přehřívání motoru T3 1,6 td

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
karasov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2009 17:22

přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od karasov »

Mám problem u své T3 1,6td když jedu do delšího táhlého kopce tak začnu vařit po rovině se teplota drží na stálé teplotě při nastartování mi jde vzduch do expancky jinak voda mi moc nemizí poradte prosím co stím mám pocit že je bud prasklá hlava nebo odfouklé těsnění dík za radu

pistak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.10.2009 14:35

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od pistak »

Hoj,je dost moznosti, proc to vari. Nejlepe zacit u tech mensich veci nez zacnes sundavat hlavu. Rikas ze to vari jen pri vetsim zatizeni. Vodu neztracis. Pri jizde, ne do kopce, je vse v pohode.........Co mas na mysli tim ze po startu to odfoukne z nadobky, jak to vypada nekolik min. po startu, je to stejne, nebo nic, nebo horsi? Nemyslel bych hned na to nejhorsi. Pokud je problem jen tehdy, jak rikas, po dlouhem kopci, jinak klid. .....Abych se nekoho nedotknul, jakoze Pan chytry, toto by byla moje cesta.......Zkontroluj toto, olej v motoru? ztraci- neztacis vodu? problem jen pri vetsim zatizeni nebo neustale? tlak v nadobce.....okamzite nebo jen kdyz je motor teply? kdyz ji otevres, i nekolikrat za sebou, jde voda ven, vznika velky, maly nebo zadny tlak, pri studenem, teplem motoru, nebo porad? Mel bych spoustu dalsich otazek, ale zkus prvne rict jak vypada co jsem napsal. Potom muzes pokracovat dal. Jestlize tam neco je,tak to najdes, a pouze tak ze zacnes, nejlepe, na zacatku.Zatim zdarec

karasov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2009 17:22

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od karasov »

Aloha hladina oleje je v poho i barva emulze nevzniká do expancky jde vzduch okamžitě jak nastartuji je jedno zda je agregat zahřátý či studený při každém otevření nádobky jde voda ven již jsem to zkoušel i bez termostatu ale to je stejné jen se oddálí zahřátí agregátu při zahřátí se tlak v hadicích zvěčuje několikrát jsem to odvzdušnoval ale je to pořád stejné jinak topení funkuje dobře je jedno zda je zapnuté či ne kontroloval jsem i větrák chladiče a ten sepne jak má jo a ještě se mi stane že jek se ten agregát zahřeje tak mi zustává viset plin jako kdyby si to samo začalo přidávat díky za rady předem jo je pravda že to auto něco váží zhruba 2t je to obytka s nástavbou

pistak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.10.2009 14:35

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od pistak »

Hoj, toto vse se opravdu zda jako tesneni pod hlavou. To ze se tlak v systemu zvetsi pri vetsi teplote je normalni. Ale ten zbytek uz ne, jako ze jde voda ven, porad tam vznika tlak, atd. Posledni vec kterou jeste muzes udelat, je, zmerit tlaky na kazdem valci. A jestlize nektery tlaci do vody, budes i vedet ktery to je, plus si budes jisty. Ale vse nasvedcuje na tesneni. Popr. praskla hlava, ale to zjistis pozdeji. Jestlize ji sundas, tak je dobre ji nechat odzkouset, tj. odtlakovat. Takovy test zjisti jestli neni nekde prasklina, kterou vetsinou neni okem videt. Toto je dobre udelat pokazde, jelikoz si muzes nekdy usetrit dvoji praci.
PS. pokud si nejses jisty, muzes pockat na nazor ostatnich, at v tom nejsem sam,he he :D
Takze opet muj postup......Zmerit tlaky na kazdem valci, samozrejmne ze asi budou nizsi, protoze motor uz neco pamatuje. To nevadi, jen pokud tam nebude nekde moc velky rozdil, dam priklad, jelikoz nevim kolik ma mit tlaky tvuj motor, 3 valce maji mezi 7-9 bar 1 valec 4-6 bar. V tom pripade jses doma. Hlava dolu, otestovat, vizualne, peclive zkontrolovat blok motoru, pokud bude vse v poradku, i hlava, nove tesneni a je to. Jeste k tomu odzkouseni hlavy, je dobre ji nechat srovnat, zbrousit. Toto ale neudelas sam doma, jak se rika na koleni. Takze jestlize praci nekomu sveris, ten uz by mel vedet. Pokud ne, urcite se porad. Zatim hoj.

