brzdova kvapalina

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od Currahee »

Meggy píše:
Currahee píše: To sice stačí, ale šlapeš víc bo se část sraček vrací. Ventilek mi taky poradil jeden z klubáků v Řásný a funguje to parádně 8)
zní to zajímavě a určitě se s tím dělá lépe...ještě jsem ale to neviděl...mno hold zlatý český ručičky vymyslí a udělaj všechno :)
Jedinou drobnou nevýhodu to má. Ten ventilek nesmí být zalepený (starý) jinak ti to vystřelí jako mě a podběh je od brzdovky :lol: Když jsem ho pak rozchodil, tak už to šlo samo :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od mentol »

a mohli by ste napisat cely postu,jak vymenit tu kapalinu?? dik

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od harmani »

čaká to aj mna tak som zvedavý na postup...a hlavne akú značku kúpiť...ferodo, castrol atd?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od M@ty »

No já své Prase rozmazlil a koupil ATE DOT4 pro systém ESP. Postup klasickým vyšlapáním kromě spojky. Mrcha nešla. Musel jsem použít tlak. přípravek na nádobku.
Přílohy
53d47217ba64dbc43f330000.jpg
53d47217ba64dbc43f330000.jpg (12.81 KiB) Zobrazeno 2480 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od harmani »

jaká náhoda:) ja som kúpil to isté aj kotúče ak platničky ATE..už len postup ko to vymenit...1L bude stacit? ostala mi vysiet aj rucna brzda, premazal som ale nepomohlo na dlho...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od M@ty »

Ručka - budeš muset odpojit na zad. třmenu lanovod a zjistit zda není zarezlé lano nebo je problém v zadním třmenu - v hryzlé hřídeli páčky mechanizmu ručky.

Při výměně bez zavzdušnění stačí 1l brzd. kapaliny. Vysaješ nádobku stříkačkou a doleješ novou kapalinou. Pak jeden třmen po druhém párkrát odvzdušníš vyšlapáním.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od harmani »

M@ty píše:Ručka - budeš muset odpojit na zad. třmenu lanovod a zjistit zda není zarezlé lano nebo je problém v zadním třmenu - v hryzlé hřídeli páčky mechanizmu ručky.

Při výměně bez zavzdušnění stačí 1l brzd. kapaliny. Vysaješ nádobku stříkačkou a doleješ novou kapalinou. Pak jeden třmen po druhém párkrát odvzdušníš vyšlapáním.
ok takze nemam co pokazit? nieco mi na lavej prednej strane pri kolese hrka ked idem po dlazbe alebo nerovnej ceste...co pozriet? na normalnej ceste nie...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od M@ty »

Ztichne to kdyz pribrzdis? Pokud ano, tak je „volna” brzdova deska (nekdy staci napruzit pruzinu) nebo treba uvolneny drzak trmenu popr. vodici nerezovy cep. To bych prekontroloval. Sroub M12x1,5 drzaku trmenu poradne dotahnout. Nemusis se bat.
Pokud to cinka i pri brzdeni, tak muze byt volny stabilizator v ulozeni (ale to je pak spis takove potukavani) nebo cep ramene.

Pri dotahovani odvzdusnovaku trochu citu at nestrhnes zavit. Nachylne jsou hlavne zadni hlinikove trmeny. Tam je to jako nic. A hlidej si stav kapaliny v zasobni nadobce. Prubezne dolevej at se ti to nezavzdusni.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od harmani »

dikky ale zrejme ramená alebo čap riadenia...má to volu ked som položil prsty a kamoš mykal volantom

Odpovědět

Zpět na „Archiv“