Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
DavidVr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 23.02.2008 14:39
Bydliště: Ostrava

Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od DavidVr »

Dobrý den,
prosím o radu. Mám VW Passat B5 s automatickou převodovkou a při sešlápnutí brzdy a zařazení do R, D a N to s vozem trhne. Když odbrzdím auto se ale plynule rozjede a není zádný problém při řazení jednotlivých stupňů. Převodovka je tichá, přesná a bez trhání. Jen když se sešlápnutou brzdou zařazuji do výše uvedených stupňů vůz cukne. Máte, prosím, někdo s tímto zkušenosti?

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od Meatfly »

DavidVr píše:Dobrý den,
prosím o radu. Mám VW Passat B5 s automatickou převodovkou a při sešlápnutí brzdy a zařazení do R, D a N to s vozem trhne. Když odbrzdím auto se ale plynule rozjede a není zádný problém při řazení jednotlivých stupňů. Převodovka je tichá, přesná a bez trhání. Jen když se sešlápnutou brzdou zařazuji do výše uvedených stupňů vůz cukne. Máte, prosím, někdo s tímto zkušenosti?
Pokud máš na mysli to, že když se třeba rozjíždíš, máš tam P, sešlápneš brzdu a zařadíš R nebo D, tak to bych řekl, že je normální.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od vento »

jj je to normální žádná závada - prostě automat.

btw tiše závidim ten klacek mě už neba :roll:
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

DavidVr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 23.02.2008 14:39
Bydliště: Ostrava

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od DavidVr »

Moc děkuji za odpověď. Ono to netrhalo, až teď jak se začalo oteplovat. Mám pocit, že není něco v pořádku, možná ventyly nebo málo oleje v převodovce, nevím. Snad to není žádná mechanická závada, to by bylo asi hodně nákladné. Během jízdy na D je vše v naprostém pořádku, skoro neslyším, že automat řadí. Ale pravdou je, že automat je luxus. Přesně, už mě to nebavilo pořád šlapat na spojku. Po městě perfektní vynález! Myslíte, že se nemusím bát nějaké vážné závady?

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od Meatfly »

DavidVr píše:Moc děkuji za odpověď. Ono to netrhalo, až teď jak se začalo oteplovat. Mám pocit, že není něco v pořádku, možná ventyly nebo málo oleje v převodovce, nevím. Snad to není žádná mechanická závada, to by bylo asi hodně nákladné. Během jízdy na D je vše v naprostém pořádku, skoro neslyším, že automat řadí. Ale pravdou je, že automat je luxus. Přesně, už mě to nebavilo pořád šlapat na spojku. Po městě perfektní vynález! Myslíte, že se nemusím bát nějaké vážné závady?
Hele, pokud máš pochybnosti, zajeď k mecháněmu, pokud si na to netroufne, zajeď do značkového (může být i Škoda), tam ti prověří hladinu a jak už bylo řečno, nesmí být cítit spáleninou. A zkusit napíchnout na VAG. Pokud nic nenajde a pokud to řadí hladce (a to jsi říkal, že jo), asi bych to neřešil. A kdyby ti to nestačilo, nech vyměnit olej (např. u fy Kaps). Víc s tím asi neuděláš, ale podle toho co říkáš, by to mělo být ok...
To trhání taky může být i vůle v poloosách.
Co se týče automatu, je to spíš otázka vkusu. Ve městě je to fajn, ale jakmile jsem venku, používám sekvenci. Nějak se maličko nudím... :wink:

DavidVr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 23.02.2008 14:39
Bydliště: Ostrava

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od DavidVr »

Jasně, asi to dám prověřit do servisu, snad to bude prkotina nebo mi sdělí, že je to prostě automat a tak se chová. Opravdu, během jízdy je vše v pořádku. Jinak musím říct, že jízda 2,8čkou v 6-ti válci je prostě mužná záležitost. 1,6ku tak pro přítelkyni. Sice to v automatu krapek víc papá, ale za luxus se platí! Jsem svobodný/bezdětný, mohu si užívat! Musím s Tebou souhlasit, automat ve městě je nepostradatelný, ale na dálkové cesty si tam dávám joystick, také kvůli bezpečnosti, neusnu! Moc děkuji za Tvůj čas, vážím si toho. Pěkný večer.

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od Meatfly »

DavidVr píše:Jasně, asi to dám prověřit do servisu, snad to bude prkotina nebo mi sdělí, že je to prostě automat a tak se chová. Opravdu, během jízdy je vše v pořádku. Jinak musím říct, že jízda 2,8čkou v 6-ti válci je prostě mužná záležitost. 1,6ku tak pro přítelkyni. Sice to v automatu krapek víc papá, ale za luxus se platí! Jsem svobodný/bezdětný, mohu si užívat! Musím s Tebou souhlasit, automat ve městě je nepostradatelný, ale na dálkové cesty si tam dávám joystick, také kvůli bezpečnosti, neusnu! Moc děkuji za Tvůj čas, vážím si toho. Pěkný večer.
Pas problem! Myslím, že je to spíš nezvyk. Hlavně ať Ti slouží... :mrgreen:

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Automat TIPTRONIC - prosba o radu

Příspěvek od petule007 »

Kolegové mam ten samej problém poradí někdo.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“