climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od misoVW »

Zdravim vsetkych, mam problem s climatronicom. Mam v aute nastavenu teplotu napr. 23°C. Po chvile jazdy mi zacina byt horuco. Znizim napr. na 20°C,ale nic sa nedeje-stale taky isty horuci vzduch. Az ked dam na ´LO´ potom zacne ist uplne studeny vzduch. Na VAG neukazuje ziadnu chybu. Presiel som merane hodnoty a v jednom poli som nasiel teplotu minus 20°C (foto)
Snímka001.jpg
Bolo to merane,ked bolo vonku asi +10°C! Prosim neviete aka to je teplota? Alebo kde je tento snimac? Dakujem vsetkym.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od prassat »

Možná,že ti climatronic funguje tak jak má. Záleží za jakých podmínek se tomu tak děje. Pokud si v autě nastavíš 23 st., znamená to pouze, že ti půjde z ventilace teplo až do dosažení právě tvých 23 st. Pokud si během jízdy teplotu snížíš na 20 st a v autě tuto teplotu ještě nemáš dosaženou, tak ti půjde stejně z ventilace stále teplo. Topení se začne omezovat (automaticky hlídat) až při dosažení nastavené teploty.

V létě se chová klima zrovna tak, jen chladí. Nastavíš hodnotu a climatronik se snaží ochladit(či přitopit) na tu danou hodnotu a pak tuto teplotu udržet. To že nastavím třeba 23 st. neznamená, že fouká 23 st. vzduch.

Při LO jde vždy jen studený, ať je v autě teplo či zima, při HI zas jen topí (pokud je alespoň trochu ohřátý motor)

Ve VAGu těch -20st. - nevím, nemůže to být teplota stlačeného chladícího média?
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od Mára_VR6 »

máš v tahu tohle teplotní čidlo - stojí cca 600kč
Přílohy
Schránka01.jpg
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od misoVW »

Aha, tak tym by mohlo byt vysvetlene, preco mi ide teplejsi vzduch ako podla mna ma. RJ climatronicu ´si mysli´ze cez ventilator ide vzduch teploty minus 20°C. Odmeram to cidlo a porovnam s inym (dobrym) cidlom a dam vediet.
Prassat, ale mne aj po 100km jazdy ide ten vzduch nadmerne horuci. V aute pri nastaveni 21°C je urcite aj 30°C. Skusim vymenit to cidlo a uvidim.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od prassat »

misoVW píše:Aha, tak tym by mohlo byt vysvetlene, preco mi ide teplejsi vzduch ako podla mna ma. RJ climatronicu ´si mysli´ze cez ventilator ide vzduch teploty minus 20°C. Odmeram to cidlo a porovnam s inym (dobrym) cidlom a dam vediet.
Prassat, ale mne aj po 100km jazdy ide ten vzduch nadmerne horuci. V aute pri nastaveni 21°C je urcite aj 30°C. Skusim vymenit to cidlo a uvidim.
Aha, tak to v pořádku nebude :?
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od misoVW »

To cidlo z obrazka z ETKY co mi poslal Mára_VR6 je G191. V ETKE bude zrejme chyba. Zistil som to tak, ze som ho odpojil, na miesto neho som pripojil trimer, hodnoty sa menili v tom prvom poli kde je G191. Ja potrebujem najst cidlo,ktore meria teplotu vzduchu pre nohy.Neviete niekto kde sa nachadza? Mal som dole aj stredovu konzolu a nikde som ho nenasiel.

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od misoVW »

Prosim, neviete nikto, kde sa nachadza snimac teploty (G192). Snima teplotu vzduchu pre nohy. Este ma zaujima,ako sa da cez VAG-RJ Climatronicu zistit aktualna teplota v aute? Dik vsem.

Matej.84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 10.10.2007 14:15
Bydliště: Plzen

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od Matej.84 »

Dystak mam klimatronic na prodej kdybyste ho meli v haji.napiste mi sz v pripade zajmu

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od misoVW »

Mas SZ

Ghost1993
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.02.2017 11:28

Re: climatronic-nereguluje dobre teplotu.

Příspěvek od Ghost1993 »

dobry den,

mam podobny problem ale ked mi dosiahne teplota interieru 22 tak sa ta teplota este zvysi na cca 23-24 stupnov. Ked nastavim hocijaku teplotu tak vzdy pise teplotu interieru o cca 2 stupne vyssiu. Je chybny snimac teploty interieru alebo je to normalne?

Odpovědět

Zpět na „Archiv“