Vymena oleje v tiptronicu

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
garden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceske Budejovice

Vymena oleje v tiptronicu

Příspěvek od garden »

Prochazel jsem forem a par prispevku tu k tomuto tematu bylo.

Mam Passata 2002 96kw TDI s Tiptronicem - najeto 120tkm, dle kamarada co dela v Porsche v servisu je predepsana kontrola ( nevim zda vymena) oleje v tiptronicu. Doporucuje mi vymenit i sitko (filtr). Vyjde to tam zhruba kolem 8-9 tis coz je docela ranec.

Tot neni vse, dalsi znamy dela v oficialnim servisu skoda / vw a ten rika zas uplne neco jineho. U skodovek (suberby, octavie) se to pry nemeni ani nekontroluje. Tak vubec nevim co mam delat. Na foru jsem to prochazel a nazory se lisi taky.

Vedel by nekdo presne co se ma delat, jaky olej se tam dava atd?

Navic jsem nasel na foru firmu Kaps ktera se specializuje na automaticke prevodovky a volal jsem tam. Pan rekl ze vymena ze nutna, dokonce proplach prevodovky pri 120tkm a vymena filtru. Pouziva se specialni bezbarvy olej. Vyplach a napleni spotrebuje cca 12 litru (6 litru jedna napln). Litr stoji 260Kč. Cely to pry vyjde do 6tis.

Nevim teda vubec nic...

Zalezi asi na roku a typu prevodovky..pomuze nekdo?Diky

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od B5 »

O tom se mluví v jiným topicu ale - oficiálně u VW se v Titronicu olej nemění. Toť stručná odpověď.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Koukam, tak jsme zase u toho. Ja se nechal presvedcit a budu jenom kontrolovat hladinu. Jak uz bylo receno, oficialni stanovisko je pouze kontrolovat a dolevat.

Jinak volal jsem do stejne firmy - Kaps a me tam rekli, ze komplet i s filtrem asi 4tis.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
garden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek od garden »

Tak jsem mluvil s mechanikem v porschi a ma se to kontrolovat. Ta kontrola spociva ve vymene filtru a casti oleje. Dohromady je tam zhruba 12L a vymeni se tak 6. Vymena je pri pripojeni na Wag a nejakej pocitac kterej kterej to koriguje. Auto jakoby jede a prevodovka si sama natahuje olej kolik potrebuje.

Olej zrejme drahej ponevadz litr asi za 1000, musim ho sehnat nejak levnejc.

Takze mam jasno ze kontrola/vymena probehne.

Zavisi na typu prevodovky a roku vyroby. Muj 2002 a typ tiptroniku to pry potrebuje. Od 2003 se s tim nedela nic - stejne u multitroniku se nemeni nic. Holt tam zas neco musim nasypat.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

garden píše:Tak jsem mluvil s mechanikem v porschi a ma se to kontrolovat. Ta kontrola spociva ve vymene filtru a casti oleje. Dohromady je tam zhruba 12L a vymeni se tak 6. Vymena je pri pripojeni na Wag a nejakej pocitac kterej kterej to koriguje. Auto jakoby jede a prevodovka si sama natahuje olej kolik potrebuje.

Olej zrejme drahej ponevadz litr asi za 1000, musim ho sehnat nejak levnejc.

Takze mam jasno ze kontrola/vymena probehne.

Zavisi na typu prevodovky a roku vyroby. Muj 2002 a typ tiptroniku to pry potrebuje. Od 2003 se s tim nedela nic - stejne u multitroniku se nemeni nic. Holt tam zas neco musim nasypat.
hm no nevim. Ja kupoval olej na doliti primo ve VW a stal tusim do 300kc/ litr
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
garden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek od garden »

Tak olej je za 220 Litr, vsechno komplet v autoriz. servisu VW za 7.800 Kč

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Ptal jsem se v Auto Jarov¨také na výměnu oleje. Bylo mi řečeno, že rozhodně měnit i filtr. Výměna filtru a oleje, včetně práce za 4500,. Koukali mi ale na VIN, prý se to tam nějak lámalo a zrovna u mého auta se výměna už neudává, je tam celoživotní náplň. Takže asi kus od kusu. Možná záleží jaká tam byla dána první náplň. Jinak cena 9000,. mi přijde dost vysoká.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

šimek píše:Ptal jsem se v Auto Jarov¨také na výměnu oleje. Bylo mi řečeno, že rozhodně měnit i filtr. Výměna filtru a oleje, včetně práce za 4500,. Koukali mi ale na VIN, prý se to tam nějak lámalo a zrovna u mého auta se výměna už neudává, je tam celoživotní náplň. Takže asi kus od kusu. Možná záleží jaká tam byla dána první náplň. Jinak cena 9000,. mi přijde dost vysoká.
A jakej mas rok?
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

elit píše:
šimek píše:Ptal jsem se v Auto Jarov¨také na výměnu oleje. Bylo mi řečeno, že rozhodně měnit i filtr. Výměna filtru a oleje, včetně práce za 4500,. Koukali mi ale na VIN, prý se to tam nějak lámalo a zrovna u mého auta se výměna už neudává, je tam celoživotní náplň. Takže asi kus od kusu. Možná záleží jaká tam byla dána první náplň. Jinak cena 9000,. mi přijde dost vysoká.
A jakej mas rok?
Konec 98.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

šimek píše:
elit píše: A jakej mas rok?
Konec 98.
Ja mam konec 02, tak ja snad jenom ta kontrola.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Tak si někam zajeď a oni ti to podle Vinka zjistí. Jinak výměna oleje není nikdy na škodu, proto tam mám ještě původní. Jednou řekli doživotka, tak co.

Uživatelský avatar
Boby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Boby »

No to je presne ono , nekde rikaji vymenit nekde ne ja to radeji vymenil,stalo mne to asi kolem 6tisic vcetne filtru.Tak ted uz musi uz vydrzet do konce zivotnosti auta. :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Boby píše:No to je presne ono , nekde rikaji vymenit nekde ne ja to radeji vymenil,stalo mne to asi kolem 6tisic vcetne filtru.Tak ted uz musi uz vydrzet do konce zivotnosti auta. :D
Asi tak.

Uživatelský avatar
ako0073
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ako0073 »

Mám sice jen 4 rychlostni automat, vyměnu jsem taky již řešil a taktéž jsem obvolával vice VW servisů v Brně i Praze a odpovědi se velmi rozcházeli cena mi byla nabízena 6-7 tis, nakonec jsem to nechal udělat v německu a platil jsem 106 Eur.

Uživatelský avatar
garden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek od garden »

Takze zase zmena, zalezi na typu prevodovky, mam jestli dobre pamatuju EYF nebo nejak tak a driv se olej menil a ted prisla z VW zmena ze napln je dozivotni. Olej ma oznaceni G052162-A2. Takze nebudu menit nic.

Ale urcite se to jeste zmeni jak budu zkoumat dal.
Naposledy upravil(a) garden dne 13.05.2006 20:19, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“