Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Dobrý den,
mám problém s pasatem, připadá mi, že můj pašík ztrácí výkon. Dneska jsem ho zkusil napíchnout na Vag, ale stejně z těch hodnot nedokážu nic rozluštit. Prosím pokud někdo budete mít chuť a vyznáte se, zkuste kouknout na přiložené soubory a napište mi v čem může být chyba. Celkově mi připadá, že ztratil tah. Od spodu začíná tahnout, pak poleví a pak zase nasadí, ale stejně mi připadá, že to není ono...
Nevím co zkust dřív, jestli shánět repas turba nebo měnit čidla...
Díky moc za rady.
Logs.zip

Uživatelský avatar
karlos tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 15.01.2008 11:04

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od karlos tdi »

Zkoušels vyměnit váhu vzduchu?
Passat R36

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Nezkoušel, ale vím určitě, že ji měnil ten co mi auto prodával, předejem, je možný, že by nová po roce odešla?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

Z těch tvých logů se toho moc nepozná. Hoď VAG na podlahu zapni logování a jeď alespoň 5minut. Tůrování na místě nepomůže. Potřebuješ mít motor v zátahu, třeba do mírného kopce a vytočit do 4000, aby byly pořádně vidět tlaky apod. Loguj skupinu 010(váha,atm.tlak,turbo,klapka)003(otáčky,váha pož.,váha skuteč.,EGR) a tuším 011. Pak uvidíš zda se v maximální míře překrývá křivka požadovabých hodnot ŘJ s křivkou skutečných hodnot z váhy a podle toho to vyhodnotíš.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

Dobrá váha vypadá nějak takhle.
Přílohy
nová váha pierburg.jpg
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Ty data nejsou z turování na místě, jen už bylá slabá batery v notesu tak to tak zřejmě vypadá, chtěl jsem chytit aspoň nějaký data tak jsem to stáhl na 3.rychlostni stupen na 1500 otacek a pak pedal na podlahu do 3000otacek, brzda zas na 1500... Takze to neni na miste, ale jizda po rovine na trojku a pridavani bylo vzdy s plynem na podlaze, ale zkusim udelat rozumnejsi vystup... Diky

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

OK, ale i tak na váhu potřebuješ 003 aby byla vidět i požadovaná hodnota a u turbíny je to tuším 011, tam je taky tlak skutečný a požadovaný. Tou skupinou 011 si nejsem úplně jistej, ale kdyžtak ji najdeš. Na 007 jsou teploty paliva, vzduchu sání a vody. Na 018 jsou vstřiky, ale ty asi nemáš PD, že? Vycházím z mého logu, tak možná budeš mít nějaké rozdíly :wink:Ten log jsem natáhl na 15pixel a je tam vidět "díra" na turbu, naloguj tu váhu a ještě mrkni na čidlo tlaku v sání, zda je čistý. Bývá zadělaný od oleje a pak kecá a možná ti to vždycky přivře.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Skupina 011 by měl být ten poslední log: LOG-01-011-xxx-xxkkox.CSV Ale jak říkám, zkusím dnes udělat další výstupy na delší trase a správné skupiny :)
Útlum turba pod plným plynem je i slyšitelný, jen nemám možnost srovnání s jiným stejným motorem ve svém okolí. Co se týče čidel na sání obě jsem vyčistil - teda já tam našel dvě - jedno za filtrem a druhé na přívodu vzduchu mezi turbem a motorem.

Připadá mi zrkátka, že od spodu si turbo "zapíská na max" pak hodne poleví a pak se zase snaží vracet do tahu, ale už není tak slyšet jako v tech nižších otáčkách před útlumem. Ta díra je nekde mezi 2 a 3 tis otáček jen ted nedokážu přesně říct kde, ale je to porstě citelné - ne že bych padl na volant, ale je to tam..

