Klesani otacek na volnobehu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Dr.Easy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 06.08.2008 08:43

Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Dr.Easy »

Ahoj,

posledni dobou se mi obcas stane - ne vzdy - , ze pri zastaveni nebo pri volnobehu (az po ohrati motoru) se mi meni volnobezne otacky. motor si prida tak 200ot, pak zase klesne, pak zase prida, zase klesne. Nechcipe to. Nasednu, jedu 50km, zastavim a je klid. nasednu, jedu 50km a zase to zacne delat. V cem hledat chybu?

Diky moc
VW Golf mk7 FL
Seat Leon 5F

Dr.Easy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 06.08.2008 08:43

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Dr.Easy »

jo a mam T4 75kW :)
VW Golf mk7 FL
Seat Leon 5F

Tis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.06.2009 13:36
Bydliště: Posázaví

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Tis »

ahoj koupil jsem teď t4 caravelu a dělá mi přesně totéž taky sháním co to je,jestli jsi už jsi tomu přišel na kloub dej mi vedět dík.Zdeněk

Dr.Easy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 06.08.2008 08:43

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Dr.Easy »

ahoj, neprisel. nikdo neporadil ani mechanik nevi cim by to mohlo byt...

dej kdyztak vedet, kdyz na to prijdes. helplo by mi to..

pozn. deje se tak jenom obcas.
VW Golf mk7 FL
Seat Leon 5F

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od tdiracing »

na dálku se to špatně opravuje,to chce přijet do sevisu
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Tis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.06.2009 13:36
Bydliště: Posázaví

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Tis »

Ahoj tak jsem dostal informaci, že kolísání otáček může způsobit špatně načipovaný motor :cry:
Nevím ani jestli já ho mám čipnutý mám caravelu jen krátce a ani nevím jak se to zjistí ,asi jen na počítači.Zdeněk

Dr.Easy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 06.08.2008 08:43

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Dr.Easy »

Tis píše:Ahoj tak jsem dostal informaci, že kolísání otáček může způsobit špatně načipovaný motor :cry:
Nevím ani jestli já ho mám čipnutý mám caravelu jen krátce a ani nevím jak se to zjistí ,asi jen na počítači.Zdeněk

a ja to zjistil cim toje :). mel jsem rozvodak o 2 zuby preskoceny. nastesti se nic nestalo. rekl mi to pan v pneuservisu, ze mu todelalo u passata po vymene rozvodu, tak to nechal jinde zkontrolovat a huh, bylo to tim. Pry to ridici jednotka nejak vyrovnava, ci co a to zpusobi to klesani a stoupani otacek.

ja jsem na slovensku musel chte nechte T4 2x roztahnout, takze mi to tam asi preskocilo :)
VW Golf mk7 FL
Seat Leon 5F

Tis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.06.2009 13:36
Bydliště: Posázaví

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Tis »

Ahoj, díky za info hned jedu k mechanikovi,ten rozvoďák mě nenapadnul ale asi to bude ono protože kouří a nějak netahá. :x
A nevíte někdo náhodou co způsobuje při jízdě pod polahou zvuky jako když se tře o něco guma souvisí to s otáčkama ,mám Caravellu syncro ,nemůžu na to přijít když jsem zvednul auto tak to nebylo slyšet.díky Zdeněk :?:

Tis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.06.2009 13:36
Bydliště: Posázaví

Re: Klesani otacek na volnobehu

Příspěvek od Tis »

Tak ma moje dotazy nikdo neodpověděl, tak pišu co jsem zjistil,změnu otáček mělo na svědomí čidlo teploty! Chvíli ukazovalo 0 a pak zas 90°C čili řídící jednotka na to reagovala změnou otáček.Vrzání pod podlahou usyncra způsobovala špinavá krycí manžeta ložiska kardanu.Vrzání při startu a vypnutí motoru má zas na svědomí styk výfukového potrubí s stabilizační tyčkou.(to musím ještě nějak upravit)Zdeněk.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“