Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od ivula »

noxicek píše:
majkl1 píše:Řemenička altíku=volnoběžka. Stále stejně nechápu co má společnýho s řízením. :roll:
Noxiček: Koukni v jakým stavu máš olej v servu. Jestli není jako bota. :wink: Někdy stačí vyměnit a je klid. Kvičí ti to při jakýmkoli zatočení volantu, nebo jenom v krajní poloze?
Při normálním točení to jakoby pobouchává, volant se tak nějak trochu cuká, no těžko se to popisuje. Jde cítít ževolant klade v určitýchj pootočení jíný odpor než při jiném natočení. No a pokud je ráno vlhko ci chladněji, tak to píská jak pístala. Az mi je stydno. Pak týden zase nepíská a pak zase píská. Olej je takový jakoby lehce do hněda. Co jsem se díval na typy olejů, tak nevím přesně s jakým označením bych měl koupit. Vypustit se asi nedá,ale asi normálně vytáhnout olej přes plnící otvor,ne? Asi to bude taky raketa za ten olej,co?
Vypouští se dole u smyčky chlazení litr ti stačí stojí pár korun ,ale v tvém případě to bude někde na mikrořemenu napínák nebo ta volnoběžka

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od noxicek »

No, tak to asi bude ta volnobezka. :x Zkusim jeste ten olej a uviidme. Jen mi prosim zkuste nekdo napsat ten typ oleja. Já bych tam nalil klidně i dětský olej na prdélky.. možná by to jelo lépe :lol:

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od ivula »

noxicek píše:No, tak to asi bude ta volnobezka. :x Zkusim jeste ten olej a uviidme. Jen mi prosim zkuste nekdo napsat ten typ oleja. Já bych tam nalil klidně i dětský olej na prdélky.. možná by to jelo lépe :lol:
Dexron || ATF červený

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od noxicek »

ivula píše:
noxicek píše:No, tak to asi bude ta volnobezka. :x Zkusim jeste ten olej a uviidme. Jen mi prosim zkuste nekdo napsat ten typ oleja. Já bych tam nalil klidně i dětský olej na prdélky.. možná by to jelo lépe :lol:
Dexron || ATF červený
Supr, Děkuji. ted tam mám hnědý? Musím to tedy nějak vylít odsát zcela uplně a nembo se můžýe hnědý s červeným namíchat?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od majkl1 »

Jestli to nebude náho dou tím, že ten hnědej byl původně červenej (přinejlepším) :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od noxicek »

majkl1 píše:Jestli to nebude náho dou tím, že ten hnědej byl původně červenej (přinejlepším) :roll:
To až tak? Dneska jsem ho trosku prsknul na papir. Je takovy zeleno hnedy. No zitra ho tedy vymenit... jsem tedy napnut...

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od StandaS »

majkl1 píše:Jestli to nebude náho dou tím, že ten hnědej byl původně červenej (přinejlepším) :roll:
To je podobné, jako když zbaštím meloun. Původně byl červený a nakonec hnědý :lol: :lol: :lol:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od majkl1 »

StandaS píše:
majkl1 píše:Jestli to nebude náho dou tím, že ten hnědej byl původně červenej (přinejlepším) :roll:
To je podobné, jako když zbaštím meloun. Původně byl červený a nakonec hnědý :lol: :lol: :lol:
Jak kdy, vašnosto, někdy nestačí ani změnit barvu a je venku. :mrgreen: (třeba po pívu)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od ivula »

noxicek píše:
ivula píše: Dexron || ATF červený
Supr, Děkuji. ted tam mám hnědý? Musím to tedy nějak vylít odsát zcela uplně a nembo se můžýe hnědý s červeným namíchat?
Rozpojíš dole u smyčky chlazení a bez nastartovaného motoru dáš plnej rejd do prava pak doleva míchat to můžeš nikdy to všechno nevyteče

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od noxicek »

Dnes ráno jsem objednával. Prodejce se mě zeptal, zda specif. DEXTRON II, DEXTROn III. A ze tyto oleje jsou do prevodovek. Takze mam zatim kulovy.

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od ivula »

noxicek píše:Dnes ráno jsem objednával. Prodejce se mě zeptal, zda specif. DEXTRON II, DEXTROn III. A ze tyto oleje jsou do prevodovek. Takze mam zatim kulovy.
Do automatických převodovek a servořízení

Uživatelský avatar
peetji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od peetji »

Tak jsem měl úlně to samé. :( Pískání při točení volantem. Tak jsem prvně vyměnil napínací kladku která byla už hotová, ale pořád nebyl klid a nakonec to byla ta volnoběžka v altíku = úplně zadřená. :budo: Ale i ten se vyměnil a mám klid konečně. :999:

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od bayern »

Zdravím (možná mám stejný pískání jako vy)

když u mého auta na volnoběh (cca 800-900ot/min) zatočím volant doprava nebo doleva úplně na plno, tak řemen začne "strašně vrzat". Pokud přidám trochu plyn na 1100ot/min, tak už je všechno v pořádku. Za jízdy to nedělá, pouze pokud je řízení na plno a motor má volnoběžné otáčky např. při parkování. Vyměnil jsem už asi 2 "serva", ale vrže to stále stejně. Potom jsem dostal od jednoho známého "servo", které by mělo být údajně 100% v pořádku, ale vrže stejně. Když jsem zkontroloval olej "serva", tak je tam oleje až až.

Nahrál jsem Vám video se zvukem. Při natáčení videa jsem objevil nový poznatek. Když je plný rejd a začne to vrzat, tak řemenice na čerpadle servo né že by se zastavila, ale zpomalí se a začne lehce řemen prokluzovat. Po zvýšení otáček o cca 100ot/min to nevrže.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=-ayjGfqv0uM" onclick="window.open(this.href);return false;

Co jsem udělal ?
1) vyměněné servo - je OK
2) nový olej - je OK
3) nový řemen - je OK
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Napínací/vodící kladka řemenu alternátoru

Příspěvek od majkl1 »

Tohle mi přijde jako klasický zvuk prokluzující řemenice.
Každopádně co si matně pamatuju, tak i v manuálu k autu je uvedeno, že v krajních polohách může servo vydávat zvuky a že v krajních polohách by se neměl volant držet déle, než 5 vteřin, protože jinak dochází k přehřívání oleje.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“