vibruje a hučí B5ka

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

Ahojte, tak sem pročítal fórum, našel jsem podobný problémy, ale většinou se to projevovalo při zrychlování. Můj problém je ten, že sem dal měnit horní ramena a čepy řízení a ze dne na den, jak sem si auto vyzvedl jsem zpozoroval, že při jízdě bez plynu a zařazené rychlosti (nejsilneji se to projevuje na 3RS) auto začalo přenášet do kabiny intenzivní vibrace, dokonce i trochu na volantu to je cítit. Dále se to projevuje, když jedu třeba po rovině a jen udržuji rychlost, nejčastěji při 50ce na trojku, tak to vibruje a ještě, když má cesta "vlny" a auto se v nich zhoupává, tak v tom největším zatížení nápravy se vibrace ještě zvýrazní. Nedělá to v zátahu. Ze začátku jsem to taky pozoroval, když jsem popojížděl třeba na jedničku nebo zpátečku a neměl jsem úplně vyšláplou spojku, tak to mnohem výrazněji než jsem uvedl výše vibrovalo do volantu, ale to jsem si buď zvykl a nebo to zmizelo. Vadí to hlavně při dlouhém sjíždění kopce se zařazenou rychlostí, to už se nedá v autě ani moc mluvit.
Mám 5stupňový manuál, najeto tuším 148tis.
Díky předem za cokoliv.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od teekey »

nemohlo by to byt treba rozhozenou geometrii? Jinak me nic moc nenapada v souvislosti s vymenou/obmenou predni napravy...pokud teda neodesel treba tlumic, ci pruzina a nebo si neprezul na sjete pneu
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od majkl1 »

Vono mu to zas až tak moc nehučí (je to VWmaniak!!! :mrgreen: ), ale ty vibrace tam jsou. Dělá mu to na jekejchkoliv kolech či gumách. Já typuju na vůly na vnitřním kloubu na poloose nebo ložisko na diferáku. Je ale divný, že mu to začalo dělat po výměně ramen, ale existujou i náhody. :roll:
Ale je možný, že jsi na těch ramenech měl dost velkou vůly, která drobný vibrace poloosy mohla pohltit. A pak po nasazení novejch ramen se mohla závada projevit. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od Prouza »

Já bych prvně dotáhl šrouby na kolech :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od majkl1 »

Prouza píše:Já bych prvně dotáhl šrouby na kolech :lol:
Ty seš taky šroub :twisted:
Bylo psáno, že to vibruje na jakýchkoli kolech. Jinak při volnejch šroubech to jsou takový hnusný rány(vlastní zkušenost) :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od Currahee »

Jo jo taky zkušenost, když mi je chtěli na letišti Ruzyně čórnout a já se málem zabil. Měl jsem povolený přední a zvuk je to famózní. Čekal jsem kdy se mi zlomí auto nebo co než jsem na Evropský zastavil :roll:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

Tak mám nové poznatky, zjistil jsem, že páša hučí i když mám při jízdě neutrál a držím otáčky cca nad 1500, nejvýrazněji mezi 2-3tis. A je jedno jestli je spojka vyšláplá nebo sešláplá. Opět, největší pazvuky vyluzuje, při zhoupnutí na nějaké příčně zvlněné vozovce.
Jinak jeden servisák tvrdí, že to je tím, že mám pokřivený ten plastový ventilátor na chladiči, poměrně hází se sebou, ale nechce se mi věřit, že by pár gramů rozvibrovalo celý auto. Zatím díky za všechny rady.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od StandaS »

Prouza píše:Já bych prvně dotáhl šrouby na kolech :lol:
Zrovna jsem to chtěl také napsat. :wink: Né, že bych tě chtěl podezírat, ale jednou mi volal bývalý (naštěstí) skorozeťák a také mu to vibrovalo a dělalo bordel. Dával mi to poslouchat po telefonu. Tak jsem mu řekl, aby zastavil a dotáhl kolo. A bylo to tak. Dokonce už jeden šroub ztratil. :lol:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od FandaTDI »

