jaké brzdové kotouče na passat 2004

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od Currahee »

Jo to jsem slyšel, ale já mám ze závodů zažitý Ferodo a Lucas, tak se jich držím :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od Currahee »

standokan 2 píše:a nahodou jaké patřej na W8 na zadek ?
Koukal jsem ti do ETKY na ty rozměry. Buď je tam jednoduchý 256x22 nebo větraný 269x22, ale asi by ti nejlíp poradil LEX :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od standokan »

to už poznám děkuji :D
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Fritz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od Fritz »

Currahee píše:
standokan 2 píše:a nahodou jaké patřej na W8 na zadek ?
Koukal jsem ti do ETKY na ty rozměry. Buď je tam jednoduchý 256x22 nebo větraný 269x22, ale asi by ti nejlíp poradil LEX :wink:
Mimochodem větraný zadky se dávaly i na V6 TDI.

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od cendler »

taky mám Zimmroše a knim Feroda a taky super, jen je znat jak tu někdo psal, že se musí zahřát pak není problém
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od molczik »

cendler píše:taky mám Zimmroše a knim Feroda a taky super, jen je znat jak tu někdo psal, že se musí zahřát pak není problém
To samý i Powerdisky od ATE. Taky to na první dvě sešlápnutí moc nebrzdí, pak už hej. :)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od ZALL »

molczik píše:
cendler píše:taky mám Zimmroše a knim Feroda a taky super, jen je znat jak tu někdo psal, že se musí zahřát pak není problém
To samý i Powerdisky od ATE. Taky to na první dvě sešlápnutí moc nebrzdí, pak už hej. :)
Ještě na minulém autě jsem měl kotouče Zimmerman a desky Brembo a s tím zahřejváním to nebyla sranda, když mi 50 m od baráku vběhla pod auto kočka, tak jí zachránilo jen to, že ještě neměla vybraný všechny životy (měl sem nohu snad až na silnici a ani se nezablokovali kola :? ). Kdyby před tím brzdy už byly zahřátý tak by mi zbyli aspoň 2 metry :D to pak už vždykcy stálo na místě :twisted:
Nejvíc mě ale dostalo, že o půl tuny těžší pásovec co mam teď brzdí stejně 2xlíp i na sériovkách :)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od Tomasek1234 »

Tak takovy kotouce bych do auta nedal. Prejet nekoho jen kvuli tomu ze nejsou zahraty brzdy? Ja mam origo kotouce (nevim co tam ve VW davaj) ale brzdej normalne okamzite.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od molczik »

Tomasek1234 píše:Tak takovy kotouce bych do auta nedal. Prejet nekoho jen kvuli tomu ze nejsou zahraty brzdy? Ja mam origo kotouce (nevim co tam ve VW davaj) ale brzdej normalne okamzite.
Jde o zvyk. Když s tim počítáš, tak se prostě rozjedeš a hned to cvičně 2x prošlápneš a ony se ohřejou. Pak to ale brzdí líp než origo, i když zrovna Pássovec 3BG brzdí super i se standardama.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od pepanos »

molczik píše:
Tomasek1234 píše:Tak takovy kotouce bych do auta nedal. Prejet nekoho jen kvuli tomu ze nejsou zahraty brzdy? Ja mam origo kotouce (nevim co tam ve VW davaj) ale brzdej normalne okamzite.
Jde o zvyk. Když s tim počítáš, tak se prostě rozjedeš a hned to cvičně 2x prošlápneš a ony se ohřejou. Pak to ale brzdí líp než origo, i když zrovna Pássovec 3BG brzdí super i se standardama.
A jak to děláš,když jedeš v noci po dálnici a třeba hodinu je nepotřebuješ,a střelí ti to tam kamion :158:
Neříkej mi,že si preventivně každou chvíli ohřejváš kotouče 8O

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od Currahee »

Ono to není tak, že by to nebrzdilo. Představ si při sešlápnutí mírnější nástup během první sekundy a pak křivka brzdnýho účinku strmě vystřelí nahoru. V praxi to znamená, že sériovka má sice nástup hned, ale pak se přehřeje, začne se mazat a přestane brzdit. Výsledek-nameleš si kokos. To se mi stalo, když jsem valil protahovačkama z Mořiny dolů na Lety. V půli kopce mi zvadly brzdy a začal jsem se chovat jako slušňák natotata. Zimmroše je jiný kafíčko. Brzdný účinek sice dole mírně zeslábl, ale pod kopcem jsem dobrzdil v pohodě. Díry v kotoučích mám do třetiny plný prachu z destiček :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od molczik »

pepanos píše:
molczik píše: Jde o zvyk. Když s tim počítáš, tak se prostě rozjedeš a hned to cvičně 2x prošlápneš a ony se ohřejou. Pak to ale brzdí líp než origo, i když zrovna Pássovec 3BG brzdí super i se standardama.
A jak to děláš,když jedeš v noci po dálnici a třeba hodinu je nepotřebuješ,a střelí ti to tam kamion :158:
Neříkej mi,že si preventivně každou chvíli ohřejváš kotouče 8O
Jak píše Currahee. Neni to tak, že by to nebrzdilo vůbec. Samozřejmě to brzdí, jen ten nástup je volnější. Takže když budu v situaci co popisuješ, tak budu muset o něco více sešlápnout, disky se ogřejou během 2 vteřin a pak to začne brzdit jak ďas a já pomalu začnu brzdovej pedál uvolňovat a přitom auto bude furt brzdit víceméně stejně. Ovšem právě když sjíždíš nějakej kopec, tak i při hodně rozehřátejch brzdách máš pořád rezervy.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od danw2 »

Tak jsem se dnes zhrozil nad pohledem na svoje přední i zadní brzdy, jsou totálně na odpis. Vyrezlé, sjeté a div, že drží ještě na svém místě. Objednal jsem podle této diskuze následující sadu na čtyřkolku varianta v 1,9TDI 96kW a chci se zeptat, zda vše bude sedět a zda stačí vyměnit jen tyhle věci či je tam nějaká záludnost? Brzdové hadičky mám nedávno nové, tak ted to plánuji jen natřít a vyměnit.

Zadní kotouč: http://www.autodily-cardo.cz/brzdovy-sy ... vw-passat/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadní destičky (byly doma): FERODO THERMO QUIET FQT 1788
Přední kotouče: http://www.autodily-cardo.cz/brzdovy-sy ... passat-03/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přední destičky: http://www.autodily-cardo.cz/brzdovy-sy ... vw-passat/" onclick="window.open(this.href);return false;

Prosím o kontrolu a zhodnocení výběru, at zase nekupuju něco špatného. Normálně bych bral ATE, ale čekala mě ještě jiná investice.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od M@ty »

Vím že u zadních kotoučů byly dvě míry osy kot. od náboje, ale v poznámkách je to vše na čtyřkoly, tak to asi bude správně. Předoplaz bude mít ty druhé. Ferodo desky stojí za prd. Pískají jak když brzdí vlak. Uvidíš no. A u předních kot. ti mohu změřit alespoň míry okolo náboje. Mám připravené nové 312mm kot. na ponku v garáži. Vím že kámoš na Supu AWX je koupil blbě a musel je měnit právě kvůli jinému průměru díry na náboj. Desky jsou stejné.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: jaké brzdové kotouče na passat 2004

Příspěvek od danw2 »

Uvidím, třeba nemám páteční výrobek, navíc byly zdarma :-). Zkus to změřit

Odpovědět

Zpět na „Archiv“