rameno na přední nápravu

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ergo »

Právě o výkendu jsem měnil manžetu na pravém kole a musel jsem povolit ten horní šroub. Po zkušenostech z levého kola (tam jsem měnil přední horní rameno) jsem ten šroub postupně odvrtal. Místo něj jsem koupil šroub z nerezu. Tak doufám, že příště půjde vyndat dobře. Jinak origo šroub se dá koupit určitě.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

výměna manžety

Příspěvek od mili »

Jak jsem se díval, tak výměna manžety mě asi taky čeká. Můžeš prosím napsat jestli je to nějaké složité, jestli je třeba nějaké speciální nářadí a nějaký stručný postup, případně na co si dát pozor? Nevím totiž jestli to zvládnu doma nebo to budu muset dát někam do servisu. Díky.

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ergo »

Nic složitýho to není.
Povolit šroub na homogenním kloubu, sundat kolo, povolit 6 šroubů na kloubu u převodovky, poloosu vysuneš z kloubu u kola a máš ji venku. Koub potom sundáš z poloosy např. stahovákem, je tam totiž zajištěný pérkem, ale to stejně budeš mít v nový sadě. Někdy se to podaří, že se to pérko nezničí. Tenhle postup platí pro stranu řidiče. U spolujezdce je to o to složitější, že musíš povolit ten zkurvený šroub na horních ramenech, jinak tu poloosu nevytáhneš.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Díky za odpověď. Budu měnit stranu u spolujezdce, ale protože jsem o víkendu měnil horní rameno tak už mám praní se šroubem za sebou. Chci se ještě zeptat zda je na šroub na homogenním kloubu třeba nějaký spec. klíč, případně jaký? Vyteče nějaký olej z převodovky když poloosu vytáhnu? Nové pérko bývá u každé manžety? Díky.

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ergo »

Je to imbus 17 nebo 14. Já měl 17, ale chce to železný imbusák (né golu) já měl půjčený momentový klíč na dotažení, ale myslím si, že by na to stačila i pořádná trubka. Z převodovky ti nic navyteče, protože ty vyndáš tu poloosu s kloubem (u převodovky), který je zapertlovaný víčkem. A z převodovky nic nebyndaváš. To pérku je u každý sady, ale dá se koupit samostatně taky jenom ta manžeta, ale já raději koupit celou sadu. Je tam i vazelína, pásky atd. (cena 500kč sada).

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Nééé...poloosa se vubec nevytahuje od převodovky když chceš sundat homokynetycky kloub.... jde s polosy sklepnout a stahovak nato nepotřebuje. 8) On tam drži jen na vnitřní segerovce (perko). :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Paskal píše:Nééé...poloosa se vubec nevytahuje od převodovky když chceš sundat homokynetycky kloub.... jde s polosy sklepnout a stahovak nato nepotřebuje. 8) On tam drži jen na vnitřní segerovce (perko). :wink:
Přesně jak píše Paskal.

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ergo »

Souhlasím s vámi, ale ten kloub jsem měnil již několikrát (tedy tu prachovku) a po zkušenostech raději vyndavám celou poloosu. Ten kloub mi nikdy nechtěl z tý segrovky vyskočit.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Ergo píše:Souhlasím s vámi, ale ten kloub jsem měnil již několikrát (tedy tu prachovku) a po zkušenostech raději vyndavám celou poloosu. Ten kloub mi nikdy nechtěl z tý segrovky vyskočit.
Je pravda, že někdy to fakt drží, ale většinou jedna dobře mířená rána a je....

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Tak teď teda nevím. Musí se povolovat těch 6 šroubů u převodovky nebo je ještě nějaký jiný postup než zde psal Ergo? Nemáte někdo takový ten rozpis dílů? Viděl jsem zde vložené nějaké snímky různých součástí a nevím jestli to bylo z ETOS nebo z něčeho podobného.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Ergo píše:Souhlasím s vámi, ale ten kloub jsem měnil již několikrát (tedy tu prachovku) a po zkušenostech raději vyndavám celou poloosu. Ten kloub mi nikdy nechtěl z tý segrovky vyskočit.
Ja už sem taky nějakou manžetu vyměnil :wink: a pokažde na autě bez vytahnuti poloosy...chce to trošku cvik...prostě musiš se dobře trefit kladivem na hranu kineťaku :)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Tady... :wink:
Přílohy
1.jpg
1.jpg (56.65 KiB) Zobrazeno 443 x

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Díky Paskale. To je přesně to co jsem myslel. Ještě jen jak je to s těmi šrouby u převodovky? Musí se vyndat nebo ne? S jakou značkou manžet máte nejlepší zkušenosti? Díky.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

mili píše:Díky Paskale. To je přesně to co jsem myslel. Ještě jen jak je to s těmi šrouby u převodovky? Musí se vyndat nebo ne? S jakou značkou manžet máte nejlepší zkušenosti? Díky.
Nemusí, jestli jsi aspoň trošku šikovný a pochopil jsi jak je přidělaný ten kloub, tak ho prostě vyklepneš ven, drží tam jen na pérku, je ale lepší, aby ti někdo držel poloosu, aby se ti nevytáhla z převodovky a zároveń ti to půjde i líp. Když do toho kloubu bouchneš kladivem, tak vyletí sám, neboj. Jinak u nevé prachovky, je ¨mimo sponek i nové zajiš´tovací pérko. Já jsem ho teda vždy měnil. Oblíbenou značku nemám, vždy jsem došel ke Štanglovi nebo do Kelly a prostě koupil. V té sadě je většinou dokonce i vazelína do kloubů. Když už tobudeš mít vyndané, tak doporučuji vyprat a natlačit novou vazelínu. Práci zdar.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Jen pro upřesnění. Paskal promine.
Přílohy
kloub1.JPG
kloub1.JPG (30.92 KiB) Zobrazeno 994 x

Odpovědět

Zpět na „Archiv“