Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Zdravím,pokud jedu po nerovnostech,tak mi jakoby z kufru z pravé strany vychází takový jakoby gumoví vrzání,mohlo by to dělat uložení tlumiče? Nebo jak poznam že je to uložení v poho?
Nedávno sem dával nový tlumiče a uložení se zdálo být dobrý.

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Tak to opravdu vypadá na to uložení,ale já ho nemůžu nikde na netu najít,všude je jen na přední nápravu.
Prosím o odkaz.
Dík

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od Danny »

Podle mě tam vzadu nemá co vrzat..Páč to bumové uložené co je dole je číst tlumiče a nahoře tam nic takového není...Je to hliníkový odlitek...Není tam co mě¨nit..Možná dotáhnout... :)

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Danny píše:Podle mě tam vzadu nemá co vrzat..Páč to bumové uložené co je dole je číst tlumiče a nahoře tam nic takového není...Je to hliníkový odlitek...Není tam co mě¨nit..Možná dotáhnout... :)
Ale vrže,kamarád mě houpal s autem a vychází to od pravýho zadního kola,jako když se šoupe guma o železo,no na pohled vše ok.,v pátek jedu do servisu,tak tam snad přídem na to co to je?
Dělalo mě to i před výměnou tlumičů,ale ted se to stupnuje.

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od Krosik »

To je zaujimave, nikto o tom nikdy nepocul a zrazu ma kazdy s tymto problem, ja som mal to iste, vymenil som tlmice a presne ten zvuk ako guma o zelezo, mne to robilo silnejsie ak prsalo a dostala sa na tlmic voda.

Akej znacky tlmice si tam daval?

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Krosik píše:To je zaujimave, nikto o tom nikdy nepocul a zrazu ma kazdy s tymto problem, ja som mal to iste, vymenil som tlmice a presne ten zvuk ako guma o zelezo, mne to robilo silnejsie ak prsalo a dostala sa na tlmic voda.

Akej znacky tlmice si tam daval?
Zatím jen Starline,navíc nebyl peníz a výměna byla nutná,auto skákalo jako blázen.

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od pute »

To bude možná ono, co mi pár lidí vyprávělo tak Starline by dali pouze na auto který by druhej den prodávali ... :-(
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od Krosik »

No panove, ja som dal tlmice Kayaba (btw Made in Czech :) ) a po par mesiacoch mi robil ten zvuk ked bol mokry, takze som teraz dal dalsie tlmice Kayaba, uvidime....

Uživatelský avatar
ROMERT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 15.04.2008 22:49
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od ROMERT »

Mám na zadní nápravě tlumiče Starline asi půl roku a zatím úplně v klidu.
Když jsem je měnil na jedné straně jsem měl špatný doraz tlumiče (takovej světlej robertek gumovomolitanovej) nebo jak bych to nazval. Při výměně jsem novej neměl tak jsem ho tam musel dát ten špatnej a vrzalo to. Koupil jsem oba nový, znovu to rozdělal a vyměnil a byl klid.
To je můj příběh
:D
Oprav to a máš to.....

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

ROMERT píše:Mám na zadní nápravě tlumiče Starline asi půl roku a zatím úplně v klidu.
Když jsem je měnil na jedné straně jsem měl špatný doraz tlumiče (takovej světlej robertek gumovomolitanovej) nebo jak bych to nazval. Při výměně jsem novej neměl tak jsem ho tam musel dát ten špatnej a vrzalo to. Koupil jsem oba nový, znovu to rozdělal a vyměnil a byl klid.
To je můj příběh
:D
Hm to je ten držák tlumiče co je přišroubovanej ke kastli?(drží ho 2 šrouby,a do něj je přišroubovanej tlumič)
Pokud ano tak kde si je sehnal?Nikde to nenabízí.

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Tak už jsme na to v servisu přišli proč to vrže,vyndali jsme tlumič a v tom držáku je urvaná ta guma co je do ní tlumič přišroubovanej,takže tlumič funguje jako když nefunguje,,novej se dá sehnat jen origo na objednávku za cca 1000kč.
Náhodou doma někdo nemáte?

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od Krosik »

"drzak" to myslis ulozeni tlmice? pokud ano tak to ma kazdy obchod/sklad, ja sem nasel cca 5 ruznych vyrobcu ulozeni zadniho tlmice. Muzes napr mrknout na intercars.cz
stoji to malo cca 3-8 set za kus, podle kvality

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od Sundee »

miky1 píše:
ROMERT píše:Mám na zadní nápravě tlumiče Starline asi půl roku a zatím úplně v klidu.
Když jsem je měnil na jedné straně jsem měl špatný doraz tlumiče (takovej světlej robertek gumovomolitanovej) nebo jak bych to nazval. Při výměně jsem novej neměl tak jsem ho tam musel dát ten špatnej a vrzalo to. Koupil jsem oba nový, znovu to rozdělal a vyměnil a byl klid.
To je můj příběh
:D
Hm to je ten držák tlumiče co je přišroubovanej ke kastli?(drží ho 2 šrouby,a do něj je přišroubovanej tlumič)
Pokud ano tak kde si je sehnal?Nikde to nenabízí.
Nie ten doraz (ktory kolega spomina) nieje prisrobovany.. to je len nasadene na tycke tlmica..
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

12jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 11.07.2011 18:51
Bydliště: orlová

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od 12jakub51 »

dobrý den :) dneska jsem taky měnil horní uložení tlumičů zadních ,ano má tam co pískat hlavně za mokra ,je tam "silentblock"v hliníkovém bloku a ten je třeba vyměnit http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... sachs.html" onclick="window.open(this.href);return false; -todle ted už je klid ,puvodně sem myslel že to děla uloženi zadni napravy a to stojí 4000 :)

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Jak poznám špatné uložení zadního tlumiče?

Příspěvek od Globettroter »

Anebo zde u Seba o cca 90kč levnější :mrgreen: :wink: http://www.hanza-autodily.cz/ulozeni-za ... s/d-71382/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Archiv“