karasov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2009 17:22

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od karasov »

jo ta rada je nad zlato to by mě nenapadlo změřit tlaky a ty myslíš že když je tam třeba vlasová prasklina ne hlavě tak to těma tlakama zjistim ale když to funí do expancky tak asi jo díky za radu

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od tdiracing »

měřit tlaky a tím zjistíš že je prasklé těsnění,na kterém je válci a nebo prasklá hlava tak tomuhle nse říká tutová kachna.první co by mě zajímalo je jestli náhodou místo nemznoucí chladící kapaliny tam není obyč voda,poněvač tento motor má pracovní teplotu více jak 100 stupnů tak to by mohla být jedna příčina,ale spíše to bude těsnění pod hlavou než praská hlava.a nezapomeň až budeš měnit těsnění,tak nech srovnat hlavu a natlakovat aby si měl jistotu.výměna je celkem jednoduchá
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

pistak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.10.2009 14:35

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od pistak »

Ano a uz je mame tady, pan vseumel. Proc musi kazdy delat toho nej na svete. Kdyby jsi se treba, PANE NEJ, podival co jsem psal naposledy. ZBROUSIT A ODLAKOVAT HLAVU. Takze pane nej, dejte se do klidu, a nedelejte ze sebe toho nej :!:
Ano a diky panu NEJ se dostavame do zdarneho konce TESNENI :idea: :idea: :idea:
pistak4karasov dej pak vedet jestli bus v pohode, zatim.

pistak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.10.2009 14:35

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od pistak »

Malem jsem zapomel,
jeste pro pana NEJ, ten termostat co jste mi poradil posledne, bohuzel chybu neodstranil.Ale i tak dekuji za snahu, nikdo prece nemuze byt NEJ :mrgreen:

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od tdiracing »

hele je to jednoduché,mám tu jedno auto a přehřívá se,je to těsnění pod hlavou,přijeď poskytnu ti vše co budeš potřebovat,a zjisti mi na jakém válci je vyfouklé těsnění.pak to sundáme a uvidíme,buď takovej borec a přijeď.samo že veškeré náklady ti hradím.P.S.ten termostat o kterém se zmiňuješ,to byla z jedna variant a rozhodně to nebylo nesmyslné víme.
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

karasov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2009 17:22

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od karasov »

hoši tak se hlavně nehádejte já si cením každé rady jinak tam mám hodně fridexu víc než vody

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od tdiracing »

tak sundej hlavu a vyměň těsnění
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

pistak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.10.2009 14:35

Re: přehřívání motoru T3 1,6 td

Příspěvek od pistak »

konecne rozumna rec :!: ....ja jsem v klidu. Ale nemam rad velke machry, JA JSEM NEJ A TY KECAS. tak si to priste nech pro sebe, a zkus to rict jinak. Treba jako ze.....Ta zkouska tech tlaku, ktera je samozrejme na zjisteni uniku tlaku ve valci, neni smerodatna. Jelikoz, jak vime, se spise pouziva ke zjisteni uniku tlaku ktery je zpusoben spise jinym problemem. Atj. poskozeny ventil, pistni krouzky, atd. atd..
proste a jednoduse, priste upust prvne trochu toho egoismu a pak teprve neco napis, OK? A ten termostat, pokud si vzpominas, taky jsem ti prece nenapsal ze jsi, kecal blbosti, nebo snad jo?! Jen jsem podekoval, jak se slusi. A to je vse. Mejte se panove.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“