Výměna předních tlumičů A6 / Passat

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Výměna předních tlumičů A6 / Passat

Příspěvek od cippis »

Ahoj chlapi, můžete mi v pár bodech popsat co je vše třeba udělat při výměně předních tlumičá na A6/ Passat (99). A na co si dát majzla. Díky za dobré rady.

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumičů A6 / Passat

Příspěvek od Vali »

cippis píše:Ahoj chlapi, můžete mi v pár bodech popsat co je vše třeba udělat při výměně předních tlumičá na A6/ Passat (99). A na co si dát majzla. Díky za dobré rady.
Na klouby na ruce.

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cippis »

To sem čekal :ura1: :gun: :gun: :D

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumičů A6 / Passat

Příspěvek od Vali »

cippis píše:Ahoj chlapi, můžete mi v pár bodech popsat co je vše třeba udělat při výměně předních tlumičá na A6/ Passat (99). A na co si dát majzla. Díky za dobré rady.
Tam nic zku*vit nemůžeš, jedině že bys urval nějáký čidla a to neurveš, tda pokud nejsi lama.

Uživatelský avatar
Bagior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Bagior »

Hele??? A ty myslíš výměnu komplet celýho tlumiče, nebo te starej rozebrat a dát nový věci.?

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cippis »

potřebuju pár rad jak vyoperovat ven ten McPherson. Nemám s touhle nápravou žádnou rozebírací zkušenost. Tak abych zbytečně nevyndaval něco co nemusím a zbytečně nezk*rvil něco co tam ještě může být zdraví dál :)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

cippis píše:potřebuju pár rad jak vyoperovat ven ten McPherson. Nemám s touhle nápravou žádnou rozebírací zkušenost. Tak abych zbytečně nevyndaval něco co nemusím a zbytečně nezk*rvil něco co tam ještě může být zdraví dál :)
Prostě sdvihni auto, sundej kolo, pořádně si všechno prohlídni, pak si sedni, zamysli se co asi tak rozebrat a dej se do toho, na druhé straně zjistíš co jsi všechno na té první dělal zbytečně. Spousta lidí to tak dělá když je to poprvé. :D

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cippis »

dobrá rada nad zlato

Uživatelský avatar
Bagior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Bagior »

Jo... S tim bych souhlasil... Hele když něco neurveš a budeš vědět kde to bylo, tak si klidně můžeš rozebrat celý auto :lol: Takže bych řek, že se u těch tlumičů nemusíš ničeho bát... Akorát (nevim teda jestli je to i na tech tvejch, ale na 99,9% by to tak bejt mělo) nepovoluj ten velkej šroub co je na nejvrchnější části tlumiče uprostřed! To by ti mohlo krásně vylítnout péro... Ale to asi víš... Tak ať se ti zadaří

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cippis »

musím vyndavat nějaký kloub ramena nebo se to nechá vytáhnou samotný z tý spleti ramen

Uživatelský avatar
knap
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 420
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knap »

cippis píše:musím vyndavat nějaký kloub ramena nebo se to nechá vytáhnou samotný z tý spleti ramen
Žádný ramena nevyndavej.Otevři si přední hauptnu a zezhora u každýho tlumiče uvidíš takový 2 záslepky.Ty vyndej a pod nima jsou u každýho tlumiče vždy 2 matky,který vyšroubuješ nejlépe až poté,co máš vyndanej ten šroub ze spodní části tlumiče.Toť vše.

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cippis »

mám asi jiný auto, nahoře je tlumič držen v lůžku na 3 šrouby, které jediné koukají do prostoru motoru. musí to celý ven včetně odpojení dvou horních ramínek, abych se dostal na ten středový šroub tlumiče
Přílohy
Obraz011.jpg
Obraz011.jpg (48.64 KiB) Zobrazeno 1515 x
Obraz009.jpg
Obraz009.jpg (36.69 KiB) Zobrazeno 1515 x

Uživatelský avatar
knap
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 420
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knap »

Tohle to i s ramenama tam právě zůstává :wink: Musíš najít ty dvě zátky blíž u tlumiče.

Uživatelský avatar
mvolesko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 195
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mvolesko »

knap to pise presne jak se to ma delat !

hlavne pak potrebujes stahovaky na pruziny (ja pouzivam na felicii za 360kc stal par) 18 ockovej klic a imbus 6 a bez stahovaku se do toho nepoustej jinak ti to ustreli hlavu

PS: posledni dobou sem plno lidi pise uplne nesmyslny prizpevky (treba Vali) nechapu ...

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cippis »

Ok díky, konečně rada, kterou jsem očekával, tak já du hledat tu krytku.

Díky jsou tam, a já bych to bejval rozebral celý

Odpovědět

Zpět na „Archiv“