Bezpečnostní pásy

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od vally_ny »

vaši rodiče jezdili ve Š 105 a ta žádný naviáky neměla a taky se jezdilo :D
Obrázek

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od DMS »

vally_ny píše:vaši rodiče jezdili ve Š 105 a ta žádný naviáky neměla a taky se jezdilo :D
jj, při 50km/h smrt z místa :x

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

nene moji rodiče jezdili b Žigulíku :mrgreen: .......

Uživatelský avatar
riobikers
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žamberk

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od riobikers »

Taky jsem byl nešťastnej, namazal jsem pásy no a vida, ono to funguje. :idea: :P

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

riobikers píše:Taky jsem byl nešťastnej, namazal jsem pásy no a vida, ono to funguje. :idea: :P
no vida tak sem rád že moje rada se tady tak osvědčila a že ste spokojený...jo jenom,namazal? nebo si je otřel tim hadříkem jak sem řikal?

Uživatelský avatar
riobikers
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žamberk

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od riobikers »

Stříknul jsem je silikonovým sprayem na palubku a pěkně rozetřel. Opravdu to pomohlo.

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

riobikers píše:Stříknul jsem je silikonovým sprayem na palubku a pěkně rozetřel. Opravdu to pomohlo.
šikovnej kluk.........ale nejsou moc mastný?Aby to nešpinilo věci?

Uživatelský avatar
riobikers
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žamberk

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od riobikers »

Samozřejmě že s rozumem.

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

riobikers píše:Samozřejmě že s rozumem.
jasně tak hlavně že choděj líp.To je důležitý :!: :!: :!: :!: ............mě to štvalo jak nebyly schopný sami vyject nahoru...........zato u Mondea byl jak splašený.........tam ses odpoutal a fakt si je musel pomalu pouštet aby sis neomlátil dveře...... 8O

Uživatelský avatar
riobikers
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žamberk

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od riobikers »

Jo, v jednu chvilku jsem už začal shánět v Kvasinách novej pás. Čouda mi ho nabídl za dva krejcary, takže kdo maže ten ušetří.

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

riobikers píše:Jo, v jednu chvilku jsem už začal shánět v Kvasinách novej pás. Čouda mi ho nabídl za dva krejcary, takže kdo maže ten ušetří.
to teda jo no......ale já bych ten pás neměnil........bych se na to vykašlal kdyby mě nenapadlo je namáznout.A to ti zůstavali někde dole vedle sedačky jo? 8O

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od DMS »

nestačí stříknout dolů do toho mechanismu ? Musí se na pás ?

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

DMS píše:nestačí stříknout dolů do toho mechanismu ? Musí se na pás ?
no jenže to musíš sundat přece plast co kryje středovej sloupek abyses dostal k navijáku ne :?: :!: To už je jednodušší to udělat takhle

kotva20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2014 14:38

Passat B5.5, 2004, Bezpečnostne pásy, B stlpik, nenavija pasy

Příspěvek od kotva20 »

Ahojte;

Ja som mal donedavna rovnaky problem - pasy zostavali visiet a nenavijali sa. Tak som zvolil obvykly postup... Google. Bohuzial ako tak citam vase forum, americke a dalsie... vacsinou pisete pasy postriekat olejom, silikonovym olejom, sprejom na palubovku, na plasty.... a pod... Ale... PANI!!!
Zamyslite sa nad tym! Samozrejme, ked to urobite, tak znizite trenie toho pasu a niet sa comu cudovat ze pojde dobre alebo lepsie! Ale ma to jeden hacik... kam asi tak pojde ten bordel, ktory ten pas vlastne blokuje??? no predsa do navijaku!!

Najlepsiu radu vam dali ti ktori povedali utriet handrou namocenou do mydlovej vody (nic ine by sa ani nemalo pouzit koli bezpecnosti). navijak nedoporucujem v ziadnom pripade rozoberat... tu uz ide o zivot... nove alebo funkcne zozeniete za cca 50eur / par. Netusim co znamena "dat previnut pasy"... ako radia niektori.

Moj postup (funguje, pokial nie je mechanika navijaku pokazena, pokial ano tak postupujte rovnako ale pasy vymente)
- sedacka dopredu a sklopit dopredu.
- zhadzovakom na pneumatiku bicykla (je plastovy, spicaty a zahnuty...) som zapacit popod tesnenie dveri. Vrchny kryt stlpika ide dolu prvy. staci pacit jemne, nie ako pisali, ze treba silu... netreba. kryt je vlastne zalozeny po celej dlzke do drazky tazke treba uvolnit jednu stranu a potom druhu.
- dlhym sirokym srobovakom potom treba podpacit pod stropom tie dva cvoky aby ste ich nevylomili (netahajte to rukami...)
- tak isto zhadzovak pouzite na spodny diel stlpika... ide to jednoducho, horsie je vytiahnut ten spodok z prahovej listy. doporucujem okolo stlpika vycvaknut ten prah aspon jeden cvok...
- povysavat okolie pasu a poutierat, zafixovat pas vo vytiahnutej polohe...
- mydlovou vodou poriadne umyt pas a nechat vyschnut. samozrejme zatial treba vsetko vycistit... oko, voditko pasu, plasty...

prikladam youtube video a nejake moje fotky:
Přílohy
spodny diel B-stlpika - tie vystupky naspodu zapustene pod plastovy vnutorny prah a do karoserie. Nepolamte to.
spodny diel B-stlpika - tie vystupky naspodu zapustene pod plastovy vnutorny prah a do karoserie. Nepolamte to.
vidiet zahyby vrchneho dielu a plastove cvoky ktore to fixuju na vrchu
vidiet zahyby vrchneho dielu a plastove cvoky ktore to fixuju na vrchu
cely odstrojeny B-stlpik
cely odstrojeny B-stlpik

Odpovědět

Zpět na „Archiv“