Passat B5 dveřní zámek

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od ___TUROK___ »

Ahoj, mám menší problém, když mám rožnuté světla a otevřu dveře, auto mi nepípá (někdy ano, většinou ale ne), nejde mi vyhřívání zpětných zrcátek (zadního skla ano) a auto musím zamykat tak na třikrat, aby se zamklo. Respektive ono se zamkne, ale neblikne, musím dálkáč zmáčnout tak dvakrát, třikrát, aby to bliklo a nastavilo se to do bezpečné polohy. Někde jsem se dočetl, že to je mikrospínačema na zámku ve dveřích, tak se vás chci zeptat, jestli to zkutečně může být tím, popř. jestli stačí ten zámek vyměnit, aby to bylo zase cajk, díky za příspěvky.


P.S. Mám Passata z roku 98, sedan.

Turok

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

___TUROK___ píše:Ahoj, mám menší problém, když mám rožnuté světla a otevřu dveře, auto mi nepípá (někdy ano, většinou ale ne), nejde mi vyhřívání zpětných zrcátek (zadního skla ano) a auto musím zamykat tak na třikrat, aby se zamklo. Respektive ono se zamkne, ale neblikne, musím dálkáč zmáčnout tak dvakrát, třikrát, aby to bliklo a nastavilo se to do bezpečné polohy. Někde jsem se dočetl, že to je mikrospínačema na zámku ve dveřích, tak se vás chci zeptat, jestli to zkutečně může být tím, popř. jestli stačí ten zámek vyměnit, aby to bylo zase cajk, díky za příspěvky.


P.S. Mám Passata z roku 98, sedan.

Turok
S tím tvým tématem to bude už asi tak téma číslo 1000 o zámcích dveří. Opravdu zkuste hledat. Je to i ve FAQ.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

SPATNY MIKROSPINAC V ZAMKU

Asi nejtypictejsi zavada pro GOLF IV, PASSAT B5 a B5.5, SHARAN, a dalsi...

Priznaky:
• nesviti interierove svetlo po otevreni dveri,
• po zamknuti neblika svetylko ve dverich ridice (nefunguje SAFE zamceni)
• po zamknuti zevnitr tlacitkem se jedny dvere ihned odemknou,
• sam se spousti alarm kdyz nema,
• po odemknuti a otevreni dveri se za 20s zase zamcou (jako by zustaly zavrene)

Blizsi popis zavady:
Jde pravdepodobne o spatny spinac zamku (jsou tam 3), odchazi opravdu hodne casto. Chyba muze byt take v polamanem vedeni (kabelu) nebo v spatnem kontaktu mezi plosnym spojem v zamku a konektorem.

Jak zjistim ktery zamek je spatny? - Staci nastavit interierovou lampicku do polohy rozsviceni pri otevreni dveri a zkouset postupne otvirat dvere. Ty ktere nerozsviti lampicku maji spatny mikrospinac. Toto ale plati pouze pro mikrospinac snimajici polohu dveri (zavrene otevrene), spatny muze byt mikrospinac snimajici polohu zamku (zamceno odemceno) - pote se nelze orientovat timto navodem.

Nekdy muze byt take chyba v pameti zavad v komfortni jednotce - doporucuji zkontrolovat pres VAG.

Oprava:
Musi se rozebrat cele dvere, vyjmou cely zamek ven a zkontrolovat mikrospinace a kontakty mezi plosnym spojem a konektorem.

