Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Díky za obrázek to je ono. Mám auto v Brně u známého a řeším tu pumpu jen po telefonu ... Ale už jsme se asi dobrali co to tam bylo za plast - byla tam pumpa s plastovýma lopatkama, takže jak se vysypala ložiska tak se asi urval ten kroužek na čele pumpy a ten člověk myslel, že je to nějaký vymezovací kroužek...

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

Tak aspoň, že jsem se trefil s obrázkem, ale jak to tak sleduju, tak ses pustil do generálky :lol: přišel jsi na to proč to mělo tu "díru" v plynu?
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Myslím, že na konec to bylo nebo možná ještě je ragulací turba. Nakonec se mi turbo nezadařilo vyhodit ven, tak jsem to zkusil aspon rozhybat tak ze jsem sundal podtlak a soupal jsem s tim nahoru dolu. Je to lepsi - nebo spis takhle je to ok, ale bojim se kdy se to zase zacne zadirat. Kdyz sundam hadicku z podtlaku a zas ji dam zpet tak regulace chodi -nahoru dolu, takze asi ok. A to lozisku resp. vodni pumpa byla nutnost, pac uz to bylo jako zvuky z kovarny a ne auto..., bylo to za pet min 12 pac jsem to hodil do servisu k tomu znamymu a rikal, ze tam zacinala tyct voda - ja jsem jeste ubytek nepozoroval. U me je problem, ze potrebuju auto kazdy den a to vcetne sobot, takze nemam moc casu se v tom hrabat a taky tomu moc nehovim, ale vy tady pomahate kvalitne :) S malym synkem, při praci a oba s drahou pulkou ještě studujem toho clovek moc ostatniho nestiha. ALe život je prej boj :)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

OK tak kdyby si to někdy rozebíral, tak tady je bezva popis i s fotkama :wink: http://www.technologie-entwicklung.de/G ... turbo.html
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Nick11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 28.03.2009 12:36

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Nick11 »

Mám dotaz. Mám afn a taky mám nižší výkon. Auto jede maximálně 170km/h a to mě vždycky říká, že je něco špatně. Filtry jsou poměrně nový. Zkoušel jsem podle VISu kontrolovat snímač množství nasávaného vzduchu, bylo to OK. Zkoušel jsem kontrolovat plnící tlak. Odpojil jsem ventil omez. plnícího tlaku a tlak plnění má být 1550-1750mbar já naměřil cca 1000mbar. Pak jsem pro jistotu zkontroloval čidlo tlaku nasávaného vzduchu.
To mi ukazovalo ve skupině 10, pole 2 a 3 1000 a 1020mbar, tak by mělo být OK.
Do nouzáku to nepadá. Nestává se mi to, že by to jelo normálně a pak by to náhle klesl výkon, takže bych snad vyloučil N75, alespoň podle toho, co jsem se tu dočetl.
Podtlakový hadičky jsem taky měnil už dřív.
Ventil EGR nemám zaslepený. Může bejt můj nízký výkon zasraným sáním kvůli EGR? Nejezdím ale jenom ve městě...
Těsnost si myslím, že mám taky OK, protože to nesyčí. Kdysi jsem s tím problémy měl, ale do kopce s otevřeným okýnkem a těsně vedle budovy to znatelně syčelo, teď nic.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“