trip3 píše:Tak mám nové poznatky, zjistil jsem, že páša hučí i když mám při jízdě neutrál a držím otáčky cca nad 1500, nejvýrazněji mezi 2-3tis. A je jedno jestli je spojka vyšláplá nebo sešláplá. Opět, největší pazvuky vyluzuje, při zhoupnutí na nějaké příčně zvlněné vozovce.
Jinak jeden servisák tvrdí, že to je tím, že mám pokřivený ten plastový ventilátor na chladiči, poměrně hází se sebou, ale nechce se mi věřit, že by pár gramů rozvibrovalo celý auto. Zatím díky za všechny rady.
no ono to vypadá, že se tam navzájem "dává dohromady" víc zdrojů podobnejch vibrací(ten větrák je sice lehkej, ale hejbe nějakym množstvím vzduchu, takže např. v kombinaci s vyběhanejma silentblokama motoru(a možná nejen) se to na určitý frekvenci(otáčkách) může "potkávat"(sčítat)...na volnoběh je to ok(třeba i za jízdy)?A uchycení ramen, kotoučů,...ok?
edit: a co při brždění - je to stejný?

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

FandaTDI píše:
trip3 píše:Tak mám nové poznatky, zjistil jsem, že páša hučí i když mám při jízdě neutrál a držím otáčky cca nad 1500, nejvýrazněji mezi 2-3tis. A je jedno jestli je spojka vyšláplá nebo sešláplá. Opět, největší pazvuky vyluzuje, při zhoupnutí na nějaké příčně zvlněné vozovce.
Jinak jeden servisák tvrdí, že to je tím, že mám pokřivený ten plastový ventilátor na chladiči, poměrně hází se sebou, ale nechce se mi věřit, že by pár gramů rozvibrovalo celý auto. Zatím díky za všechny rady.
no ono to vypadá, že se tam navzájem "dává dohromady" víc zdrojů podobnejch vibrací(ten větrák je sice lehkej, ale hejbe nějakym množstvím vzduchu, takže např. v kombinaci s vyběhanejma silentblokama motoru(a možná nejen) se to na určitý frekvenci(otáčkách) může "potkávat"(sčítat)...na volnoběh je to ok(třeba i za jízdy)?A uchycení ramen, kotoučů,...ok?
edit: a co při brždění - je to stejný?
tak postupně :) ... silentbloky motoru, a doraz motoru OK, uchycení ramen (horní ramena jsou měněný s čepama řízení, spodní ramena jsou OK, uchycení kotoučů nevím. při brždění stejný, je to jen o motoru, a o tom jaké síly na něj působí. Volnoběh je normální, proto už z kopce jen vyřazuji a obětovávám tak sice pár deci nafty, ale za ten klid to stoji...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od FandaTDI »

trip3 píše:
FandaTDI píše: no ono to vypadá, že se tam navzájem "dává dohromady" víc zdrojů podobnejch vibrací(ten větrák je sice lehkej, ale hejbe nějakym množstvím vzduchu, takže např. v kombinaci s vyběhanejma silentblokama motoru(a možná nejen) se to na určitý frekvenci(otáčkách) může "potkávat"(sčítat)...na volnoběh je to ok(třeba i za jízdy)?A uchycení ramen, kotoučů,...ok?
edit: a co při brždění - je to stejný?
tak postupně :) ... silentbloky motoru, a doraz motoru OK, uchycení ramen (horní ramena jsou měněný s čepama řízení, spodní ramena jsou OK, uchycení kotoučů nevím. při brždění stejný, je to jen o motoru, a o tom jaké síly na něj působí. Volnoběh je normální, proto už z kopce jen vyřazuji a obětovávám tak sice pár deci nafty, ale za ten klid to stoji...
nejsem mechanik, ale jak to tak popisuješ, ubejvá nápadů :P ...vyšlápnutí spojky na to taky asi nemá vliv,co :?: koukal bych, jestli neni někde u motoru něco přidřenýho, uvolněnýho, příp.překážejícího :lol: ... :? Teď to skoro vypadá, že by se to mohlo ozývat i při zastaveným autě z kopce a otáčkách jak jsi psal...tak bych to zkusil vysledovat(nebo vyloučit motor - čimž samozřejmě nevyloučíš, že jeho vibrace za urč.podmínek rozkmitaj něco jinýho, co to může způsobovat)...
edit:ale s mejma nápadama takhle asi brzo skončim u ložisek kol :lol:
Nedostala nějaká část auta nějak "zabrat", než se to projevilo?