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

Soudím to na váhu a to, že se odporoučela po roce, není rozhodně nenormální. Měl jsem taky "díru" a byla to váha. Myslí si to i další dva kolegové, ale......myslet znamená....Jinak v sání je čidlo tlaku a teploty a některý motory už to mají v obojí jednom :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Tak váhou to není v servisu mi půjčili jinou na zálohu a jelo to stejne mizerne jako s tou původní. Takže další řešení je repas turba?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

A co ti vypsal VAG za závady? Neříkej, že tam nic nebylo.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od majkl1 »

Je fakt, že ty logy jsou na prd, ale turbo bych asi jako závadu vyloučil. Nejezdíš i v jinejch silnějších autech? Pak to člověku připadá, že to nejede.
Pak nejdřív zkoukni palivovej a vzduchovej filtr. Kdy si je měnil? Co tam leješ za naftu? Nemáš rozsypanej kat? atd.
Bude zapotřebí udělat solidní log. Pak jestli máš VIS 2.0, jsou tam jednoduchý návody jak, pomocí vagu zkontrolovat jednotlivý věci(váha, turbo, snimače tlaku, snimač polohy plyn. pedálu apod.). Jestli nejseš vyložený koleno, tak to zvládneš. Pak sem hoď logy. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
pavp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od pavp »

Závady tam byly, ale myslím, že jsem si je vytvořil sám, protože jsem prvně zkoušel jízdu bez čidel, a vždy to bylo horší než se zapojenyma - tím jsem chtěl bez PC zkusit jestli neni nektery uplne nefunkcni... Asi na to nejdu moc mazane, ale takova byla moje uvaha - pak mi to samozrejme napsalo do chyb ze byly odpojeny cidla...
Jo a v praci silnejsima autama nejezdim spis naopak minuly vikend jsem byl se znamym a jeho 66kW fordem Galaxem v Rakousku lyžovat a zarazilo mě jak mu to proti mymu pašíkovi táhne... :( Ani na to lyžování jsem neměl jezdit mám takovej blbej pocit, že jsem si tam zlomil, žebro, ale to je druhá věc to se snad spraví samo :))

Dneska jsem udelal dalsi jizdy a uz jsem logoval vzdy troje hodnoty najednou a delsi jizda. Vzdy jsem se snazil zkusit na trojku akceleraci na plný plyn z 15set otacek na 3tis. Jinak nafta je tam standartni z benzinek... Vzduchový filtr je tam tak pul roku a uz jsem ho zkousel foukat, naftový filtr je tam od začatku zimy nový a zkoušel jsem ho odkalovat.
Zkusím sem hodit dnešní data jestli se Vám bude chtít a něco z toho vyčtete tak dejte vědět jinak to asi budu muset odstavit do nějakýho servisu protože už sám nevím co bych na něm zvládl udělat bez pomoci :(

Jinak všem moc děkuji za jakoukoliv připomínku co zde pronesli - díky :)
LOG-01-010-018-011 druhy.zip
(15.84 KiB) Staženo 65 x

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

Tak to si tomu fakt pomohl, tím odpojováním čidel. Budeš muset začít od nuly. Takže:
0) vymaž chyby VAGem
1) jdi se projet a pak dej vědět co ti tam napsal
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon VW Passat 81kW 1998

Příspěvek od Currahee »

Mě jebne, když to celý napíšu, tak GENERAL ERROR, tak znova. Nejde mi to do palice :roll: proč ti to nejede a ještě mě napadla věc, kterou jsem měl na svym pášovi. Potřeboval jsem to rozjet a na 3ku jsem ho vytočil na 3600 a nejdnou zvadnul, zavřelo turbo. Mjusel jsem pustit plyn a znovu přidat a celé se to opakovalo ve stejných točkách. Byl to totálně zahnojený vzduch.filtr. Ty taky pustíš plyn a znovu přidáš? Nebo držíš plnej a ono to samo ubere a přidá? Každopádně pro klid duše, vyměň filtr za nový a když to tím nebude, tak budeš mít náhradní na příští výměnu. Já málem rozebral zbytečně půl motoru jen kvůli filtru 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Archiv“