Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ROXXXY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TN, BratislaVWa

Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od ROXXXY »

Zdar panove,
prosim vie mi niekto povedat co je toto a kolko to stoji original vo VW z Etky? Zlomilo sa mi to tiahlo ked som cistil EGR ventil a suvisi to s podtlakom.
Musim kupit nove alebo mozem jazdit bez toho? Prosim o radu.
Dakujem.
Přílohy
Snímka006.jpg
Snímka007.jpg

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od šimek »

Tady to máš...
Přílohy
Bez názvu.jpg

Uživatelský avatar
ROXXXY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TN, BratislaVWa

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od ROXXXY »

šimek píše:Tady to máš...
Ale to nieje pri turbe na naklapanie lopatiek ,ale ovladanie EGR ventilu - to je asi nieco ine.
Neviem nehcem sa hadat ale ta suma to je darda... to keby som vedel davam si vacsi pozor...

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od šimek »

ROXXXY píše:
šimek píše:Tady to máš...
Ale to nieje pri turbe na naklapanie lopatiek ,ale ovladanie EGR ventilu - to je asi nieco ine.
Neviem nehcem sa hadat ale ta suma to je darda... to keby som vedel davam si vacsi pozor...
Aha, tak to nevím...

Uživatelský avatar
wanrouter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od wanrouter »

Takze

1. Sekundove lepidlo
2. Teplovzdusna pistol
3. Ziadny problem

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od majkl1 »

Já bych na to prděl. Podtlak bych zaslepil. A pak bych vrazil plechy do toho potrubí co ti žene saze zpět do mototru jak nahoru, tak dolu a šmitec. Odpadne ti příště čištění a motoru to jenom prospěje. :wink:
Apropo, podle etky mi to EGR nepřipomíná, ale zkus napsat kod motoru.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ROXXXY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TN, BratislaVWa

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od ROXXXY »

majkl1 píše:Já bych na to prděl. Podtlak bych zaslepil. A pak bych vrazil plechy do toho potrubí co ti žene saze zpět do mototru jak nahoru, tak dolu a šmitec. Odpadne ti příště čištění a motoru to jenom prospěje. :wink:
Apropo, podle etky mi to EGR nepřipomíná, ale zkus napsat kod motoru.
Majkle to je pod EGR ventilom to podtlakove tiahlo co ovlada tu velku klapku pre vzduch (nie kuzelku) vo vnutri EGRu. Ma to funkciu len vtedy ked vypinas motor - vtedy ta klapka vo vnutri EGRu prepne, uzavrie potrubie a motor chcipne. Nema to ziadnu inu funkciu. EGR som zaslepil s tym problem nemam... Chlapi co mi nikto neporadi z Etky? Pane Paskale Vy take nic??
Dik

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od Paskal »

ROXXXY píše:
majkl1 píše:Já bych na to prděl. Podtlak bych zaslepil. A pak bych vrazil plechy do toho potrubí co ti žene saze zpět do mototru jak nahoru, tak dolu a šmitec. Odpadne ti příště čištění a motoru to jenom prospěje. :wink:
Apropo, podle etky mi to EGR nepřipomíná, ale zkus napsat kod motoru.
Majkle to je pod EGR ventilom to podtlakove tiahlo co ovlada tu velku klapku pre vzduch (nie kuzelku) vo vnutri EGRu. Ma to funkciu len vtedy ked vypinas motor - vtedy ta klapka vo vnutri EGRu prepne, uzavrie potrubie a motor chcipne. Nema to ziadnu inu funkciu. EGR som zaslepil s tym problem nemam... Chlapi co mi nikto neporadi z Etky? Pane Paskale Vy take nic??
Dik
To co si vyfotil je nadobka tlaková...je to to co ti hodil šimek :wink:
jedině opracit jak ti radi wanrouter ... nebo na vraku splašit jiný....pač u VW chcou za to raketu. :roll:

Uživatelský avatar
ROXXXY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TN, BratislaVWa

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od ROXXXY »

Paskal píše:
ROXXXY píše: Majkle to je pod EGR ventilom to podtlakove tiahlo co ovlada tu velku klapku pre vzduch (nie kuzelku) vo vnutri EGRu. Ma to funkciu len vtedy ked vypinas motor - vtedy ta klapka vo vnutri EGRu prepne, uzavrie potrubie a motor chcipne. Nema to ziadnu inu funkciu. EGR som zaslepil s tym problem nemam... Chlapi co mi nikto neporadi z Etky? Pane Paskale Vy take nic??
Dik
To co si vyfotil je nadobka tlaková...je to to co ti hodil šimek :wink:
jedině opracit jak ti radi wanrouter ... nebo na vraku splašit jiný....pač u VW chcou za to raketu. :roll:
Paskale, nadobka tlakova je u motoru AVF dole pri turbe a sluzi na naklapanie lopatiek v turbe.
To co som vyfotil sa nachadza pod EGR ventilom a to tiahlo sluzi na zdochynanie motora ked vypnes klucik....