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

FandaTDI píše:
trip3 píše: tak postupně :) ... silentbloky motoru, a doraz motoru OK, uchycení ramen (horní ramena jsou měněný s čepama řízení, spodní ramena jsou OK, uchycení kotoučů nevím. při brždění stejný, je to jen o motoru, a o tom jaké síly na něj působí. Volnoběh je normální, proto už z kopce jen vyřazuji a obětovávám tak sice pár deci nafty, ale za ten klid to stoji...
nejsem mechanik, ale jak to tak popisuješ, ubejvá nápadů :P ...vyšlápnutí spojky na to taky asi nemá vliv,co :?: koukal bych, jestli neni někde u motoru něco přidřenýho, uvolněnýho, příp.překážejícího :lol: ... :? Teď to skoro vypadá, že by se to mohlo ozývat i při zastaveným autě z kopce a otáčkách jak jsi psal...tak bych to zkusil vysledovat(nebo vyloučit motor - čimž samozřejmě nevyloučíš, že jeho vibrace za urč.podmínek rozkmitaj něco jinýho, co to může způsobovat)...
edit:ale s mejma nápadama takhle asi brzo skončim u ložisek kol :lol:
Nedostala nějaká část auta nějak "zabrat", než se to projevilo?
no loziska urcite asi pudou vymenit, jenze jedno predni zacalo hucet asi pred 7tisicama a to auto vibruje uz cca 20 tisic. Ten kopec urco vyzkouším, to mě nenapadlo. No jako zrovna vcera sem zkroutil liták, když sme u toho co vsechno dostalo zabrat :D ale ještě bych to mohl dát taky na geometrii, pac jestli ta je spatne nastavena, tak by to taky mohla delat a jelikoz se to objevilo po vymeneni tech hornich ramen, tak by to mohlo byt i to, akorat to nechci dat k těm co to delali po vymene ramen, pac by asi stejne na nic neprisli, nevite kolik stoji geometrie v origo vw servisu, tam tomu snad rozumí víc...
Jo jeste ono to vibruje i kdyz auto stoji na rovine, jedina cast, kdy to nedela je kdyz to zrychluje.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od FandaTDI »

trip3 píše:
FandaTDI píše: nejsem mechanik, ale jak to tak popisuješ, ubejvá nápadů :P ...vyšlápnutí spojky na to taky asi nemá vliv,co :?: koukal bych, jestli neni někde u motoru něco přidřenýho, uvolněnýho, příp.překážejícího :lol: ... :? Teď to skoro vypadá, že by se to mohlo ozývat i při zastaveným autě z kopce a otáčkách jak jsi psal...tak bych to zkusil vysledovat(nebo vyloučit motor - čimž samozřejmě nevyloučíš, že jeho vibrace za urč.podmínek rozkmitaj něco jinýho, co to může způsobovat)...
edit:ale s mejma nápadama takhle asi brzo skončim u ložisek kol :lol:
Nedostala nějaká část auta nějak "zabrat", než se to projevilo?
no loziska urcite asi pudou vymenit, jenze jedno predni zacalo hucet asi pred 7tisicama a to auto vibruje uz cca 20 tisic. Ten kopec urco vyzkouším, to mě nenapadlo. No jako zrovna vcera sem zkroutil liták, když sme u toho co vsechno dostalo zabrat :D ale ještě bych to mohl dát taky na geometrii, pac jestli ta je spatne nastavena, tak by to taky mohla delat a jelikoz se to objevilo po vymeneni tech hornich ramen, tak by to mohlo byt i to, akorat to nechci dat k těm co to delali po vymene ramen, pac by asi stejne na nic neprisli, nevite kolik stoji geometrie v origo vw servisu, tam tomu snad rozumí víc...
Jo jeste ono to vibruje i kdyz auto stoji na rovine, jedina cast, kdy to nedela je kdyz to zrychluje.
aha...no tak to bych skoro tipoval na sbíhavost.... :lol: ...tu geometrii jsem předpokládal po výměně ramen... :mrgreen: ...nevim, jak u autoriz.servisu, ale jde spíš o ten měřicí přístroj a do litra by ses vejít snad měl...s tim motorem uvidíš co udělá ta výměna silentbloků...

Uživatelský avatar
ptazz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od ptazz »

Já bych to tipoval na setrvák.
Novou spojkovou sadu asi. :roll:

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibruje a hučí B5ka

Příspěvek od trip3 »

ptazz píše:Já bych to tipoval na setrvák.
Novou spojkovou sadu asi. :roll:
a tipoval ze zkusenosti a nebo jen tak? pac koukal sem na ceny setrvaku a spojkovy sady a nechce se mi delat cely prazdniny jen na tohle :D :D

Odpovědět

Zpět na „Archiv“