Vzduchový a pilový filtr?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Marian
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Vzduchový a pilový filtr?

Příspěvek od Marian »

Nevíte někdo jak se vyměnuje vzduchový a pilový filtr? :?:
Už bych to měl asi vyměnit a nikdy jsem to nedělal.Po kolika asi tis.km
se to má měnit?
Mám Passata 3bg tdi pd 96kw.Díky za info.
Vw Touran 1,9 Tdi DSG

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Vzduchový a pilový filtr?

Příspěvek od DMS »

Marian píše:Nevíte někdo jak se vyměnuje vzduchový a pilový filtr? :?:
Už bych to měl asi vyměnit a nikdy jsem to nedělal.Po kolika asi tis.km
se to má měnit?
Mám Passata 3bg tdi pd 96kw.Díky za info.
to je jednoduchý i pro laika jako jsem já :lol:
pylový je vedle baterky, sundáš jen gum.těsnění,plastový kryt, vytáhneš ho a dáš nový-pozor dát správně jak je vyznačeno v návodu, aby ti dovnitř fouklal potom vzduch :lol:
vzduchový-asi 4 šroubky vpředu, odkrýt plastový kryt vedení vzduchu, pak jsou tam packy-odklopit a vyměnit. No,nevím jak líp to popsat,ale alespoň něco :cry:

Uživatelský avatar
Marian
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Marian »

Jo to snad zvládnu :wink: A na kolik asi vyjdou nevíš?
Vw Touran 1,9 Tdi DSG

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Marian píše:Jo to snad zvládnu :wink: A na kolik asi vyjdou nevíš?
Do 500Kč se vlezeš za oba. :wink:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

nový pylový mě stál cca.230,-
vzduchový jsem dal sportovný KN za 2500,- :wink:

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tosiko »

Paskal píše:
Marian píše:Jo to snad zvládnu :wink: A na kolik asi vyjdou nevíš?
Do 500Kč se vlezeš za oba. :wink:
Jsi z levného kraje jenom pylový filtr s uhlíkem tě vyjde na cca 500 kč a vzduchový od 300 kč.

Uživatelský avatar
ppaassaatt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tabor

Příspěvek od ppaassaatt »

DMS píše:nový pylový mě stál cca.230,-
vzduchový jsem dal sportovný KN za 2500,- :wink:



Zdravim

Mam otazku. Mam taky 1.9TDI 96Kw. Chtel sem take sportovni filtr, ale dost lidi me odrazovalo, ze pak odejde vaha vzduchu. Jake zkusenosti mas ty. Je vse OK. Dale je to trosku znat. Myslim rozdil mezi obzcejnym a sportovnim filtrem??? Tim filtrem teda myslim sportovni vlozku do origo airboxu.............nebo mas primej sportovni filtr.

Predem dik za odpoved

Karfik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Karfik »

ppaassaatt píše:
DMS píše:nový pylový mě stál cca.230,-
vzduchový jsem dal sportovný KN za 2500,- :wink:



Zdravim

Mam otazku. Mam taky 1.9TDI 96Kw. Chtel sem take sportovni filtr, ale dost lidi me odrazovalo, ze pak odejde vaha vzduchu. Jake zkusenosti mas ty. Je vse OK. Dale je to trosku znat. Myslim rozdil mezi obzcejnym a sportovnim filtrem??? Tim filtrem teda myslim sportovni vlozku do origo airboxu.............nebo mas primej sportovni filtr.

Predem dik za odpoved
ono spíš záleží na tom jak se to bude líbit váze vzduchu. Přeci jen tam bude větší průtok vzduchu a co já vim tak váhy jsou docela citlivý. Když prohledáš forum, tak je tady o tom někde debata kde někdo zkušenej to nedoporučuje.
U nás na vsi se řiká, silnější pes mrdá.

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový a pilový filtr?

Příspěvek od vally_ny »

Marian píše:Nevíte někdo jak se vyměnuje vzduchový a pilový filtr? :?:
Už bych to měl asi vyměnit a nikdy jsem to nedělal.Po kolika asi tis.km
se to má měnit?

Mám Passata 3bg tdi pd 96kw.Díky za info.
nejde tady ani tak o km jako o kvalitu,vyndáš ho a podíváš se jak vypadá,pokud je hodně zas*anej,dáš novej :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

ppaassaatt píše:
DMS píše:nový pylový mě stál cca.230,-
vzduchový jsem dal sportovný KN za 2500,- :wink:



Zdravim

Mam otazku. Mam taky 1.9TDI 96Kw. Chtel sem take sportovni filtr, ale dost lidi me odrazovalo, ze pak odejde vaha vzduchu. Jake zkusenosti mas ty. Je vse OK. Dale je to trosku znat. Myslim rozdil mezi obzcejnym a sportovnim filtrem??? Tim filtrem teda myslim sportovni vlozku do origo airboxu.............nebo mas primej sportovni filtr.

Predem dik za odpoved
Zdar,
mám ho tam asi 2 měsíce a zatím váha vzduchu ok. Nelituju toho, snížila se mi skutečně spotřeba a narostl mírně krouťák, o málo je lepší zrychlení. Je to sportovní vzduchový filtr od KN, nikoliv kit. Používá se i v poušti v závodních vozech v nejprašnějších oblastech, takže pochybuju, že pouští nějaký sajrajt 8)

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

2 otazky pro ty co maji sportovni filtr:

1) jaktoze se vam zvysi kroutak? To by znamenalo, ze ten filtr propousti vic nez serivovej, a pokud propousti vic, to znamena ze ma vetsi "dirky" pro prostup castic, tudiz propusti i vetsi castecky "smeti" nez ten klasickej... no ne?