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od majkl1 »

Nechápu, vždyž máš ropáka, tam zdecháš uzavřením přívodu nafty. Nemá ten bazmekt na sobě nějaký výr. číslo nebo kód.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od Currahee »

Ano, je to pouze chcípklapka při vypnutí klíčku a opravu táhla bych řešil šroubky a dvěma díly ze stavebnice Merkur nebo kouskem plechu do "U" a šroubky :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od StandaS »

Currahee píše:Ano, je to pouze chcípklapka při vypnutí klíčku a opravu táhla bych řešil šroubky a dvěma díly ze stavebnice Merkur nebo kouskem plechu do "U" a šroubky :wink:
No tak přesně toto jsem chtěl poradit. Slepit, ale z boku ještě přez výstuhu sešroubovat. Jen lepidlu bych nevěřil ani omylem.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od Paskal »

ROXXXY píše:
Paskal píše: To co si vyfotil je nadobka tlaková...je to to co ti hodil šimek :wink:
jedině opracit jak ti radi wanrouter ... nebo na vraku splašit jiný....pač u VW chcou za to raketu. :roll:
Paskale, nadobka tlakova je u motoru AVF dole pri turbe a sluzi na naklapanie lopatiek v turbe.
To co som vyfotil sa nachadza pod EGR ventilom a to tiahlo sluzi na zdochynanie motora ked vypnes klucik....
Je to tak jak sem to napsal (nadobka tlaková)...tak to nazyvaji soudruzi v NDR :)
A to co mysliž u Turba tu kulatou baňku :P tak tomu řikaj Tlumítko. :wink:

Uživatelský avatar
ROXXXY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TN, BratislaVWa

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od ROXXXY »

Paskal píše:
ROXXXY píše: Paskale, nadobka tlakova je u motoru AVF dole pri turbe a sluzi na naklapanie lopatiek v turbe.
To co som vyfotil sa nachadza pod EGR ventilom a to tiahlo sluzi na zdochynanie motora ked vypnes klucik....
Je to tak jak sem to napsal (nadobka tlaková)...tak to nazyvaji soudruzi v NDR :)
A to co mysliž u Turba tu kulatou baňku :P tak tomu řikaj Tlumítko. :wink:
Ahoj Paskale,
tak bol som vo VW a z Etky mi pozrel ci sa da samostatne kupit ta nadobka tlakova ako pises.... A cuduj sa svete neexistuje - da sa to kupit ako celok len s EGR ventilom a cena 6680,-SKK
Takze prdim nato a budem lepit. Kupil som specialne lepidlo na mastne plasty vseho druhu a uvidim. Ked to nebude drzat tak urobim kovovu vystuz ako radili ostatni.
To mi je ale divne ze taka nadobka tlakova sa neda kupit samostatne ked je to taky exponovany diel... Dik vsem za rady.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zlomené tiahlo - prosim pomoc.

Příspěvek od Paskal »

ROXXXY píše:
Paskal píše: Je to tak jak sem to napsal (nadobka tlaková)...tak to nazyvaji soudruzi v NDR :)
A to co mysliž u Turba tu kulatou baňku :P tak tomu řikaj Tlumítko. :wink:
Ahoj Paskale,
tak bol som vo VW a z Etky mi pozrel ci sa da samostatne kupit ta nadobka tlakova ako pises.... A cuduj sa svete neexistuje - da sa to kupit ako celok len s EGR ventilom a cena 6680,-SKK
Takze prdim nato a budem lepit. Kupil som specialne lepidlo na mastne plasty vseho druhu a uvidim. Ked to nebude drzat tak urobim kovovu vystuz ako radili ostatni.
To mi je ale divne ze taka nadobka tlakova sa neda kupit samostatne ked je to taky exponovany diel... Dik vsem za rady.
JJ sou to lopaty :lol: přitom ta nadobka tlakova na Ventilu zpětného vedení vyfukových plynu drží na 2 šroubkach (tak by to mohli nabízet samostatně)....a pro auti ročníky 1997 až 2000 to nabizeji samostatně. A pro novší ročníky už ne-e...tak to nechápu...ale stejně za to chtěji neskutečný balík. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“