1,9 TDI 50 kW, zvýšení výkonu pomocí IC

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

1,9 TDI 50 kW, zvýšení výkonu pomocí IC

Příspěvek od KJirka »

mám takovou starší plechovku (2002) s touhle zdechlinou motorem 50 kW. Kdo ho máte, tak víte, jaký to je trauma na dálnici, když vám dejchaj v kopcích kamiony na záda, protože vám to nejede. Tak jsem si od známýho nechal přidělat intercooler a příslušně k tomu upravit množství nafty. Známej, co mi to dělal, to měl před časem taky udělaný a tvrdí, že to nejen zvedlo výkon, ale hlavně šla i spotřeba podstatným způsobem dolu. Mám to udělaný nově, tak ten výkon tam cítím, ale spotřebu nejsem schopen zatím posoudit. Není to sice bůhví co, ale jede to a tahá líp a nekouří. Zajímá mně, jestli s tím máte někdo osobní zkušenost. Dík
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 1,9 TDI 50 kW, zvýšení výkonu pomocí IC

Příspěvek od KJirka »

no, tak tady se toho asi moc nedovím, tak řeknu alespoň svoje zkušenosti já. Jak už jsem napsal, nárůst výkonu je cítit celkem podstatně. Nemám to samozřejmě změřeno, ale odhaduji to tak do 5 kW a něco Nm navíc. Maximální rychlost se zvýšila v rámci možností převododvky, takže 150 km to sice pojede, ale tady to leze už do červených čísel, což nemá smysl ani zkoušet. Ve 140 km to dělá pořád ještě dost kravál a za cestovní přijatelné maximum považuji rychlost 120 km. Tuto rychlost lze udržet trvale i v poměrně velkých kopcích. Otáčky jsou ve 120 km asi 3400. Pokud se skutečně 120 km nepřekračuje, dá se jet dálka za 7,5 litru, což mě mile překvapilo. Motor přitom docela pěkně táhne a v rámci možností i akceleruje. Pokud ale chci jet 130 - 140 km, ta tam je nízká spotřeba a žere to naopak spíš víc, než předtím, t.j. tak 9,5 litru. Ať si podle toho každý posoudí sám, jestli má smysl IC dodatečně dávat. Já myslím, že to docela významně pomohlo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“