Bezpečnostní pásy

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

čápidlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 25.09.2007 21:59
Bydliště: Plzeň

Bezpečnostní pásy

Příspěvek od čápidlo »

Čau klubáci, zajímalo by mě, co je na tom pravdy, když při bouračce vylítnou airbagy, tak prý u bezpeč. pásů jsou patrony, které mají bouchnout ještě před airbagama, aby zpětně natáhly pásy a člověk si o airbagy nezlomil vaz.
Je pravda, že vybuchnutí těch patron určuje řídící jednotka a že nemusí pokaždé vybuchnout?
Jestli jo, tak co určuje, kdy mají vybuchnout?

Uživatelský avatar
yardaz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od yardaz »

Zdary podle mě se ty předpínače pásů aktivují vždy s airbackem, jinak by pak pytel neměl žádný význam.... 8O
Když Pássovec, tak TDI!!!!

http://www.dakoinvest.cz
PRODÁM VAŠI NEMOVITOST, AŤ JE KDEKOLIV, MIMO MĚSÍCE A VENUŠE.........

čápidlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 25.09.2007 21:59
Bydliště: Plzeň

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od čápidlo »

Já si taky myslím, ale v servisu kde mi opravují auto, mi řekli, že wag jim ukázal, že jsou patrony v poho a že nemusí vždycky vybuchnout. Tak nevím, aby ze mě nedělali debila.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Bezpečnostní pásy

Příspěvek od gregi »

Záleží na stupni přetížení/velikosti zpomalení , obsazení sedadla a dalších aspektech , které jednotka vyhodnocuje . Aktivace aibagů není vždy podmíněna i aktivací předpínačů bezpečnostních pasů , jednotka to může vyhodnotit i obráceně - přitáhnu si Tě do sedačky a bide stačit , polštářek nechám spát . Pokud by došlo k aktivaci předpínači pasů a v servisu by se Ti na ně vyprdli , tak by se jim nepovedlo zhasnout kontrolku poruchy systému .
Pokud to není pokoutný servis "strýček stodola" , tak se Ti nebudou zahazovat s nějakýma odporama do okruhu předpínače pasů jen proto , aby zhasnuly kontrolku . Je to pro ně "kšeft" , ale hlavně Tvoje bezpečnost , kterou si nikdo nevezme na tryčko , aby Ti něco "mršili" na zádržném systému .
Byl by jsem v pohodě , spíš Ti můžou říci , že byly pryč a nebyly , než aby Ti řekli že jsou v pořádku a oni nebyly :wink: .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

zdar,dřív sem se docela hodně zajímal o bezpečnost aut a o všechny možný ochranný systémy a pokud si dobře pamatuju tak napínače pásů se aktivujou ještě o trochu dřív než airbagy aby vás udrželi před airbagem než se uplně nafoukne a když je nafouklej tak vás ty pásy zase pustěj aby ste do těch bagů mohli zapadnout a aby zpomalili rychlost vašeho těla :!: nevim teda jestli se občas aktivujou jenom napínače a bagy zůstanou v klidu ale možný to klidně je při malejch rychlostech.......

Uživatelský avatar
Cliffar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Cliffar »

Jo a kdyz se tady bavte o pasech, tak me by zajimalo proc se tak pomalu navijeji. Je to normalni, nedalo by se s tim neco udelat?

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od DMS »

Cliffar píše:Jo a kdyz se tady bavte o pasech, tak me by zajimalo proc se tak pomalu navijeji. Je to normalni, nedalo by se s tim neco udelat?
tohle beru jako výhodu oproti např.Škody, ta má silnější navíjení ale i přítlak pásu na tělo. U pašíka ani skoro zapnutý pás na těle necítím.

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od romanx »

1 B5 2000 má rozbušky v napínačích předních pásů mechanicky aktivované takže pokud dojde k nárazu tak se vystřelí bez závislosti na reakci elektroniky bagů protože k ní nejsou vůbec připojeny tzn. že se můžou aktivovat i samostatně nezávisle na pytlích....
Já ho jednou musel měnit ale ne protože by vystřelil ale protože byl poškozený pás.

2 Když jsem ho sháněl tak mi nabízeli i ty co mají u sebe konektor na připojení takže možná že facelity už to měly připojené k ŘJ ale nevím to jistě.....

