poškrábaná skla:(

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

poškrábaná skla:(

Příspěvek od Fandy »

poraďte mám jemně poškrábaná skla,není to moc vidět, ale ve slunci hrůza.je na to nějaký přípravek,postup jak to zlepšit?

Uživatelský avatar
thoomass
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 25.09.2007 14:42
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od thoomass »

Taky mam poskrabana zadni okna, ale myslim, ze to asi nepujde, jedine asi koupit novy skla, ale kdyby to slo jinak, bylo by to super....

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od Tomasek1234 »

predni pripojistit a necht si vymenit :D zadni tam je to pech. myslim ze to nekdo opravuje ale netusim jak je to s cenou asi nic moc.

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od Adham »

Sice s tím ještě zkušenosti nemám,ale vím že to pár firem opravuje - hlavně ty ďobance od šutrů. Levný to asi nebude,ale podle mě lepší,než měnit celé sklo. Jedna firma to dělá v Kravařích(Opava),tak kdybyste někdo měli zajém tady z okolí,tak pisněte a já kdyžtak zkusím zjistit bližší info. :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od teekey »

no nevim o jake lepeni skla jde, ale kdyz jsem mel prasklinku od kaminku, tak mi to zalepili v Barumce -> specialni lepidlo, UV lampa atd. vyslo me to na nejakych 6stovaku a vysledek zadny, pac to byla uz stara prasklinka, do ktere behem jezdeni nafoukalo a v takovem pripade se stim uz moc delat neda -> teda dat do toho ranu kladivem, aby se rozlezl pavouk a pak hned na pojistovnu :twisted:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od Adham »

teekey píše:no nevim o jake lepeni skla jde, ale kdyz jsem mel prasklinku od kaminku, tak mi to zalepili v Barumce -> specialni lepidlo, UV lampa atd. vyslo me to na nejakych 6stovaku a vysledek zadny, pac to byla uz stara prasklinka, do ktere behem jezdeni nafoukalo a v takovem pripade se stim uz moc delat neda -> teda dat do toho ranu kladivem, aby se rozlezl pavouk a pak hned na pojistovnu :twisted:
A než ti tu prasklinu zalepil,tak ji nejdřív vybrousil nebo tam jen naplácal lepidlo?
Obrázek

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od molczik »

Poškrábaný sklo od stěračů a jinej věcí opravit asi nejde. Já mam zadní okno taky zdrápaný. Prasklinky ale jdou, ale musí se to opravit nedlouho po tom, co to praskne.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Maňas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 28.12.2007 09:27
Bydliště: Velká Bystřice, kósek od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od Maňas »

poškrábaný asi těžko nějak spravíš. zkus leštit sklo dyť to je tvrdý , možná to zaleštíš na chvíli nějakou hmotou, ale to ti jen vyplní nějaké ty šrábance. Bude to max do doby než se ti to vymeje. spíš to nebude vůbec reálné .

a ty praskliny na sklech. Spravovali mi tady v Olomouci na předním skle prasklinku od kamínku, ale na pohled to vypadá skoro stejně jako před opravou. Cena tuším kolem těch 600,- Kč. Na netu se píše, že spravujou až nevím jestli 2 až 4 cm praskliny, ale v reálu to bylo o něčem jiném. Měl jsem to max 2 cm ne na pavouka, ale taková jako bublinka a nijak se to nezatáhlo. Dělají to nějakým tím lepidlem a UV lampou tuším jak tu někdo už psal. Jo a bylo to v Autosklo Roger. A pokud ti nějakej kamínek to okno ťukne a chceš to zkusit opravit tak si to přelep co nejdřív průhlednou lepící páskou (obyčejná kancelářská), aby se do praskliny nedostala špína a lepidlo dobře drželo - to ti řeknou i v tom servisu.

Uživatelský avatar
paja02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od paja02 »

Zdary - pokud vím,tak praskliny po opravě se nijak nezlepší co do viditelnosti,ale zamezí se pokračování praskliny dál do středu skla.Takže dle mého názoru - pokud je prasklina malá,tak se to vyplatí opravit s tím, že se to co nejrychleji přelepí a nechá opravit.Pokud je prasklina větší a nebo v zorném úhlu - použil bych palici a pojišťovnu...
Nevím,ale neslyšel jsem,že by někdo úspěšně tzv. oživil opískované čelní sklo od kamínků a stáří.. :D

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od patas1 »

No ja zas nekde ctl ze jemne skrabance na skle lze opravit ...existuje na to nejaka pasta ale za boha to nemuzu najit...taky by se mi to hodilo... :(

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: poškrábaná skla:(

Příspěvek od Shorty »

Asi je to už mrtvý téma, ale mám dotaz. Našel jsem v krámě leštící pastu T-cut glass cleaner (dělá jí tušim filson), chtěl bych to zkusit na drobné škrábance na skle ale píšou tam, že se to nemá používat na barvené sklo. Mám origo čelní sklo lehce tonované zeleně (tuším na 20%), může ta pasta smejt to tonování?

Někde jsem ještě četl o zubní pastě, tim jde v pohodě renovovat methakrylát a taky zuby (hydroxyapatit) a ten je tuším tvrdší než sklo. Za zubní pastu nic nedám, a bude to hezky vonět, ale nechci poškodit to tonování. Má někdo zkušenost nebo aspon zda někdo ví, jestli je tonování uvnitř nebo zvenku skla
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Archiv“