vibruje a hučí B5ka

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ptazz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od ptazz »

trip3 píše:
ptazz píše:Já bych to tipoval na setrvák.
Novou spojkovou sadu asi. :roll:
a tipoval ze zkusenosti a nebo jen tak? pac koukal sem na ceny setrvaku a spojkovy sady a nechce se mi delat cely prazdniny jen na tohle :D :D
No mě se to nestalo,ale lidi to řikali. :D
Už sem o tom slyšel několikrát,setrvák (dvouhmota se rozhodí a je to v kelu)
Nechci ti nic radit,byl to jen nápad na co se ještě podivat,když nápravu má asi v cajku. ;-)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od majkl1 »

Bejt to setrvák, tak se se vzrůstajícíma otáčkama budou zvětšovat i vibrace, na to jsou fyzikální zákony. Tou geometrií by to taky mohlo bejt, taky jsem myslel, že jsi to automaticky po výměně čepů dával seřídit, ale zas by mi do toho nezapadalo vibrování v určitejch otáčkách. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

majkl1 píše:Bejt to setrvák, tak se se vzrůstajícíma otáčkama budou zvětšovat i vibrace, na to jsou fyzikální zákony. Tou geometrií by to taky mohlo bejt, taky jsem myslel, že jsi to automaticky po výměně čepů dával seřídit, ale zas by mi do toho nezapadalo vibrování v určitejch otáčkách. :roll:
Takyže jsem to dával seřídit, ale po tom co mi v tom servisu servisák po kontrole silentbloků zezhora řekl, že žádnej doraz motoru to nemá se mi nechce věřit, že to provedli dobře. Krom toho to dostalo za tu dobu dvě pecky na pravý i levý kolo, vždy řádně naložený až po střechu. Dneska sem zhodil dolů kolesa, páč sem dával opravit litinu a šáhl jsem jí na poloosy a ty jsou OK, dokonce vypadají nějak moc čistě. Našel jsem ale cosi na ramenách, co mě znepokojilo, přikládám foto. Je to na těch "Uckach" co přidržují tuším stabilizátor.
pravá
pravá
062608141318.jpg

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od šimek »

Tak to určitě nejni v oukcheji.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od majkl1 »

Škoda, mám je doma, mohli jsme je vyměnit. Ale ty vybrace to podle mě nezpůsobuje. Jinak tos nabořil ty nový litiňáky? :roll: Škoda jich. Ještě, že jsme říkali, že jsou nezničitelný. :?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

majkl1 píše:Škoda, mám je doma, mohli jsme je vyměnit. Ale ty vybrace to podle mě nezpůsobuje. Jinak tos nabořil ty nový litiňáky? :roll: Škoda jich. Ještě, že jsme říkali, že jsou nezničitelný. :?
Zrusil jsem jen vnejsi okraj na levym prednim, najel jsem na betonovou podsadu takovych tech plastovych smerovacu, co byvaji u nejakyho zuzeni, nekdo ho otocil o 90stupnu.. jinak auto v tu chvili melo pres 2tuny a nalitl jsem na to ve 110ti a to jsem pred tim prudce brzdil ze 160ti, takze byli i pekně rozehraty v tom momente.... to by se zrusilo asi jakykoliv kolo. Ale v diskservisu rikali, ze je to dobre bouchly, tak oprava 600 a ve stredu je mam doma. Byla to petelica jak svina, tlumic sel uplne nadoraz a ta mrcha na kterou jsem najel uplne odlitla, nicmene kola na vyvazovacce vubec nehazi, je to jen esteticka zalezitost.
Tady je fotecka, jinak neni praskly, je jen zvohnutej, to je odlesk od "blesku". Ale tohle je tak trochu OTcko...
když se potká liťák s ŘSD
když se potká liťák s ŘSD
Vymenit jsme je nemohli, pac sme nemeli kola dule a ja to tehda jeste nevedel...
Jinak snad asi fakt vymenim ten ventilator, uz sem uplne moc zoufalej...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od majkl1 »

Sežeň jen tu samotnou vrtuly. Držíto jen na asi čtyřech šroubcích. Navíc se mi zdálo, že je možná jenom špatně nandaná. Samotná vrtule se mi zdála rovná, jen byla křivě přidělaná. Takže dokud to nesundáš nebudeš vědět. Budeš ale muset shodit(odklopit) celej předek. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

Tak jsem dneska mel cas trochu prozkoumat za jizdy co presneji to dela a zjistil jsem nasledujici. Vse, co jsem uvedl predtim plati, krom otacek motoru, dela to kolem 2200 +-100 rpm na jakemkoliv stupni. Dále pak jsem rikal, ze to nedela pri zrychlovani, to je stale pravda, ale jen pri primem zrychlovani, pokud totiz zacnu tocit volantem tak to vibruje/vrní taky. Jeste zitra nekde vyzkousim co to dela pri naklonenym aute na cumak a na zadek pri stani a hodim sem nejaky to shrnuti. Dneska me to ale uz pekelne otravovalo... :(

miktovej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.04.2015 19:53

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od miktovej »

ahoj ,doresil si to nekdy s tema vibracema,mam totiz uplne stejny problem a za boha nemuzu zjistit co to zpusobuje,vibrace zacinaj okolo 2200 a 2400 mizi ,pri zrychlovani drni nebo vibruje a pri ubranem plynu duneni,pri nerovnostech se zvuk meni,diky za kazdy tip

Odpovědět

Zpět na „Archiv“