Kdy měnit brzdové destičky?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od molczik »

Chlapi, kdy měníte brzdové destičky? Spoléháte se na signalizaci auta, nebo to řešíte podle vzhledu destiček? Já ted koukal na auto a jsou tam destičky tak cca 3 mm, ale signalizace nic nehlásí. Ani zepředu, ani vzadu. Mam tedy počkat, až se to rozsvítí?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od johnns »

Já bych jel podle vzhledu, resp. co přijde dříve: optická kontrola - signalizace - přejetá paní kvůli nedobrždění :lol:
Do nedávna jsem jezdil s auty bez možnosti signalizace a nikdy nebyl problém to včas podchytit. Ani nevím při jaký tloušce to začne řvát? A v souvislosti s tím mě napadá: jdou tam dát i destičky bez čidla? Je to technicky možné?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od šimek »

Někdy se stane, že je sjetá víc právě destička, kde ta signalizace není, takže já osobně na ni nespoléhám a kontroluji to vždy při výměně pneumatik, záleží taky na tom, kolik kdo najezdí ročně km, třeba je někdo sjede 2x do roka.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od majkl1 »

Máš tam vůbec signalizaci? Jinak na auto se signalizací, jdou dát destičky bez, pokud jsou stejného rozměru.
Kontrolu je třeba provádět podle toho jak kdo jezdí. Já udělám tak 2-3 sady za rok, takže koukám každej měsíc. Taky záleží na tom, co jsou ty destičky zač. Měkký se samo sjedou dřčív. Jinak, když jsou tenčí než kolik maj bejt, tak to poznáš podle toho, že se rychle přehřejvaj a začíná to po intenzivnějším brždění hučet a dost ty brzdy "uvadaj". :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od molczik »

majkl1 píše:Máš tam vůbec signalizaci? Jinak na auto se signalizací, jdou dát destičky bez, pokud jsou stejného rozměru.
Kontrolu je třeba provádět podle toho jak kdo jezdí. Já udělám tak 2-3 sady za rok, takže koukám každej měsíc. Taky záleží na tom, co jsou ty destičky zač. Měkký se samo sjedou dřčív. Jinak, když jsou tenčí než kolik maj bejt, tak to poznáš podle toho, že se rychle přehřejvaj a začíná to po intenzivnějším brždění hučet a dost ty brzdy "uvadaj". :wink:
Signalizace tam je, na předku i zadku a auto zatím brzdí dobře. Auto jsme právě koupili (teda spíš ho ještě kupujem), takže co tam je za desky nevim, ale řekl bych, že jsou to origa VW, protože to auto jinej servis nevidělo.

Víte někdo v kolika mm by se měla ta signalizace rozsvítit?

EDIT: Teď čtu v návodu, že signalizace je pouze na předku.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od teekey »

i na zadnich destickach byvaji sensory opotrebeni, ale ja treba na svem aute nemam ani ve predu a nejak toho nelituju, ba naopak kolega ma cidla a je nasrany, ze mu to zacne houkat a jeste na tom kvantum km najede, jinak jak vypadaji opotrebene desticky, viz moje prvni vymena :lol:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od ivula »

molczik píše:Chlapi, kdy měníte brzdové destičky? Spoléháte se na signalizaci auta, nebo to řešíte podle vzhledu destiček? Já ted koukal na auto a jsou tam destičky tak cca 3 mm, ale signalizace nic nehlásí. Ani zepředu, ani vzadu. Mam tedy počkat, až se to rozsvítí?
3mm nečekat hned měnit :!: :!:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od majkl1 »

Jasně, často se stává, že při malé tloušce se matriál na destičce přehřeje a začne se rozpadat a to i po značných kusech. Pak stačí jediný zabrždění a nejenom destičky jsou v háji. Taky kotouče a v nejhorším i Ty s pašounem. :!:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od molczik »

Nakonec to vypadá, že se snad nebudou muset dělat rozvody, takže bych asi nechal udělat ty brzdy. Budu vědět večer. Pokud by ale rozvody byly nutné, tak budou muset ty brzdy aslespoň měsíc počkat. Každopádně díky za rady a tipy.

ad signalizace: V origo návodu na Passata se píše, že na zadek se signalizace nedělá, pouze na předek. Včera mi to potvrdil i technik od VW.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od Currahee »

jj pašík má jen na předku. Tuším, že Sharan má i na zadku 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od teekey »

s tou signalizaci jsem na to prisel v katalogu dilu, tak babo rad :lol:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od Meggy »

určitě bych se nespoléhal na signalizaci, rozebrat to není moc práce tak raději několikrát ročně zkontrolovat
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od majkl1 »

Meggy píše:určitě bych se nespoléhal na signalizaci, rozebrat to není moc práce tak raději několikrát ročně zkontrolovat
Co chceš rozebírat? Stačí kouknout. Přes liťáky bez problému a když se budu jo nudit, tak max. sundám kolo. :repa:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
vwszene
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jížní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od vwszene »

Passat má hlídání desek jen ve předu.Vzadu to neni.Signalizace funguje tak, že v destičce je drátek a pokud se destička prošoupe až na ten drátek, tak to o kotouč ukostří a rosvítí se kontrolka obložení.Je tam nechanej odstup, takže pokud se to rozsvítí tak se nemusí chvátat a dá se na to ještě něco najet.
TUNING 4 EVER

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit brzdové destičky?

Příspěvek od noxicek »

molczik píše:Chlapi, kdy měníte brzdové destičky? Spoléháte se na signalizaci auta, nebo to řešíte podle vzhledu destiček? Já ted koukal na auto a jsou tam destičky tak cca 3 mm, ale signalizace nic nehlásí. Ani zepředu, ani vzadu. Mam tedy počkat, až se to rozsvítí?
Pri 3mm nechast vymenit co nejdriv.!

Jinak ja mel signalizaci ve predu ale nejaky magor to proste jednoduse strihnul ten konektro a bylo , misto toho aby to treba nezapojil nebo strihl kablik hned u desky. Pred dovscou jsem zapomnel uz pak vymenit zadni a dopadl jsem tak, ze jsem si vyfrezoval jeden kotouc, jak uz to bylo sedrene...

Odpovědět

Zpět na „Archiv“