teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
marecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia

teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od marecek »

Zdrvim, mam passat 1.8 T benzin a nepaci sa mi teplota vody. Auto bude mat 6 rokov a doteraz som nic take nepozoroval. Takze....

Po nastartovani uplne normalne vystupy teplota kvapaliny na 90 a pekne sa tam drzi, nejde ani hore ani dole. Ale ked zacnem schadzat nejaky dlhy kopec v ktorom vpodstate ani nepridavam, iba brzdim motorom teplota mi klesne aj na 70 C. Ked je potom nejaka rovinka, kde mozem pridat trochu plyn tak teplota zase vystupy na 90.

V com moze byt problem?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od StandaS »

marecek píše:Zdrvim, mam passat 1.8 T benzin a nepaci sa mi teplota vody. Auto bude mat 6 rokov a doteraz som nic take nepozoroval. Takze....

Po nastartovani uplne normalne vystupy teplota kvapaliny na 90 a pekne sa tam drzi, nejde ani hore ani dole. Ale ked zacnem schadzat nejaky dlhy kopec v ktorom vpodstate ani nepridavam, iba brzdim motorom teplota mi klesne aj na 70 C. Ked je potom nejaka rovinka, kde mozem pridat trochu plyn tak teplota zase vystupy na 90.

V com moze byt problem?
No já bych řekl termostat. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
marecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od marecek »

A ako narocna je jeho vymena? casovo a cenovo? Mam tomu rozumiet ze sa nezatvara?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od StandaS »

marecek píše:A ako narocna je jeho vymena? casovo a cenovo? Mam tomu rozumiet ze sa nezatvara?
Tak nějak bych to viděl. Jsou to jen dva šrouby. Cena nic dramatického, přesně si ji už nepamatuji.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od jets »

buď termostat nebo čidlo teploty - já je pro jistotu měnil obě zároveň abych se vyhnul dvojímu hrábání se v motoru. Mám TDi ale bude to podobné. Termostat je na 3 šroubech a čidlo jen na závlačce. Jen nekoho popros aby ti řekl kde jsou na tvém motoru /pokud je sám nenajdeš/ kup si trochu chladící kapaliny a jinak to zvládne i malé děcko.

Dr111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.03.2008 05:26
Bydliště: Vysočina

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od Dr111 »

Zdravim je to spis ten termostat. Mam taky 1.8T a mel jsem to same asi pred pul rokem. Cena byla kolem 400 Kč.

Masser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 22.07.2008 19:26
Bydliště: Severni Morava

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od Masser »

A kdyz mi teplota nestoupne ani na 90 a drzi se porad tak na 80 tak to bude taky termostat? Dik
VW Passat Variant 1.9 TDI automat

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od jets »

Masser píše:A kdyz mi teplota nestoupne ani na 90 a drzi se porad tak na 80 tak to bude taky termostat? Dik
pokud ti ta ručička nekolísá furt nahoru a dolů tak na 99% ano. Propouští kapalinu...

Uživatelský avatar
marecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od marecek »

Ak ak je vadny termostat a nezatvara sa (to by vysvetlovalo preco bez otacok motor chladne) preco ta teplota nevystupi nad 90?
Menili mi teraz rozvody a pozorujem to zhruba od tej doby... nemoze to mat nejaky suvis?

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od jets »

marecek píše:Ak ak je vadny termostat a nezatvara sa (to by vysvetlovalo preco bez otacok motor chladne) preco ta teplota nevystupi nad 90?
Menili mi teraz rozvody a pozorujem to zhruba od tej doby... nemoze to mat nejaky suvis?
Když je termostat nedovřený a propouští vody tak se furt chladí - přehřívá se když se naopak termostat neotevře. U tebe se asi stalo to, že se nedovírá úplně takže při nízkých otáčkách se motor moc ochladí a při vyšších se termostat otevře normálně víc a motor se normálně chladí takže přes 90 nejde. BTW u rozvodů se doporučuje měnit vodní pumpa.

Uživatelský avatar
marecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od marecek »

Naco je vodna pumpa? Nemoze to mat na to vpliv? Pri rozvodoch mi ju nemenili, vraj nebolo treba a jej dodatocna vymena vraj neni moc narocna. Rozvody mi spravili asi za 3 hod...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od majkl1 »

marecek píše:Naco je vodna pumpa? Nemoze to mat na to vpliv? Pri rozvodoch mi ju nemenili, vraj nebolo treba a jej dodatocna vymena vraj neni moc narocna. Rozvody mi spravili asi za 3 hod...
Pokud by byla vháji pupba, tak by se ti spíš přehřívalo. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Robert 323
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.02.2015 18:00

Re: teplota vody pri brzdeni motorom klesne na 70

Příspěvek od Robert 323 »

Mám opačný problém. Po naštartovaní sa motor zohreje na 90 A keď začnem ísť rýchlosťou nad 140 km/h teplota začne klesať A strašne dlho trvá kým sa dostane na 90.Čím to môže byť? 1.8t aeb nabehne 340000km.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“