šroub na klice, T4 19td

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

Zdravím, bylo by možno mi tu poradit? Neustále se mi povoluje šroub na klice, co drží řemenici rozvodů. Nejdříve vydržel cca 60tkm, pak ustřihlej klínek. Následovalo nové kolo, po cca 10tkm načnutá klika i klínek, ten jsem dovařil a vybrousil aby seděl, dal jsem nový šroub a vydrželo to cca30tkm. Teď opět, zase dovařil a šroub jsem dal na tmel a ani ne 1000km a zase. Nemáte někdo zkušenosti s 1,9td 50kw rv. 95???? Hledal jsem tu, ale jedinné co jsem objevil, byla diamantová podložka, ale to se mluvilo o 2,5tdi.

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od vwento »

kolik Nm a jak ho dotahujes?
B6 BKC

rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

Má se utahovat 460Nm, což je cca 50kg, ale už jsem zjistil, že mi hází dynamický tlumič řemenice(altik+servo), tak asi proto se to pořád povoluje. Ale horší je, že je už lehce vymletý závit v klice, a teď otázka-dá se to nějak dotáhnout(za pomocí lepidel, bez demontáže kliky?????)
Dočetl jsem se, že je to slabina u T4, neznáš někoho, kdo s tím má zkušenosti?

rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

Nebyl by někde na prodej dobrý motor ABL??????? (nebo jen ta klika), Já mám motor super, ...až na tu kliku

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od vwento »

nevim jestli 460 Nm, ono je to tezky, na obalu toho sroubu je psany 90Nm+90°, v Jak na to T4 je psany uplne jina hodnota, v APMtecu taky uplne jina(vyssi) hodnota.. ja osobne dotahuju 90Nm+100° a uz sem to delal na hodne 1,9motorech a pohoda. motor ABL a dokonce i myslim samostatna klika je myslim na aukru, ale to je ranec jak blazen.. motor tam je myslim za 30000, což absolutne nema cenu.. bud si sezen motor treba AAZ z Golfu 3, nebo z Venta, ten je uplne stejnej az na ruzny prasecinky ktery by sis prehazel ze svyho, nebo samotnou kliku z AAZ nebo 1Y, ty jsou taky totozny.. jeste k tomu tvymu vypoctu ze se to ma utahovat na 50kg, to je trosku zcestny, pac na 2metrove trubce ti bude 50kg pusobit trochu jinak nez na 30cm racne z goly.. sezen si jinou kliku jestli se ta tvoje neda zachranit, utahni to momentakem na 90Nm+ jeste tech 90-100°- tj. ctvrt otacky a musi to byt cajk.. ale ten momentovy klic jestli nemas tak si urcite nekde pujc. reknu ti ze ja kdyz to utahnu na 90Nm a pak bojuju jeste tech ctvrt otacky, tak mam 1,5m trubku, stojim v jame zaprenej nohama o zed a stejne to rvu ze se ohyba aji ta lesenova trubka.. :-) takze jestli to utahujes "jenom" 50ti kilama tak si myslim ze tady bude zakopanej pes..
B6 BKC

rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

Předem díky za nabídky a za rady, kamarád mi nabízí motor z venta 1,9d, tak tedy se zeptám, je to záměnné (samozřejmě s nějakými úpravami,přidat turbo+příslušenství atd.)??? Nebo jen přehodit kliku??

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od vwento »

tyjo ja bych asi jen prehodil kliku.. jestli svuj motor znas, nezere olej, vodu, bezi tak jak ma, tak bych neriskoval ze ti kamosuv motor bude potom pridelavat takoveto starosti.. jinak zamenne to je, kdyztak nezapomenout prehodit i vstriky a cerpadlo..
B6 BKC

rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

dává se taky diamantova podložka mezi kolo a kliku i na 1,9td?? Rozměr podložky je na 2,5tdi ,tj.34x19x0,1(..jestli nějak upravit???)

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od vwento »

nedava.. aspon jsem ji na zadnem 1,9TD nevidel..
B6 BKC

Paja 1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.01.2010 22:08

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od Paja 1 »

vwento píše:nedava.. aspon jsem ji na zadnem 1,9TD nevidel..
ahoj.pokud jsi jej už musel sundat,takže kolo a šroub se davá vždy nový!!!a zalepí se šroub.kliku musíš zarovnat frézkou.popřipade zkontrolovat řemenici a hazivost kliky a není problém.funguje to,ale dej to nový,vím o čem mluvím.

rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

kliku jsem rovnal frézkou na ventily, ale zůstal mi střed, protože frézka ho nebere, ten jsem dobrousil kamenem, ale asi trochu křivě, protože řemenice ještě lehce kmitá. Nové kolo i šroub, dotáhnul momentem 90Nm plus čtvrt otáčky a zkouším, zatím jsem ujel 500km a zatím OK. Ale ta řemenice pořád kmitá, tak si myslím, že se to stejně povolí. Potřeboval bych nějakou lepší frézku, ale v mém okolí o ní nikdo nemá ani tuchy, ani v brousírně klikovek, natož ve VW servisu, kde mám kamaráda a ten už vůbec neví co po něm chci.

rosana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.05.2008 22:49

Re: šroub na klice, T4 19td

Příspěvek od rosana »

Tak jsem tu zpátky. Šroub novej, utaženej jak má být. Běhalo to dobře, až mě jednou předběhla řemenice a potkal se motor. Ten hajzl šroub prasknul.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“