nežere olej

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
sid_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.09.2009 08:29

nežere olej

Příspěvek od sid_cz »

zdravím, mám jen dotaz, jestli se někdo setkal už s podobným "problémem", mám VW T5 2.5 (96kW) s filterm pevných částic, loni kupovaný, už jako nové si to nevzalo ani kapku oleje, do první výměny stále hladina oleje na MAX, čidla se ozvali v cca 20 tis. , výměna ve 22 , dal jsem tam Castrol Longlife III Professilonal 5W-30, technici v servisu to zase nalili po max. a ani po 9 ticících od váměny prostě neubylo nic, kdysi jsem v nějakém motoristickém časáku četl, že se může dostávat nafta do oleje, nechal jsem odsát trochu oleje a dal na rozbor do Moravských naftových dolů a je to v pořádku. Je to "normální" , že si motor za cca 30000 neveme ani kapku oleje ? Dále jaký doporučujete olej, jeden prodejce mi řekl, ať tam klidně dávám ten longlife vzhledem k jeho ceně, která šla za ta léta dolů (pamatuji doby, co byl za 600 a výš) a měním po 15000,-
díky za reakce

ceruna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.05.2009 23:02

Re: nežere olej

Příspěvek od ceruna »

Mám r.v.2006 s Filtrem P.Č. A TAKY MI TO VŮBEC NEŽERE OLEJ,ALE ZASE SE MI TO OBČAS DUSÍ.

Uživatelský avatar
PavelM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: nežere olej

Příspěvek od PavelM »

buď rád,že to olej nežere,co by za to někdo jiný dal.

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: nežere olej

Příspěvek od vwento »

PavelM píše:buď rád,že to olej nežere,co by za to někdo jiný dal.
asi tak... to je jenom dobre, a jeste u PD... ja mam T4 1,9TD, starej komurkac, najeto poctivych 230000km a od vymeny do vymeny (10000km) si taky nevezme ani kapku oleje.. a jsem nanejvis spokojeny a urcite v tom nehledam zavadu... :-)
B6 BKC

sid_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.09.2009 08:29

Re: nežere olej

Příspěvek od sid_cz »

no, bohužel v opakovaném rozboru po více ujetých kilometrech bylo v oleji až 10% nafty, v servisu se to řeší a zatím bez výsledku, vyměněné čerpadlo, přetěsněné vstřiky, hlavně je to hodně na dlouhé lokty, udělá se nějaká oprava a pak váhu oleje, musím něco nalítat a zase váhu oleje
on ten olej totiž neubývá, ale spíš "přibývá", co jsem dělal výměnu, tak jsem si nechal olej dát co do měrky na střed a po pár tisících jsem měl olej na max :( , ale výš, než max to neleze
tak nějak zpětně mi dochází, proč mi počítač začal blikat servis už při 17 tisících, ten olej byl už v hajzlu
auto nijak extra nehoním a naftu beru poslení rok jen vervu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“