsem kabely k cidlum otacek pro ABS, vycistil jsem samotny snimace od bordelu, ale zadna zmena. Kontrolka ABS a vykricnik stale zalostne sviti po par ujetych km.

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od probe »

ryjen píše:
kvasky píše: Myslím, že ne. Měnil jsem taky kotouče když meli kolem 21mm a kontrolka nesvítila. Viděl bych to na špatný čidlo.
Spatny cidlo ceho? Kontroloval jsem kabely k cidlum otacek pro ABS, vycistil jsem samotny snimace od bordelu, ale zadna zmena. Kontrolka ABS a vykricnik stale zalostne sviti po par ujetych km.
jestli hlásí až po ujetí pár kilometrů tak jsou kabely v pořádku, zkus ty čidla domáčknout nebo připojit na vag aby jsi věděl který kolo to dělá..

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od Santiago »

můžeš mít sjetý destičky pod určitou mez, myslim že to čidlo bere dřív než je sjedeš úplně na hadry
last train to universe :bot:

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od ryjen »

Santiago píše:můžeš mít sjetý destičky pod určitou mez, myslim že to čidlo bere dřív než je sjedeš úplně na hadry
Desticky nebo kotouce? Brzdove desticky jsou v cajku, kotouce jsou misto 23 mm jen 21 mm.

Uživatelský avatar
ryjen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od ryjen »

probe píše:
ryjen píše: Spatny cidlo ceho? Kontroloval jsem kabely k cidlum otacek pro ABS, vycistil jsem samotny snimace od bordelu, ale zadna zmena. Kontrolka ABS a vykricnik stale zalostne sviti po par ujetych km.
jestli hlásí až po ujetí pár kilometrů tak jsou kabely v pořádku, zkus ty čidla domáčknout nebo připojit na vag aby jsi věděl který kolo to dělá..
Na VAG jsem to uz hodil, kde jak poznam ktery to dela kolo? Jen jsem si vypsal seznam zavad, ale o tom na kterym kole co tam bylo to ne.

Uživatelský avatar
Kolumbus666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tloušťka brzdových kotoučů

Příspěvek od Kolumbus666 »

Vag by ti měl vypsat třeba-"nekorektní signál pravé zadní kolo"

Odpovědět

Zpět na „Archiv“