Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Tlapa »

Asi týden zpět jsem z práce svým Passatem 1.9 TDi 81 kw rok 97. Prdnul my asi po 5 tisicich najetych km drážkový řemen. Koupil jsem ho od kolegy z prace kdyz mel najeto 200 tis km. On ho menil tesne pred 200 000km tak že vydrzel tech cca 5000km. Bylo mi to divné, tak me kolega odtahl ke znamemu do servisu. Vymenili jsme ho a natocili motor bylo to takove hlucnejsi ale jelo to a pak jsem to asi po 3 km zastavil a chtel znovu nastartovat a ejhle uz to nešlo. Asi az na potřetí a se skoro plným plynem tak jsem jel hned nazpatek a zacali jsem resit co s tím je. Začalo to delat od te doby co mi prdnul klinak. Tak jsme to pichly na vag a pouze to hlasilo vadna váha vzduchu tu jsem vymenili a koukli na rozvody a rozvodak přeskočil o jeden zub!!! A to diky tomu ze tam vbehnul cucek od drážkového řemene (namotal jsem tam i přes kryt rozvodu) a ted to hlavni memu kolegovi nekdo znamy menil asi na 199tis. km rozvody a neudelal je zrejme poradne!!! Tak jsem radeji vymenil i rolnu (napínák) u drážkového řemene aby se postupne neudiral, diky tomu zrejme prasknul. A ted to hlavni po kompletnim sestelovani je auto na volnobech stejne hlučné, ale pri jizdě je to o 30 procent hlucnejsi. Zrejme nejaky ventil dostal pri preskov¨ceni pecku. Nevite jak postupovat dal a kolik by stala ta sranda? Dekuji za jakouliv odpoved. Moc diky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od majkl1 »

Mě to vloni přeskočilo taky. Neštudoval jsem o kolik, ale hlava na sračku. Cena 35tis. replika. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od ameron »

No to budes musiet asi najprv zistit co sa stalo takze bude musiet hlava dole a potom uvidis.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od FandaTDI »

mě taky přeskočil, ale když jsem najel na dálnici při rychlejší(ale plynulý) akceleraci na 4ku asi ve 120km/h najednou úplná ztráta výkonu, při sešlápnutí plynu bílej kouř...možná teď je hlučnější, ale hlava se zatim naštěstí nekonala - od tý doby jsem najel asi 20 a zatim v pohodě - důležitý je napnout pořádně novej řemen na novejch kladkách a seštelovat předvstřik - ten je ok :?:
a jak hlučnější? :? traktor :?: :mrgreen: a táhne ok? zkus log a test.jízdu(jestli to má smysl s tim jezdit 8))

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Tlapa »

Na volnoběh je to o.k. výkon jsi myslim ze je stejny (táhne stejně jako předtím) ale jakmile se dotknu plynu je slyset jakoby takove vetší drčení (zvonění) no proste vetsi traktor, budu držet motor treba na 1500 otackach tak to je asi nejhorsi ale je to v celem spektru otaček. Kdyz jedu ve vesnici treba mezi baraky a otevru si okenka tak je to strasne. Chci se zeptat cim to muze byt ventily....? A kdyz tak kde zjistim nejakou cenu .... adt, vsem moc diky. Co myslite jezdit dal a neresit to......? Diky za veskere rady

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Danny »

Pokud je to pouze o zub,tak se s tím nemohlo nic stát!! Jeden až dva zuby jo,ale ten třetí je smrt!!Zkušenost!! Takže vyměnit rozvody a udělat je pořádně!! A bude klid!! :wink:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od majkl1 »

To může dělat příliš velkej předvstřik, ale pokud jsi ho už sešteloval, tak asi bude někde trochu hnutej ventil. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Tlapa »

Děkuji velice za rady. Pokusim se jeste jednou udelat předvtřik (mohlo se stat cokoli) a dal uvidim. Jinak rozvody by mely byt o.k. ale pro jistotu tam koupim jeste novy rozvodovy řemen a uvidim. Jinak pokud bude lehce tuklej ventil, tak co s tím dál (jak prijdu na to který to je?) Jinak abych kazdy rano usedal za svoje auto a byl hned nastvanej, to nechci. Velice dekuji za odpovedi.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od majkl1 »

Když měnit ventil, tak asi zrovna celou sadu i se zdvihátkama. Nějaký polovičatosti neberu. Znáš mechaniky: Jojo, je to určo tenhleten. Vymění, ty dáš prachy za novej ventil a těsnění a pak zjistíš, že to nebyl on, ale ten vedle a znova budeš platit práci, ventil a těsnění atd. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od anacixem »

Pokud skočil o zub a tak je to v poho ,udělat pořádně rozvody a je to.A pokud se ti zničil drážkovej řemen tak se mrkni na jeho napínák,většinou se rozřeže o něj a pak se namotá na kliku dolu a je vyděláno.Napínáky totiž nikdo nemění a oni se pak ohejbaj a ohejbaj až začnou řezat řemen.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Tlapa »

Jojo rolnu jsem vymenil (napínák na drazkovej řemen) dal jsem tam od febi a stal mne asi 2300,- kouknu tedy na ty rozvody sice je na nich najeto 5 tis km. Jinak predtim kouknu jeste na ty predvstriky o vikendu. Diky pokud by byly dalsi napaday dejte mi vedet, diky

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Tlapa »

To majkl1: Nejaky výběr či ceník ventilu + zdvihátek, da se sehnat na netu? Diky

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od anacixem »

Sada ventilů myslím stojí kolem 2tis a tak i sada hyder.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od Tlapa »

Diky za info, byl jsem odpoledne u znameho na VAG a zjistil ze ma bát dle tabulek předvstřik 1.3 dle VAGu stupně a ja mel 2.2 tak je to tim doufam. Doufam, ze jenom ty stupne byly dle manualy spravne, ma s tím nekdo zkušenost s touto hodnotou? Diky

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeskočený rozvodák o jeden zub u čerpadla!!!

Příspěvek od teekey »

nevim, ja mam treba predvstrik na nule (coz byt nema) a jediny problem mam v zime, kdy auto hur startuje :?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Archiv“