Ve VW servisu vam sice tuto zavadu odstrani, ale za nekolikanasobek ceny, jakou zaplatite pokud si sezenete starsi zamek napr. z annnce nebo autovrakoviste.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

Tady máš i obrázky.
Přílohy
dlm_01_trim.jpg
dlm_02_insert.jpg
dlm_03_handle.jpg
dlm_04_trimtilt.jpg
dlm_05_trimwires.jpg
dlm_06_window.jpg
dlm_07_sill.jpg
dlm_08_lock.jpg
dlm_10_exterior.jpg
dlm_10_skinmounted.jpg

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

Další.
Přílohy
dlm_11_skinremoval.jpg
dlm_12_skin.jpg
dlm_13_dlm.jpg
dlm_14_hook.jpg
dlm_15_screws.jpg
dlm_16_apart.jpg
dlm_18_internal.jpg
dlm_19_exploded.jpg
dlm_20_pcb.jpg
dlm_21_crack.jpg

Uživatelský avatar
vwszene
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jížní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od vwszene »

hele zámek sem dal fungl novej a stejně mi to nepípá, když mám rozsvícený světla.Kde může bejt ještě závada?
TUNING 4 EVER

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

Tak bych mrknul na komfortku.

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od ___TUROK___ »

Děkuji za radu, pokusím se to rozebrat a zjistím, který to je, pak ho zkusím sehnat někde na internetu, nebo pokud se tu vyskytuje uživatel, který to má, byl bych vděčný.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

___TUROK___ píše:Děkuji za radu, pokusím se to rozebrat a zjistím, který to je, pak ho zkusím sehnat někde na internetu, nebo pokud se tu vyskytuje uživatel, který to má, byl bych vděčný.
Jde to opravit doma vč. výměni mikrospínače v nejhorčím případě, většinou je ale uvolněn spoj na desce.

Uživatelský avatar
pytlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od pytlik »

___TUROK___ píše:Ahoj, mám menší problém, když mám rožnuté světla a otevřu dveře, auto mi nepípá (někdy ano, většinou ale ne), nejde mi vyhřívání zpětných zrcátek (zadního skla ano) a auto musím zamykat tak na třikrat, aby se zamklo. Respektive ono se zamkne, ale neblikne, musím dálkáč zmáčnout tak dvakrát, třikrát, aby to bliklo a nastavilo se to do bezpečné polohy. Někde jsem se dočetl, že to je mikrospínačema na zámku ve dveřích, tak se vás chci zeptat, jestli to zkutečně může být tím, popř. jestli stačí ten zámek vyměnit, aby to bylo zase cajk, díky za příspěvky.


P.S. Mám Passata z roku 98, sedan.

Turok
Zdarec , měl jsem to stejný.Většinou to dělá mikrospínač který není přímo v zámku ale je samostatně pod zámkem.Mě to dělalo u řidiče.Sundat tapec atd...Já to dělal poprvé v životě tak před měsícem.Bylo to na dlouho,ale není to tak hrozný.Na podruhé už to bude brnkačka.Kdyby něco tak se ptej.Na vyhřívání zrcátek to vliv nemá,máš asi přepalenej odporovej drát co je v zrcátku.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od šimek »

Zdarec , měl jsem to stejný.Většinou to dělá mikrospínač který není přímo v zámku ale je samostatně pod zámkem.Mě to dělalo u řidiče.Sundat tapec atd...Já to dělal poprvé v životě tak před měsícem.Bylo to na dlouho,ale není to tak hrozný.Na podruhé už to bude brnkačka.Kdyby něco tak se ptej.Na vyhřívání zrcátek to vliv nemá,máš asi přepalenej odporovej drát co je v zrcátku.


To by samozřejmě psal i VAG, takže napíchnout a šichta, stejně tak napíše který zámek je vadný.

Uživatelský avatar
pytlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od pytlik »

šimek píše:SPATNY MIKROSPINAC V ZAMKU

Asi nejtypictejsi zavada pro GOLF IV, PASSAT B5 a B5.5, SHARAN, a dalsi...

Priznaky:
• nesviti interierove svetlo po otevreni dveri,
• po zamknuti neblika svetylko ve dverich ridice (nefunguje SAFE zamceni)
• po zamknuti zevnitr tlacitkem se jedny dvere ihned odemknou,
• sam se spousti alarm kdyz nema,
• po odemknuti a otevreni dveri se za 20s zase zamcou (jako by zustaly zavrene)

Blizsi popis zavady:
Jde pravdepodobne o spatny spinac zamku (jsou tam 3), odchazi opravdu hodne casto. Chyba muze byt take v polamanem vedeni (kabelu) nebo v spatnem kontaktu mezi plosnym spojem v zamku a konektorem.

