zásuvka a ledky do ofuků

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od jets »

Ahoj, dnes jsem se konečně rozhoupal odstranit největší vrzání které mi dělal ten velký plastový kryt co je dole pod volantem a když jsem ho sundaval tak jsem tam objevil dole zásuvku - víte k čemu je? A druhý dotaz - rozhodil jsem stření ofuk kvůli žárovkám, zdárně jsem je vyndal ale potřebuju poradit jak je vyměnit za led diody - nemám s ledkama vůbec žádné zkušenosti takže: jak dostanu ty žárovky z toho plastového krytu? Jsou led diody všechny na 12V nebo ne? Je nutno dodržet polaritu nebo je to jedno? A vůbec všechny finty a rady jsou vítané.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od vaha »

dioda je propustná jen jedním směrem

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od misoVW »

Led nie su na 12V, musis k nim do serie zapojit odpor. Treba dat pozor na polaritu, ako pise kolega, Led je priepustna len jednym smerom. Tu zasuvku odfot a daj sem, aj mna zaujima co tam mas za zasuvku(zeby na 380V,50Hz :lol: )

Uživatelský avatar
vwasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 04.02.2008 12:13
Bydliště: BV

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od vwasek »

jets píše:Ahoj, dnes jsem se konečně rozhoupal odstranit největší vrzání které mi dělal ten velký plastový kryt co je dole pod volantem a když jsem ho sundaval tak jsem tam objevil dole zásuvku - víte k čemu je? A druhý dotaz - rozhodil jsem stření ofuk kvůli žárovkám, zdárně jsem je vyndal ale potřebuju poradit jak je vyměnit za led diody - nemám s ledkama vůbec žádné zkušenosti takže: jak dostanu ty žárovky z toho plastového krytu? Jsou led diody všechny na 12V nebo ne? Je nutno dodržet polaritu nebo je to jedno? A vůbec všechny finty a rady jsou vítané.
Před LEDku musíš vřadit rezistor asi 10k.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Currahee »

Jak si na tohle došel :158: 10kilo :?: LED má napětí cca 3,3V a odběr 20mA. Na zapojení 3ks v serii stačí odpor R 100 Ohmů na 2ks v serii R 220 Ohmů a na 1ks R 470 - 562 Ohmů. Diodu lze zapojit jen jedním směrem. Její delší nožka vždy + odpor lze zařadit před i za ní 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
vwasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 04.02.2008 12:13
Bydliště: BV

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od vwasek »

Currahee píše:Jak si na tohle došel :158: 10kilo :?: LED má napětí cca 3,3V a odběr 20mA. Na zapojení 3ks v serii stačí odpor R 100 Ohmů na 2ks v serii R 220 Ohmů a na 1ks R 470 - 562 Ohmů. Diodu lze zapojit jen jedním směrem. Její delší nožka vždy + odpor lze zařadit před i za ní 8)
Soráč máš pravdu,beru zpět, vloudila se chybička. Chtěl jsem napsat 0,1k.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Currahee »

jets píše:Ahoj, dnes jsem se konečně rozhoupal odstranit největší vrzání které mi dělal ten velký plastový kryt co je dole pod volantem a když jsem ho sundaval tak jsem tam objevil dole zásuvku - víte k čemu je? A druhý dotaz - rozhodil jsem stření ofuk kvůli žárovkám, zdárně jsem je vyndal ale potřebuju poradit jak je vyměnit za led diody - nemám s ledkama vůbec žádné zkušenosti takže: jak dostanu ty žárovky z toho plastového krytu? Jsou led diody všechny na 12V nebo ne? Je nutno dodržet polaritu nebo je to jedno? A vůbec všechny finty a rady jsou vítané.
Aby ti LED vydržela svítit doluho, je potřeba ji nepřetížit. Vypočítej si toto:
14,4V (palubní napětí při dobíjení) mínus 3,3V(napětí LED)rovná se 11,1V děleno 20mA(proud který LED spotřebuje) a výsledkem je odpor R 0,555kOhmu neboli 555 Ohmů :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Currahee »