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Paskal »

Tady máte aby ste měli jasno jak funguj napinače pásu. :)
Přílohy
1.JPG
2.JPG

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

K tomu navíjení,když sme měli B5 tak tam si moc dobře pamatuju že když sem se odpoutal,tak sem tomu pásu musel pomoct aby se navinul,protože jinak bych ho asi zkřípnul do dveří....A když sme koupili Audi A2,tak tam to bylo to samí.řikal sem si čim to je.A vzadu se ty pásy navíjeli mnohem rychlejc,tak mě napadlo že to je tim že vepředu se víc používaj a ty pružiny co ty pásy (nebo co to navíjí) sou víc opotřebovaný.....no to asi už napadlo kde koho....... :P ....no a když sme v září koupili B5.5 tak tam ty pásy taky mrchy se navíjeli pomalejc........řikám tak to už snad ani neni možný......a když sem takhle jednou čistli interier Audi vlhkejma hadříkama na plasty,otřel sem s nima i pásy protože sem někde čet že se občas maj taky otřít aby se ten navíjecí mechanismus nezanášel prachem atd........no a když sem druhej den sednul du auta a připoutal sem a pak odpoutal,řikám.....kua ty pásy sou jak splašený......ne teda že by tak rychle navíjeli (na Mondeo to nemá....tam byste s tou sponou snad vysklily okno :D :evil: ) ale už jim nemusim pomáhat rukou......tak sem je takhle otřel i v Pašíkovi a chodej líp...... :mrgreen:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od DMS »

Mr.babetta píše:K tomu navíjení,když sme měli B5 tak tam si moc dobře pamatuju že když sem se odpoutal,tak sem tomu pásu musel pomoct aby se navinul,protože jinak bych ho asi zkřípnul do dveří....A když sme koupili Audi A2,tak tam to bylo to samí.řikal sem si čim to je.A vzadu se ty pásy navíjeli mnohem rychlejc,tak mě napadlo že to je tim že vepředu se víc používaj a ty pružiny co ty pásy (nebo co to navíjí) sou víc opotřebovaný.....no to asi už napadlo kde koho....... :P ....no a když sme v září koupili B5.5 tak tam ty pásy taky mrchy se navíjeli pomalejc........řikám tak to už snad ani neni možný......a když sem takhle jednou čistli interier Audi vlhkejma hadříkama na plasty,otřel sem s nima i pásy protože sem někde čet že se občas maj taky otřít aby se ten navíjecí mechanismus nezanášel prachem atd........no a když sem druhej den sednul du auta a připoutal sem a pak odpoutal,řikám.....kua ty pásy sou jak splašený......ne teda že by tak rychle navíjeli (na Mondeo to nemá....tam byste s tou sponou snad vysklily okno :D :evil: ) ale už jim nemusim pomáhat rukou......tak sem je takhle otřel i v Pašíkovi a chodej líp...... :mrgreen:
kdessss ho votřel ??? :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Currahee »

Zítra začnu otírat pásy. Taky je občas skřípnu dveřma. Jen aby ty navijáky nepotřebovaly otřít kýblem oleje :twisted:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

Normálně,celej pás sem vymotal a pak sem ho postupně otřel a je to no.A řek bych že opravdu choděj líp.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od StandaS »

Currahee píše:Zítra začnu otírat pásy. Taky je občas skřípnu dveřma. Jen aby ty navijáky nepotřebovaly otřít kýblem oleje :twisted:
Dobrej nápad, ale musíš používat jen vyjetý, protože kromě natírání vrat na chalupě se k ničemu nehodí a ty pásy jsou stejně černé, tak budou alespoň ještě černější a lesklejší. :lol: Jinak ty pásy si opravdu občas břibouchnu ve dveřích. Občas se mi při startování zobrazí airbag napínače (nevím co dál) zřejmě neaktivní. Nechápu proč a udělá to jen občas.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní pásy

Příspěvek od Mr.babetta »

StandaS píše:
Currahee píše:Zítra začnu otírat pásy. Taky je občas skřípnu dveřma. Jen aby ty navijáky nepotřebovaly otřít kýblem oleje :twisted:
Dobrej nápad, ale musíš používat jen vyjetý, protože kromě natírání vrat na chalupě se k ničemu nehodí a ty pásy jsou stejně černé, tak budou alespoň ještě černější a lesklejší. :lol: Jinak ty pásy si opravdu občas břibouchnu ve dveřích. Občas se mi při startování zobrazí airbag napínače (nevím co dál) zřejmě neaktivní. Nechápu proč a udělá to jen občas.
tak jak řikám,kup si na plasty nějaký vlhký hadříky (voni sou totiž i trochu mastný takže možná že i ty navijáky nák namažou) a pěkně si ty pásy otři.Fakt to chodí líp,škoda že už nemáme B5 kde sem z těch pásy vždycky kvet že chodily tak pomalu.Dneska by chodily jak za mlada :D :D :D :mrgreen: .........

Odpovědět

Zpět na „Archiv“