Jak zjistim ktery zamek je spatny? - Staci nastavit interierovou lampicku do polohy rozsviceni pri otevreni dveri a zkouset postupne otvirat dvere. Ty ktere nerozsviti lampicku maji spatny mikrospinac. Toto ale plati pouze pro mikrospinac snimajici polohu dveri (zavrene otevrene), spatny muze byt mikrospinac snimajici polohu zamku (zamceno odemceno) - pote se nelze orientovat timto navodem.

Nekdy muze byt take chyba v pameti zavad v komfortni jednotce - doporucuji zkontrolovat pres VAG.

Oprava:
Musi se rozebrat cele dvere, vyjmou cely zamek ven a zkontrolovat mikrospinace a kontakty mezi plosnym spojem a konektorem.

Ve VW servisu vam sice tuto zavadu odstrani, ale za nekolikanasobek ceny, jakou zaplatite pokud si sezenete starsi zamek napr. z annnce nebo autovrakoviste.
3? Já jich mám v zámku u řidiče 5 + 1 samostatně

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od Tomm »

Ten text co sem Simek zkopiroval z sekce GIV - FAQ, jsem psal ja. Samozrejme ze jsou v prednich zamcich 3 mikrospinace uvnitr zamku plus jeden zvenku (ten reaguje na otevreni a zavreni dveri). Ostatne je to videt i na obrazku o nekolik postu vyse :lol:

5+1 je nesmysl (tedy pokud jde o B5, GIV apod. auto)...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

R-zec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.03.2008 18:53
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od R-zec »

pytlik píše:
___TUROK___ píše:Ahoj, mám menší problém, když mám rožnuté světla a otevřu dveře, auto mi nepípá (někdy ano, většinou ale ne), nejde mi vyhřívání zpětných zrcátek (zadního skla ano) a auto musím zamykat tak na třikrat, aby se zamklo. Respektive ono se zamkne, ale neblikne, musím dálkáč zmáčnout tak dvakrát, třikrát, aby to bliklo a nastavilo se to do bezpečné polohy. Někde jsem se dočetl, že to je mikrospínačema na zámku ve dveřích, tak se vás chci zeptat, jestli to zkutečně může být tím, popř. jestli stačí ten zámek vyměnit, aby to bylo zase cajk, díky za příspěvky.


P.S. Mám Passata z roku 98, sedan.

Turok
Zdarec , měl jsem to stejný.Většinou to dělá mikrospínač který není přímo v zámku ale je samostatně pod zámkem.Mě to dělalo u řidiče.Sundat tapec atd...Já to dělal poprvé v životě tak před měsícem.Bylo to na dlouho,ale není to tak hrozný.Na podruhé už to bude brnkačka.Kdyby něco tak se ptej.Na vyhřívání zrcátek to vliv nemá,máš asi přepalenej odporovej drát co je v zrcátku.
Zdarek mam uplně stejnej problem s tim mikrospínačem co je vidět při vyndaní zamku. Prosim tě kde se da sehnat kdyžtak jestli ma naký označení díky

Uživatelský avatar
BadLoser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 23.06.2008 07:17
Bydliště: jih jižní Moravy

Re: Passat B5 dveřní zámek

Příspěvek od BadLoser »

Mám jenom otázku k obrázku dlm_07_sill.jpg....jak jsou v těch dveřích dva stejné šrouby (popsané jako 12pt. Star - M8), co je to za šrouby? To přece není klasický hvězdicový bit...není to náhodou ticísihran?

díky za odpověď ;)
Passat 3C 2.0 TDI Variant Sportline 8V

Odpovědět

Zpět na „Archiv“