2) kdyz jsou ty filtry tak super, tak jaktoze je tam nedavaji uz ve fabrice? (i z duvodu zivotnosti atd.)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

Tomm píše:2 otazky pro ty co maji sportovni filtr:

1) jaktoze se vam zvysi kroutak? To by znamenalo, ze ten filtr propousti vic nez serivovej, a pokud propousti vic, to znamena ze ma vetsi "dirky" pro prostup castic, tudiz propusti i vetsi castecky "smeti" nez ten klasickej... no ne?

2) kdyz jsou ty filtry tak super, tak jaktoze je tam nedavaji uz ve fabrice? (i z duvodu zivotnosti atd.)

Zdar,
1) propouští cca. o 40 % vzduchu víc. Vzduchu ne bordelu.
2) Ve fabrice ti nebudou dávat drahý vzduchový filtry, který se dávají do Ferrari a Formule 1 :lol: , takhle kdyby to dělali se všemi díly tak bude stát škodovka 5 melounů :lol:
Ten filtr je z materiálu, že se po cca.50000 km jen vypere a jede se dál. Obyč.vzduchový vyhazuješ.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

DMS píše:
Tomm píše:2 otazky pro ty co maji sportovni filtr:

1) jaktoze se vam zvysi kroutak? To by znamenalo, ze ten filtr propousti vic nez serivovej, a pokud propousti vic, to znamena ze ma vetsi "dirky" pro prostup castic, tudiz propusti i vetsi castecky "smeti" nez ten klasickej... no ne?

2) kdyz jsou ty filtry tak super, tak jaktoze je tam nedavaji uz ve fabrice? (i z duvodu zivotnosti atd.)

Zdar,
1) propouští cca. o 40 % vzduchu víc. Vzduchu ne bordelu.
2) Ve fabrice ti nebudou dávat drahý vzduchový filtry, který se dávají do Ferrari a Formule 1 :lol: , takhle kdyby to dělali se všemi díly tak bude stát škodovka 5 melounů :lol:
Ten filtr je z materiálu, že se po cca.50000 km jen vypere a jede se dál. Obyč.vzduchový vyhazuješ.
A kudy teda? Nejak mi to nejde do hlavy. Plocha je (ve filtrboxu) plusminus stejna, tak jakto ze teda propousti vic? Musi mit vetsi "dirky" pro pruchod vzduchu, ne? No a kdyz jsou vetsi tak tam proleti i vetsi castice prachu nez u seriovyho.

No jo, pokud by mel byt o tolik lepsi, tak uz tech par kacek navic ve vw obetujou, pokud to prinese treba lepsi kroutak, vzdyt by byli sami proti sobe to tam nedat.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

Tomm píše:
DMS píše:
Zdar,
1) propouští cca. o 40 % vzduchu víc. Vzduchu ne bordelu.
2) Ve fabrice ti nebudou dávat drahý vzduchový filtry, který se dávají do Ferrari a Formule 1 :lol: , takhle kdyby to dělali se všemi díly tak bude stát škodovka 5 melounů :lol:
Ten filtr je z materiálu, že se po cca.50000 km jen vypere a jede se dál. Obyč.vzduchový vyhazuješ.
A kudy teda? Nejak mi to nejde do hlavy. Plocha je (ve filtrboxu) plusminus stejna, tak jakto ze teda propousti vic? Musi mit vetsi "dirky" pro pruchod vzduchu, ne? No a kdyz jsou vetsi tak tam proleti i vetsi castice prachu nez u seriovyho.

No jo, pokud by mel byt o tolik lepsi, tak uz tech par kacek navic ve vw obetujou, pokud to prinese treba lepsi kroutak, vzdyt by byli sami proti sobe to tam nedat.

Složení a struktura filtru:
Filtr je tvořen skládanou bavlnou a ocelovou mřížkou. Bavlna zaručuje lepší propustnost nasávaného vzduchu (až o 40 %) a pomocí oleje, který je vyvinut výrobcem, filtruje jemný prach. Ocelová mřížka zachycuje větší nečistoty např. hmyz, listí, kamínky a udržuje tvar filtru, dle normy DIN ISO 9001. Mřížka je spolu s bavlnou zalisována do gumy, která zabezpečuje utěsnění sání vozu. Filtrační schopnost je tímto totožná se sériovým filtrem od výrobce.
Výhody sportovního vzduchového filtru:
Sportovní vzduchový filtr umožní vozu lepší akceleraci a pružnost motoru pomocí zvýšení dosavadního výkonu a kroutícího momentu (o 3 až 7 %), nižší spotřebu paliva (až 8 %) a lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček.

Myslel jsem, že to jsou jen reklam.triky, ale potvrdilo se mi to....
PS : Ve fabrice se šetří, myslíš, že by lidi natáhli na prodej vozů tím, že budou propagovat závodní vzduchový filtr ? :lol:
To raději udělají přihrádku pro deštník. Dělám tam, takže vím, o čem to je :old:

Karfik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Karfik »

To co tu pise DMS o tom slozeni je pravda. Ja ho mel ve Fordu, trochu to znat bylo, ale co jsem zjistil navic je jedna blba vec. V zime jelikoz je tam vetsi proudeni vzduchu se mi motor neohral na uplne idealni teplotu, takze kouril a trochu vic zral, ale v lete pohoda.
U nás na vsi se řiká, silnější pes mrdá.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“