vwasek píše:
Currahee píše:Jak si na tohle došel :158: 10kilo :?: LED má napětí cca 3,3V a odběr 20mA. Na zapojení 3ks v serii stačí odpor R 100 Ohmů na 2ks v serii R 220 Ohmů a na 1ks R 470 - 562 Ohmů. Diodu lze zapojit jen jedním směrem. Její delší nožka vždy + odpor lze zařadit před i za ní 8)
Soráč máš pravdu,beru zpět, vloudila se chybička. Chtěl jsem napsat 0,1k.
I tak jsi ujel. Tohle by stačilo pro tři kusy v serii :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Currahee »

Jinak ještě poradím jednu vychytávku. Pokud bude někdo chtít blikající jakoukoliv LED třeba i modrou, tak jenom některé se dělají s přerušovacím obvodem. Stačí koupit nejlevnější červenou blikací LED a k ní do serie připojit jakoukoliv jinou LED třeba tu modrou. Ta s obvodem bude někde schovaná ale bude řídit blikání té modré, která bude masňácky vidět :lol:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Daj se sehnat i 12v. Dá to práci, ale já je sehnal. Dělal jsem si červený podsvícení tlačítek na autorádiu a protože nejsem elektrikář a nevím jak bych do již udělanejch tišťáků v panelu přidal odpor, tak jsem tam švihnul ty 12v a je to. Stačí jen chvíli googlovat. :wink:
Jen ta cena! Samotná ledka stála cca 5kč, ale poštovný bylo 125.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od xpassat »

A má již někdo z vás v ofucích LEDky? Rozvod světla je proveden světlovodem z jediné žárovky. Jde o to, jestli rovněž nebude nutné použít LEDku s co největším vyzařovacím úhlem, aby vůbec došlo k rozvodu světla až k místu požadovaného podsvitu symbolu. Možná je to jen teorie, ale optika je docela složitá záležitost. Osobně jsem v ofucích přeletoval ty malé žárovičky, ale je to hodinářská práce a za chvíli to zase odejde.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Currahee »

majkl1 píše:Daj se sehnat i 12v. Dá to práci, ale já je sehnal. Dělal jsem si červený podsvícení tlačítek na autorádiu a protože nejsem elektrikář a nevím jak bych do již udělanejch tišťáků v panelu přidal odpor, tak jsem tam švihnul ty 12v a je to. Stačí jen chvíli googlovat. :wink:
Jen ta cena! Samotná ledka stála cca 5kč, ale poštovný bylo 125.
To je poměrně jednoduchý pokud není tišťák vícevrstvý. Najdeš příslušnou cestičku, řezem nože jí přerušíš a seškrábněš ochranný lak. Přes ten řez položíš SMD (délka 2-3mm) odpor a horkovzduškou nebo mikropáječkou připájíš :wink: Nejhorší je opravovat mobily, tam jsou SMD součástky 1mm, hrůza :roll:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od majkl1 »

Jak jsem řekl, nejsem elektrikář. Vybavení nemám, jen klasickou pájku a 140A svářečku :mrgreen:, což nejsou ideální pomocníci. A co je to SMD nevím, že by guatemalská nadávka? :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Currahee »

:lol: :lol: :lol: dobře budu ti chvilku nadávat guatemalsky :mrgreen: SMD nejsou klasické součástky(odpory) vypadající jako váleček a z obou konců drátek, ale maličká destička s číslem hodnoty, pocínovaná na koncích a pájí se přímo na DPS (Desku Plošného Spoje) horkým vzduchem(integráče 48 nožiček apod) nebo hóódně ostrým hrotem řízené mikropáječky, který kdybych ti vrazil do řiti, tak budeš juchat jako při očkování :P :lol: :gey: a tohle je ta moje krasavice :wink:
Přílohy
5201905.jpg
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Radpav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: zásuvka a ledky do ofuků

Příspěvek od Radpav »

Já mám v ofuku diody. Ten světlovod jsem vyndal a dal na každý simbol diodu tak že na celé auto 8 ks.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“