Výměna oleje v automatu

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Výměna oleje v automatu

Příspěvek od Betlem »

Zdravím všechny
Chci se zeptat jestli nevíte někdo o dobré firmě na vyměnu filtru a oleje v automatické převodovce v okolí Prahy.Nebo se vyplati zajet sem http://www.kaps.cz/index_cross.php i když je to celkem z ruky. Předem dík za TIP.

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od Meatfly »

Betlem píše:Zdravím všechny
Chci se zeptat jestli nevíte někdo o dobré firmě na vyměnu filtru a oleje v automatické převodovce v okolí Prahy.Nebo se vyplati zajet sem http://www.kaps.cz/index_cross.php i když je to celkem z ruky. Předem dík za TIP.
Vím, že to dělají na Jarově. Já jsem byl ale v Kapsu, páč to mám blíž a spokojenost. Zatím :mrgreen:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od šimek »

Meatfly píše:
Betlem píše:Zdravím všechny
Chci se zeptat jestli nevíte někdo o dobré firmě na vyměnu filtru a oleje v automatické převodovce v okolí Prahy.Nebo se vyplati zajet sem http://www.kaps.cz/index_cross.php i když je to celkem z ruky. Předem dík za TIP.
Vím, že to dělají na Jarově. Já jsem byl ale v Kapsu, páč to mám blíž a spokojenost. Zatím :mrgreen:
A já byl na Jarově, cennovka cca 5000,.

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od Meatfly »

Já jsem platil v Kapsu 5.444,- (filtr, 10 l ATF, těsnění vany, práce). Asi tak na dvě hoďky.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od johnns »

Nepřemejšlel si nad tím vyměnit si to sám? Je to jen o málo náročnější než výměna oleje v motoru, a hlavně máš 100% jistotu že to nikdo nev-ojebe (nový filtr, správný olej a množství, pořádně vyčištěná vana a magnet od pilin,nové těsnění vany, nenapadaný bordel...) a ušetříš i nějaký kačky (u mě 4st. automat 2.700,-).
V tomto směru bych jinak důvěřoval jen KAPS a nebo servisu na důvěryhodné doporučení.

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od malejpeta »

johnns píše:Nepřemejšlel si nad tím vyměnit si to sám? Je to jen o málo náročnější než výměna oleje v motoru, a hlavně máš 100% jistotu že to nikdo nev-ojebe (nový filtr, správný olej a množství, pořádně vyčištěná vana a magnet od pilin,nové těsnění vany, nenapadaný bordel...) a ušetříš i nějaký kačky (u mě 4st. automat 2.700,-).
V tomto směru bych jinak důvěřoval jen KAPS a nebo servisu na důvěryhodné doporučení.
jojo,taky domo robo a náklady 3tis. za tiptronic.
Přílohy
DSC00811.JPG
DSC00812.JPG
DSC00814.JPG
DSC00817.JPG

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od Meatfly »

To je jasný, ale pokud chceš, aby ti někdo řekl, v jakém stavu tiptronic je a nedával pouze na své dojmy (jiný jsem neměl, takže opravdu nevím, jak přesně se má chovat), tak bych se radši svěřil do Kaps. Kromě toho, největší položkou v tom byl olej, protože ten stávající byl řádně zasekaný a bylo potřeba udělat výplach (proto těch 10 litrů)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od šimek »

Meatfly píše:To je jasný, ale pokud chceš, aby ti někdo řekl, v jakém stavu tiptronic je a nedával pouze na své dojmy (jiný jsem neměl, takže opravdu nevím, jak přesně se má chovat), tak bych se radši svěřil do Kaps. Kromě toho, největší položkou v tom byl olej, protože ten stávající byl řádně zasekaný a bylo potřeba udělat výplach (proto těch 10 litrů)
JJ, výplach se doporučuje, nehledě na to, že nikdy, opravdu nikdy nevypustíš všechen olej.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od johnns »

Řeč byla o výměně filtru a oleje :wink: Je libo u Betlema výplášek - račte do servisu pane :lol:
Pohodu a ruce čistý, domo robo nezajistí!
:wink:

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od Meatfly »

johnns píše:Řeč byla o výměně filtru a oleje :wink: Je libo u Betlema výplášek - račte do servisu pane :lol:
Pohodu a ruce čistý, domo robo nezajistí!
:wink:
Jenže ten výplach se dělá právě tím olejem. Chtěl jsem říct, že ta cena není tak likvidační, když si uvědomíš, že valnou část udělá právě ten olej (10 l) pokud je náplň znečištěná. Takže až zase tak moc na tom DIY asi neušetříš...

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od johnns »

Meatfly píše:
johnns píše:Řeč byla o výměně filtru a oleje :wink: Je libo u Betlema výplášek - račte do servisu pane :lol:
Pohodu a ruce čistý, domo robo nezajistí!
:wink:
Jenže ten výplach se dělá právě tím olejem. Chtěl jsem říct, že ta cena není tak likvidační, když si uvědomíš, že valnou část udělá právě ten olej (10 l) pokud je náplň znečištěná. Takže až zase tak moc na tom DIY asi neušetříš...
Chceš-li čisto vně i uvnitř, výplach nutný - navštiv servis!

Souhlasím s tím, že vypláchnout je určitě dobrý, pokud to v servise jen nenapíšou na FA. Moje domácí opravy pramení hlavně z neuvěřitelných zkušeností v servisech! Hlavně ve značkových. Tam pod záštitou velkého znaku nad vchodem pracovali neuvěřitelně neschopní jedinci, kterým bych už nesvěřil ani výměnu žárovky!
I tak by mě zajímalo jak v servise výplach dělají...? V domácích podmínkách bych provedl výměnu oleje cca 3x s meziprojížďkami. Stálo by to o ten olej víc plus moje práce. Musím ale podotknout, že mi nejde až tak o úsporu, jako o kvalitu - tak jsem to i předkládal v původní odpovědi. :wink:

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od standokan »

jj také to skusím udělat sám :D :D :D
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od Betlem »

Hoj
Všem děkuji za TIP a hold navštívím firmu KAPS. Aspoň si udělam pěknej výlet :lol:

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od johnns »

Tak dej pak vědět jak jsi dopadl, happy way. :wink:

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Výměna oleje v automatu

Příspěvek od johnns »

Je to sice víc jak rok, ale jak jsi dopadl v KAPS?

Odpovědět

Zpět na „Archiv“